Autor Zpráva
LKJlkj
Profil *
Chcem si zalozit konto ale chybaju mi par mesiaco do 18 rokov, mozem sa zaregiszrovat? Bude im to prilis vadit ked o tom ani nebudu vediet?
Uz to chcem mat rovno na moje meno....
hans
Profil *
Nebude jim to vadit vůbec, přímo si myslím, že jim to úplně fuk.
Jediný problém by jsi mohl mít s finančním úřadem pokud budeš mít neoprávněné příjmy.

Pokud chceš tedy vše legálně dle litery zákona, postupuj následovně:
- klidně se zaregistruj a umísti reklamy na své stránky
- pokud dosáhneš příjmu 100$ dříve než ti bude 18, zablokuj si na stránkách Google Adsense zasílání plateb
- vyřiď si živnostenský list na Reklamní činnost (v Česku je to volná živnost, u vás asi taky)
- poté odblokuj platby a nech si zaslat vydělané prachy (nejlépe na konto, je tu jednodušší než šek)
- následující rok je nezapomeň zdanit a vše je OK
LKJlkj
Profil *
Chces povedat, ze vsetci co maju Adsense maju zivnostensky list? Ved na to netreba, ved su na Gibraltari ci kde...
DJ Miky
Profil
Tuším, že se to tu někde řešilo a došlo se k tomu, že pro AdSense není třeba mít ŽL.
Marek Prokop
Profil
Myslím, že není tak úplně obvyklé, aby si někdo dával do smlouvy podmínky, na kterých mu vůbec nezáleží.
Richi
Profil
Chces povedat, ze vsetci co maju Adsense maju zivnostensky list? Ved na to netreba, ved su na Gibraltari ci kde...

no a? příjem jako příjem, je jedno jestli je z Prahy nebo ze Marsu, vydělal jsi = podnikáš = musíš to zdanit!

Tuším, že se to tu někde řešilo a došlo se k tomu, že pro AdSense není třeba mít ŽL.

a kde? na nějakém blogísku? opakuju: máš pravidelný příjem = podnikáš = musíš platit daně! adsense je stálý příjem, není to jednorázový příjem, ŽL je nutnost.
(pravdaže jestli máš web kde ti adsense vydělá za rok 50 dolarů tak se na to můžeš vykašlat, ale jestli ti vydělá 1000USd měsíčne, jistě bych neriskoval nemít žl a nezdanit to!)
hans
Profil *
Marek Prokop:

Jo, to máš samozřejmě pravdu. Kouknul jsem do jejich podmínek a fakt tam těch 18 let je. přiznávám, že jsem to netušil, jednak už mám Adsense na stránkách od loňska a 18 už mi taky bylo (několikrát) :-).

LKJlkj:

Ne všichni co mají AdSense musí mít živnostenský list, ale všichni co dosáhnou z AdSense nějakého příjmu musí podat daňové přiznání. A podnikat v této oblasti u nás můžeš jen na základě živnostenského listu.
LKJlkj
Profil *
Prosim Vas - ok zalozim si zivnsotensky list na reklamu ale som zufaly a neviem ako to mam urobit?

1.) kde si ju mam zalozit? akym sposobom? kolko to trva?
2.) kolko ma to bude stat?
3.) Budem mat potom vlastne ICO?
4.) Budem moct vydavat faktury?

Dakujem za odpoved.
vertigo4
Profil
LKJlkj
1) na živnostenském úřadě; poptej se...
2) 1000,-
3) Ano, dnes již IČ (ne IČO)
4) Ano
LKJlkj
Profil *
3.) 1000 korun a potom uz ziadne ine poplatky? ziadne mesacne alebo podobne?
Ice
Profil
LKJlkj
socialni zdravotni, pokud student tak o neco mene.
LKJlkj
Profil *
a to je kolko?
hans
Profil *
Hele, tobě nefunguje Google nebo si to neumíš najít?
Na Slovensku to může být i jinak

1) 50,- Kč kolek budeš potřebovat na žádost o výpis z Rejstříku trestů
2) s výpisem který ti dojde na nějaký tejden půjdeš podat žádost na Živnostenský úřad (jaké další doklady potřebuješ si najdi na stránkách ministerstva nebo nějakého živnostňáku u vás) to tě bude stát 1000,- Kč
3) živnost s přesným názvem "Reklamní činnost, marketing, mediální zastoupení" je u nás volná takže nebudeš potřebovat žádné doklady o kvalifikaci, praxi a vzdělání
4) poté se musíš přihlásit jako plátce na zdravotní pojištění a sociální pojištění
kolik tady budeš platit a jestli vůbec něco, záleží na velikosti výdělku, na tom zda podnikáš jako hlavní činnost nebo při zaměstnání
jak je to u studentů netuším, když jsem s živnostma začal měl jsem už dáááávno po studiu

Najdi si u vás nějaké stránky kde je popsán postup založení živnosti, musí toho být hejno.

Jo a ještě nakonec vše ostatní najdeš tady :-)
DJ Miky
Profil
Dero má na webu celkem pěkný příběh s radami.
imploder
Profil
Není do 3000 kč měsíčně nezdanitelná částka? Nevím, možná je to ale u živností jinak.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0