Autor Zpráva
Kubo2
Profil
Dobrý den,
chcel bych se učit viacero jayzkov naraz, JavaScript, PHP, C# a XML, z papierových učebníc, keďže na online učebnice nemám dostatok času. Na netu sem hladal na martinuse nejake učebnice, ale jedine co jsem nasel je tohle:
Martinus.sk - Učebnica XML
Martinus.sk - učebnice C#
Chtel bych se zeptat, jestli s tím nekdo máte zkušenosti, pripadne poradit nejake hodnotne a kvalitne ucebnice tychto styroch jazykov: JavaScript, PHP, C# a XML
Díki vopred za vsechny odpovedi.
Jeste poprosim, nech sa ta ucebnica da kupit cez net.
Prochy
Profil
Ahoj,

otázka, proč se chceš učit víc jazyků naráz? Zrovna tady neplatí rčení "Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem". Budeš mít lepší se naučit pouze jeden jazyk a v tom se potom zlepšovat. Ale myslim si, že dnes je základ v programování umět OOP, hlavně co se týče např. jazyk C#. Sice se tam dá programovat i bez toho, ale budeš v tom mít časem strašnej bordel (a taky bez znalostí OOP by si nikde asi nenašel zaměstnání v tomto jazyku). Na učení OOP je určitě nejlepší se učit v C# či Javě. Výborný knížky sou od Rudy Pecinovského (Myslíme objektově v jazyku Java, Návrhové vzory). Pokud budeš umět hodně dobře jeden jazyk, tak poté není až tak těžký přechod k jinému, jen si najdeš v dokumentaci, jak se to dělá v jiném jazyku. Java a C# máš téměř to samý (Microsoft C# okopíroval z Javy a taky má nějaké základy z C++).

Co se týče knížek, tak nepočítej s tím, že seženeš nějakou dobrou knihu za 200 Kč, ty lepší se pohybují od 500Kč výše si myslim. Dobře hodnocené knihy pro .NET jsou (Microsoft Visual C# 2010, Programuje profesionalne C#, ve světě asi nejlépe hodnocená www.amazon.com/2010-NET-Platform-Andrew-Troelsen/dp/1430225491).

Záleží co plánuješ v budoucnu programovat. Pokud nějaké aplikace nejen pro web, tak bych volil C# (Jelikož není problém se potom naučit se ASP.NET), pokud pouze webové aplikace, tak můžeš jenom PHP.

Toť můj názor.
Kubo2
Profil
Prochy:
otázka, proč se chceš učit víc jazyků naráz?
odpoved: Rozhodne PHP a Javascript a XML by som chcel profesionalne vediet co najskor, kedze chcem v buducnosti pracovat hlavne vo webovom obore. C# ani neni tak potreba, to spis povedla toho. Jenz jak si spominal to oop, tak asi by som mal vediet aj C#...

Tak aspon co by som mal vediet skor?
Inak Diki.
Prochy
Profil
Já bych začal tím Rudou Pecinovským. Sice není PHP plně objektový jazyk, takže tím, že Pecinovský učí OOP na Javě, tak až přejdeš na PHP, tak si budeš muset chvilku zvyknout na věci, které PHP nepodporuje (např. přetěžování metod). Až si budeš myslet, že OOP chápeš, tak si zkus někde najít nějaký OpenSource projekt (Jednoduchý CMS, eshop) ať vidíš, jak to dělají lidi, kteří už v tom umí.
Sir Tom
Profil
Kubo2:
Papírové učebnice na programování nejsou vhodné, protože programování se vyvíjí velmi rychle a kniha stará už 1 rok je již velmi neaktuální a zastaralá. Cca před půlrokem jsem se ptal právě Rudy Pecinovského na knihu pro programátory Android a sám mi řekl, že jakákoliv kniha je zbytečná, protože právě Android se tak rychle vyvíjí a to, co platilo před rokem už neplatí dnes...

Nicméně programování má mnoho částí, které se dají učit: syntaxe, procedurální programování, objektově orientované programování, návrhové vzory, apod.

Ruda je fajn, ale zdá se mi, že až příliš uznává jazyk Java, který je pro web téměř k ničemu. Pokud ti nebude vadit, že se budeš učit Javu, tak určitě si kup knížku od něho.

Pokud budeš mít dost odvahy, můžeš si pak zajít pro jeho podpis do společnosti, kde pracuje. :)

Prochy
Ty znáš pojem Ruda? Odkud? :D
Prochy
Profil
Sir Tom:
Prochy
Ty znáš pojem Ruda? Odkud? :D
Tak Ruda je zkratka Rudolfa ne? :-) Nebo si to nikdy neslyšel? Já teda jo. :-)
Sir Tom
Profil
Prochy:
Jasně. Ptám se proto, že Rudolfovi Pecinovskému každý, kdo ho zná osobně, říká Ruda, takže předpokládám, že ho znáš a asi tě učil na nějaké vysoké škole...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0