Autor Zpráva
TomiX7
Profil
Zdravím, chtěl bych se naučit základy k javascriptu, AJAXu a možná i jQuery. Nevíte někdo která kniha by byla v dnešní době nejlepší? V javascriptu moc, spíše skoro vůbec neumím. Děkuji za případné odpovědi.
Chamurappi
Profil
Reaguji na TomiXe7:
která kniha by byla v dnešní době nejlepší
Ona se dnešní doba nijak zvlášť neliší od dob předcházejících. Na AJAX stačí znát vlastnosti a metody objektu XMLHttpRequest, je to docela marginální součást prohlížečových API. Na jQuery stačí oficiální dokumentace. A co se týče základů JavaScriptu… raději nebudu slibovat žádný termín, tak řeknu jen, že mám něco rozepsaného :-)

Běžně bývá doporučována knížka od Davida Flanagana, je sice starší, ale vychází v aktualizovaných vydáních, základy z ní jdou údajně pochopit. Také je prý dobrá kniha o JS od Nicholase Z. Zakase.
lionel messi
Profil
Chamurappi:
Také je prý dobrá kniha o JS od Nicholase Z. Zakase.
Môžem potvrdiť, ale nie je asi najlepšia pre úplných začiatočníkov, treba si už s JS nejaký ten piatok tykať. S Flanaganom skúsenosti nemám.

Na výzvu Chamurappiho v súlade s pravidlami diskusie týkajúcich sa (ne)legálnych odkazov som odstránil pasáže pojednávajúce o sťahovaní kníh.
Chamurappi
Profil
Reaguji na lionela messiho:
anglická verzia sa dá aj stiahnuť v PDF
Legálně? O tom dost pochybuju. Odkazy pryč… nebo půjde příspěvek pryč.
exoslav
Profil
No, knížek o javascriptu je spousta. Nepovím Ti přesně, jakou knihu si vybrat, ale spíš Ti poradím, na co si dát při výběru pozor. Dle mého názoru jsou nejlepší knihy, které Tě neodradí hned na prvních stránkách. Vyvaruj se knihám, kde na prvních sto stránkách probíráš různé základní věci, jako operátory, cykly, logické hodnoty. Tyhle věci se stejně naučíš jaksi v průběhu. Vybírej si knížku, kde se neprobírá "teorie", ale kde se od začátku učíš na příkladech (což je i rada pro Chamurappiho). Například když jsem se učil PHP, tak jsem si zprvu vzal knihu, kde byla rozepsaná sáhodlouze tato teorie a nic mi to nedalo. Potom jsem našel jinou, kde tě od začátku učí vytvářet stránku věnovanou filmům a na tom se učíš vytvářet přihlašování, login, databázi. To mi dalo mnohem více. A možná se také začni první učit jQuery. Je to jednodušší a pochopíš na tom řadu věcí. Až Ti jQuery bude trošku jasné, můžeš se vrhnout na nativní javascript, ten je totiž složitější. O jQuery bych Ti doporučil knížku "Mistrovství v jQuery", nevím už, od koho to je, ale určitě to někde seženeš. Snad jsem Tě navedl správným směrem ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0