Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Co hovorite na tuto knihu doporucili bz ste miju aj ked nemam ziadne skusenosti s programovanim a chcem zacaty s PHP 5 je teda urcena aj pre zaciatocnikov
Marty
Profil
No pokud si ještě nic neprogramoval (ani na desktopu ani na webu) tak bych ti ji rozhodně neradil.
Když jsem se do ní zběžně díval, tak to vypadalo na knihu o novinkách v PHP 5 a ty potřebuješ spíš asi pochopit úplně základní principy programování. Vyber si něco z těch méně náročnějších (php pro úplné začátečníky).
*Čvachta*
Profil *
PHP pro úplné začátečníky. Pěkná a příjemná kniha.
23k
Profil
To určitě
Meldo
Profil
Ja by som ti skôr doporučil "PHP a MySQL - názorný pruvodce tvorbou dynamických www stránek"
Geo
Profil *
A co třeba PHP od Jirky Koska?
Viz http://www.kosek.cz/php/index.html
Meldo
Profil
Geo
myslím že to už je moc stará kniha. aj keď som počul jedine chválu ale myslím, že už je moc stará. medzi php3 ktoré popisuje a najnovším php5 je veľa rozdielov. nešiel by som do toho.
matoo
Profil *
tak co by st emi dop[orucili keby nebola ta kosekova taka stara tak ju jednoznacne beriem ale nebudem ssa ucit php 3 respektive 4 kej je uz php 5 tak neviem co bude najlepsie riesenie chcel bz som nieco ako manual alebo referencnu prirucku php 5
kaifman
Profil
www.linuxsoft.cz/php a mas to zadarmo
matoo
Profil *
tak toto uz mam aj stiahnute v pdf-ku ma toneakzch 200 staran ale je to php4 nie a myslis ze ked sa naucim toto tak si budem most dovolit kupit to mistrostvi v php 5???
Meldo
Profil
Zaci na tom linxsofte. Ked pochopis zaklady tak si kup knihu. Ak pockas cca do konca roka poviem ti aka je ta Mistrovství v php5. idem si ju kupit.
Meldo
Profil
alebo skus prehladat tu diskusiu. knihy o php sa preberali uz velakrat.
matoo
Profil *
Meldo tak mi daj potom vediet bud tu ale radsej mi posli tvoj nazor aj na mal 11@zoznam.sk skus ciom najskor lebo je to surne ta kniha bude asi na vianoce a tak neviemktora bude najlepsia alebo zacnem z SQL sak uvidim a to na linuxsofte tz si to uz presiel a akz mas na to nazor
Meldo
Profil
matoo

to na linuxe som presiel asi po 30 kapitolu. potom som si od kamosa zohnal knihu PHP a MySQL - názorný pruvodce tvorbou dynamických www stránek. Myslim si ale ze ten serial je slusny. Kedze to ma 100 kapitol tak je tam asi naozaj vsetko co budes potrebovat.(nazaciatok)Zaklady su ale vsade rovnake tak ti to doporucujem.
k tej knihe, napis mi na meldo[zavinac]webdirect.sk o take 2 tyzdne. aby som na teba nezabudol a dam ti info.
matoo
Profil *
ok dik napisem ale vazne rozmyslam o SQL a az potom PHP sak sa uvidi podla okolnosti
p3p@n
Profil *
Kniha je super, ale ten kdo překládal zdrojové kódy (na co???) by potřeboval nakopat!!! Když už teda počeštěný kód s diakritikou (což je samo o sobě na blití...), tak už všude a ne, že v textu je "zavoláme funkci myPrettyFunction" a v kódu "function mojeKrásnáFunkce()"!!! Nehledě na to, kolik je v tom přeloženém kódu chyb!!!
Adam90
Profil *
Ja by som ti skôr doporučil "PHP a MySQL - názorný pruvodce tvorbou dynamických www stránek"


Tuhle mam taky, a silne doporucuju
tpikalek
Profil *
No, koupil jsem si Mistrovství v PHP5. V PHP něco umím, ale objekty jsem ještě neznal.
První část jsem musel úplně přeskočit (novinky v PHP5), protože jsem tomu vůbec nerozuměl. Podle mě je to knížka spíš pro profíky, kteří chtějí přejít z 4 na 5...
llook
Profil
Na mě teď v knihkupectví udělala dojem kniha "PHP 5 - začínáme programovat". Přestože v názvu obsahuje "začínáme" (většina knih co znám, obsahující slovo "začínat" nebo "začátečník", nestojí za nic), vypadalo to docela slušně a začátečníka bych od koupě neodrazoval.
Kdyžtak na http://www.grada.cz/katalog/kniha/php-5/ je k nahlédnutí prvních deset stránek.
Bjarne
Profil *
Cau.Zrovna dneska jsem na tuhle knihu koukal. Rikal jsem si ze si ji taky koupim. Videl jsem tam jeste 2 tituly, ktery by podle me byly vhodnejsi pro zacatecnika. Spis teda tahle: "Velká kniha PHP 5 a MySQL". "Pokrocile programovani v PHP5" pro zacatecniky asi nebude. Nejlepsi je sehnat si nakej uvod do OOP, napriklad Základy Objektově orientovaného návrhu v UML a pak se vrhnout na jazyk. Jinak ty nekonzistentni preklady me taky dost stvou (kod jednou cesky jednou anglicky) - nechapu jak neco takovyho muze projit do tisku finalni verze.

http://www.zonerpress.cz/kniha-velka-kniha-php5-a-mysql.html

na zacatecnicky knihy typu "pro zelenace|zaklady" hlavne od ceskych autoru se doporucuju vykaslat. Aspon pro ty co to mysli vazne... Vzdycky existuje naka kniha - bible, ktera jde taky od zakladu az do hloubky ...sice za ni das treba 800 - 1000 Kc, ale je to lepsi nez kupovat 3 knihy, ktery se treba budou prekrejvat... jako dobrej priklad je treba Mistrovstvi v C++ od zakladu programovani pokrocily OOP.
libra
Profil *
PHP 5 - začínáme programovat

viz muj prispevek

http://vltava.cz/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SE01055632&sAction=Fo rum
Anonymní
Profil *
kupil som si knihu PHP začiname programovať už som ju prečiťal celu okrem kapotoli o databazach lebo to musim najpr tie databazy dať dokopy no ale späť ku knihe ja tu pred touto knihou som vlastne s programovanim nič nemal tato kniha si myslim(nemam ju s nijakou inou porovnavať) že je v celku dobra pretože som sa z nej naučil potrevne zaklady ako čo to PHP vôbec je ,premenne, pole, objekty, praca s formularmy, a.. myslim si že na začiatok sa celkom da aj ked tam je dosť veľa teorie a malo prikladov ale hodnotim ju pre začitočnikov ako som ja celkom dobre a za nedlho sa chystam pustiť do Mistrostvi v PHP už som si ju kupil v tejto knihe je nekych prvych 100-200 stram o zakladoch som ju len tak zbežne pozrel
Marcus Flintus
Profil *
ale, že by SPAM?

jinak co se knížky týče, slyšel jsem že se autoři s člověkem vůbec neserou a dou rovnou na věc, takže pro úplnýho začátečníka asi ne-e
Anonymní
Profil *
Já už sice nejsem začátečník, ale i tak sem pochopil jen ,,opakování´´ - co už by člověk měl znát... Takže nějaký věci sem se naučil, ale za těch 6 stovek to podle mě nestojí... Je tam slousta o PEAR, což vůbec nechápu... Tuhle knížku bych doporučil tak expertům... Začátečníci - ruce pryč - bylo by to vyhazování peněz!!!
Dero
Profil
Spambot, který umí aktivně JS? Ne, že by to bylo nemožné, ale je to poněkud neobvyklé.

Yuhů, co Ty na to?
Leo
Profil
"Spambot, který umí aktivně JS?"

Vsak uz bylo nacase se ho naucit :-) Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0