Autor Zpráva
Str4wberry
Profil
Sepsal jsem své poznatky pro rozhodování, zda web převést nebo nepřevést na HTTPS.

Článek se věnuje ceně (nákladům na certifikát, náklady za hosting), rychlosti načítání, situaci při přesměrování ve vyhledávačích a dalším věcem.

Přechod na HTTPS
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
Přibližně půl procenta lidí má nastavené špatné systémové datum, takže pokud certifikát nemá dostatečnou rezervu, prohlížeč jim ho odmítne a na stránku je nevpustí. Desetina z nich je časově mimo o víc než měsíc. Ve svém okolí jsem na tento jev právě ve spojení s HTTPS narazil už dvakrát (což je asi dáno tím, že jsem obklopen spořivými lidmi, kteří po vypnutí počítače vypínají i zásuvku, a proto se jim po vybití baterky na základové desce výrazně zpožďuje čas).
Str4wberry
Profil
Dobrá připomínka.

Na jednom starém PC jsem měl baterii vybitou, takže po zapnutí byl datum nastaven na rok 2000 a při prohlížení webů byl člověk zaplaven chybami certifikátů.
Fisir
Profil
Reaguji na Chamurappiho:
Nenastavuje se při připojení k internetu datum a čas automaticky?
Davex
Profil
Fisir:
Nenastavuje se při připojení k internetu datum a čas automaticky?
Nemusí to být pokaždé. Například ve Windows se čas obvykle synchronizuje pouze jednou týdně.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
Čas se srovnává, ale datum ne. Pokud internet tvrdí, že je úplně jiný den, Windows mu nevěří. Alespoň myslím, že to tak funguje. I kdybych se mýlil, nic to nemění na faktu, že část lidí je posunutá, měřil jsem to.
Str4wberry
Profil
Ohledně praktických informací z přesunu na HTTPS vyšel článek: Jak proběhl přechod vaszrak.cz na HTTPS

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0