Autor Zpráva
Libin88
Profil
Ahoj , můžete mě někdo poradit knihu, po které bych zvládl udělat databazy. Zatím jsem prošel tento tutorial moc mě pomohl ale potřeboval bych něco komplexnějšího. Nemám ambice dělat kdoví co ale chci se naučit nejběžnější věci a hlavně databáze. Našel jsem zde na fóru tuto knihu. Děkuju za vaše rady. Nerad bych se trápil s knihou, která bude převyšovat mé očekávání
lionel messi
Profil
Libin88:
Taktiež zdravím,

zhruba pred pol rokom sme vhodnosť tejto knižky riešili a všetko uvedené v tomto vlákne platí aj s istým časovým odstupom. Odporúčam si prečítať celé vlákno a preklikať uvedené odkazy (recenziu Jakuba Vránu, ukážkovú kapitolu na stiahnutie…), mali by ti dať o knihe lepšiu predstavu.
juriad
Profil
Pokud jsi pobral všechny ty veřejně dostupné články v tom tutoriálu, tak je kniha zbytečná.
Polovina znalostí je o tom, jak databázi navrhnout a druhá o tom, jak z ní dostat data. A na zbytek je tady Kajman.

Spíš bych se díval po přednáškách vysokých škol, často mají přednášky na webu. Například edux.fit.cvut.cz/archive/B121/BI-DBS/lectures/start, vypadá obstojně. Kapitoly o algebře můžeš přeskočit, byť bys z nich pochopil teoretický model, který za tím vším stojí.

Pak jsem u nás v práci na záchodě zahlédl knihu o SQL patterns - kapitola měla vždy zadání a několik způsobů řešení. Zkus se podívat po knihách dole na stránce nb.vse.cz/~palovska/4it430. Není to sice ona, ale pokud je doporučuje přednášející, nejspíš nebudou špatné.

Dalším studijním zdrojem může být zdejší kategorie Databáze na webu. Tam máš hromadu zadání a často i jejich řešení. Bohužel to není nijak tříděné na obtížnosti.

Budeš-li pracovat s MySQL, nauč se číst v jejím manuálu, je poměrně přehledný a obsáhlý.

Jaké máš znalosti PHP nebo jiného jazyka, který umí komunikovat s databází?
Libin88
Profil
S php toho moc neumim. Dělal jsem nějaký tutorial ale moc jsem to nepochopil. Asi musim najit nějaký podrobnější nebo pro mě srozumitelnéjši.
juriad
Profil
Libin88:
Asi bych ti radil se učit databáze a programování v PHP odděleně.
K PHP tu existuje Péhápko: Učebnice PHP, je to nová učebnice. Končí zatím před prací s databází, což je již považováno za pokročilé téma.
Nicméně s nějakou knihovnou je to vážně jednoduché. Jde vlastně jen o to, jak vyjádřit SQL dotaz v PHP a jak zpracovat jeho výsledek.
bestik_63
Profil
zkus ještě http://www.itnetwork.cz/jednoduchy-dynamicky-web-v-php. Je tam spousta věcí hezky vysvětlena. Hlavně objektové programování :-)
Libin88
Profil
Všem moc díky za rady. jdu to omrknout

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0