Autor Zpráva
Juraj2
Profil
Ktoré vydavatelstvo je podla vás najlepšie? Ja kupujem knihy od ComputerPress.
flying gentleman
Profil
ja myslim, ze nelze mluvit o samotnem vydavatelstvi,ne?
protoze to akorat nejakou knihu, kterou musi nekdo napsat, sváže a vydá, ale samo tu knihu nepise.
takze myslim, ze je treba se ptat spis kdo je podle vas nejlepsi autor a ne vydavatelstvi.
Marty
Profil
A není to jedno, když je kniha kvalitní a od autora, který dané problematice rozumí?

Každé má něco do sebe, dřív jsem bral hlavně Computer Press, ale teď mě přijemně překvapuje i Zoner Press.
Simon Grimmich
Profil
Zoner - sice málo, ale za to nejvyšší kvalita
llook
Profil
Dlouhodobě mám dobré zkušenosti s Grada Publishing. Zoner Press je poměrně mladý vydavatel a zatím se mi zdá na velmi vysoké úrovni. Řekl bych, že Grada a Zoner jsou nejlepší.

Kvalita publikací vydávaných Computer Press je dost různá, třeba takové "Tvorba WWW stránek pro úplné začátečníky" je typická ukázka jak by to vypadat nemělo. Ale i oni už vydali pár kvalitních děl (většinou překlady).
thingwath
Profil
Zejména když Computer Press vydává nějaké překlady knih od O'Reilly :-) Každopádně čistě subjektivně, úprava knížek Grada Publishing se mi vůbec nelíbí.

Ale rozhoduju se vždy podle konkrétní knihy a nakladatele neřeším.
Logging
Profil
ja mam XHTML od grandy a prohramujeme php prof. od computer press a obe jsou dobre :) nestezuji si
Victorius
Profil
Computer Press může omračovat leda tak kvantitou, mezi kterou si možná vybereš jednu kvalitní (nepravděpodobné). Nejvýhodnější řešení: 1) skoupit všechny knihy z CPress a pak si vybrat 2) vykašlat se na to a vybírat si v normálním obchodě nebo na veletrhu, kde si můžeš knížky z různých nakladtelství prolistovat a vybrat si bez ohledu na značku vydavatele tu nejlepší.
Victorius
Profil
Yuhů někde vtipně napsal jak lze využít knihy z CPress, jen už nějak nevím kde to bylo.
Yuhů
Profil
jo, namočil jsem je a podkládal jimi umyvadlo, protože po uschnutí dobře držely tvar. Od té doby se ale CP podstatně zlepšilo. To byla tenkrát ještě taková ta edice, co myslím řídil přímo Hlavenka.
Charlie
Profil
Nevím, které vydavatelství je nejlepší, ale dobré knihy vydává O'Reilly -> v češtině pak Computer Press.

Když si nějakou knihu vybírám, tak na nakladatelství nehledím. Všechna mají totiž jak dobré, tak i špatné knihy.
Victorius
Profil
Yuhů
:)))) přesně to jsem myslel. Ale máte v pravdu, že se CP zlepšilo, kvalitní mi přijdou především edice typu idnes, nebo zmíněný O'Reilly.

Ale jak říkám, nejlepší je nehledět na nakladatelství a vybírat si rukama, ne virtuálně na internetu nebo z katalogu ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0