Autor Zpráva
Meris
Profil *
Přeji hezký den,
mám dotaz ohledně knih pojednávající o flashi. Kniha by měla obsahovat především popis jazyka ActionScript(co a jak v něm funguje), byl bych však rád kdyby v ní bylo i něco o animacích a dalšícj možnostech Flashe. Pro přirovnání mi jde o něco podobného jako je Učebnice jazyka C od Pavla Herouta - člověk se tam podívá když si nemůže vzpomenout, nebo když se to potřebuje naučit.
S mým problémem souvisí i druhá otázka: jaký je rozdíl mezi Flash a Flash MX? Zatím jsem dospěl k názoru že z hlediska ActionScriptu by to mělo být jedno, ale je tomu skutečně tak? Bude vadit když zakoupím knihu pro Flash MX a používám Flash?

Děkuji za odpověd,
Meris
flz
Profil
vo Flash MX (to je oznacenie verzie 6.0) sa pouziva ActionScript 1 ktory je uz dve generacie stary (aktualny je AS3, AS4 je vo vyvoji).
IMHO je neefektivne investovat peniaze a hlavne cas do technologii ktora dost stara a na internete
o nej nevznikaju nove clanky, resp. tutorialy.

dobry autor knih o flashi je derek franklin (dufam, ze som mu neskomolil meno).
ak sa ale predsa rozhodnes pre starsi ActionScript, tak urcite sa vyvaruj kniham od Jiriho Fotra (nechcem ohovarat, ale jeho knihy stoja za ...)
flz
Profil
a rozdiel medzi Flashom co si spominal (zrejme to bude verzia 5.0) a Flash MX (6.0) a Flash MX 2004 (7.0) je z hladiska AS minimalny (funkcnost je ta ista, len sa mierne zmenil interface okna Actions)
Meris
Profil *
Jde mi především o popis jazyka, jak se zapisují třídy, základní funkce. Chci vědět jak fungují základy tohoto jazyka nezávisle na vyvojovém prostředí. Vím, že tyto informace najdu na internetu, nicméně dobrá kniha je pro učení lepší. Zatím se v ActionScriptu(AS) neorientuji a nevím přesně jaký je rozdíl mezi AS1 a AS2 či AS3, jestli se jazyk pouze rozšiřuje o nové možnosti, objektový přístup, nebo zda jsou tam i "deprecated" funkce, metody...

Nyní se učím na trial verzi Adobe Flash Professional, tedy z hlediska číslování by to měl být Flash 8.0

Děkuji za doporučení,
Meris
flz
Profil
AS1 a AS2 su podobne, ale AS2 je uz viac objektovo orientovana, pricom AS3 je uplne ine kafe
AS3 som sa len pred nedavnom zacal ucit a pripada mi to, ze sa ucim uplne novu vec

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0