Autor Zpráva
Cup
Profil
Dobrý den, chtěl bych získat více zkušeností ohledně webdesignu a tvořit vzhledově lákavější weby. Web si s přehledem nakóduji, ale potřebuju sehnat informace a rady ohledně vytvoření grafických návrhů. Myslím si že to asi člověk musí mít v sobě, a sám vidět co je a co není dobré, ale pokud je nějaká kniha co mi dokáže vyložit co, kde, jak a hlavně čím ... abych dokázal udělat vzhledově pěkný grafický návrh. Chtělo by to asi nějakou učebnici photoshopu nebo gimpu. Zajímalo by mě zda existuje nějaká učebnice která se věnuje právě lákavým grafickým návrhům.

Pokud víte o něčem kvalitním tak budu rád když doporučíte. díky
panther
Profil
Cup
myslím si, že pokud nemáš grafické cítění, tak ti bude k ničemu i celá knihovna..
pollo22
Profil
panther:
úplne súhlasim
Cup
Profil
no ... hele dejme tomu že na weby co dělám jsem sám a rád bych je dělal vzhledově hezčí. S tím cítěním máte pravdu ... co se týče mého webu tak se koukněte třeba sem www.tjrecice.cz grafika téměř nulová, ... rád bych nějkaou knihu ... třeba si ju přečtu a řeknu si že na to nemám a bude pokoj ... ale takhle jste mi moc nepomohli no ... pokud o něčem víte tak díky
Cup
Profil
hlavičku jsem nedělal já ( banner myslím ) to dělal nějakej grafik ...
oogi
Profil
Cup
Jedna věc je umět vymyslet pěkný web, druhá věc je takový web vytvořit v grafickém programu.
Pokud máš problémy s vymýšlením, tak by mohlo pomoct prohlížení webů z galerií a získat trochu inspirace.
Když už máš nápad, je potřeba to vytvořit v nějakém programu, pokud máš problém s tímto, měla by stačit nějaká knížka o programu ve kterém pracuješ.

O nějaké konkrétní knize, která by za Tebe vytvořila originální grafiku nevím :)
joe
Profil
Pokud máš grafické cítění, což ale podle uvedeného webu příliš nemáš, pak ti kniha nepomůže.
Pokud si myslíš, že grafické cítění máš, pak ti je kniha taky k ničemu a raději se to nauč sám prostřednictvím nějakých tutoriálů. Vůbec, knihy na takové věci mi v dnešní době plné internetu připadají zbytečné, vše se dá dohledat zdarma a nemusíš utrácet za knihy. Místo toho si můžeš koupit kvalitní dobrý jídlo :-)
Cup
Profil
hm...
Cup
Profil
kniha je pro mě mnohem lepší zdroj než internet, u počítače sedím dost a rád si u knihy odpočinu, proto i když bude něco na internetu tak si to raději vytisknu než to číst z displaye. Ale koukam že nemám co :)
Plaváček
Profil
Cup

Grafickému citu tě nikdo samozřejmě naučit nemůže a především - webdesign v žádném případně není jenom grafika. Vlastně se dá říci, že grafika hraje až ty téměř poslední housle.

Osobně, pokud mohu doporučit, zkus jestli lze ještě koupit tuto knihu: http://www.zonerpress.cz/kniha/pro-webdesignery/zakladni-pruvodce-webdesignem. Mám ji doma a ačkoliv některé informace v ní už nemají tu platnost (poznámky o barevné hloubce, rozlišení a podobně), pořád je dobrým zdrojem informací. Protože, věř nevěř, některé postupy a platné zákonitosti se za tu krátkou dobu, kdy webdesign existuje, moc nezměnily.

Jak jsem řekl, je kniha sice staršího vydání, ale pochopitelným jazykem ti vysvětlí, co to vlastně ten zpropadený webdesign je.

Pak si můžeš koupit nějaký manuál ke grafickému programu, který vlastníš a vytvořit nějakou nádheru.
Cup
Profil
Plaváček
Díky
http
Profil
Plně souhlasím se vším řečeným. Grafika se nedá měřit a je vždy jen subjektivně vnímána.

např.
na tvé stránce mě osobně přijde šedivý text na zeleném pozadí jako vrchol nevkusu a opačně to taky není žádná sláva! ALE někomu se to prostě může líbit.

...proto mě vždy docela baví "fundované" kidy od zadavatelů webů o tom, že by tuhle a tuhle barvu ještě upravili ap. kdybych měl ten pocit že to tak být nemá, tak to tak nenavrhnu :-)

Tady je problém, že grafika je vidět a každý má pocit, že když se mu líbí nějaká barva, že je hned grafik.

... tfuj, to jsem si zase postěžoval :-)

Každopádně ti radím:
1) zkoušet, zkoušet, zkoušet.
2) naučit se ovládat dokonale photoshop nebo co na to používáš (bez toho nedáš ani ránu)
3) dívat se, existují stovky webů googli. "css gallery", klidně i kopíruj, alespon se naučíš jak se co dělá.
4) a nepoužívej jen laciné základní efekty a filtry photoshopu
5) surfuj, surfuj, surfuj

jen tak pro začátek:
www.cssclip.com
www.cssrainbow.com
http://onepagelove.com

Pavel

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

 

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0