Autor Zpráva
Werewolf
Profil
Zdravím. Chtěl jsem se přihlásit na roota z úvodní obrazovky, ale Ubuntu to vadí. Chtěl bych se tedy zeptat, jak se mám přihlásit na roota. Díky.
Nox
Profil
Myslím že to ani nejde... jsem Linux laik, Ubuntu se snažím používat do školy, no řada věcí mi tam přijde celkem na hlavu

V podstatě když sem v tom pracoval, tak jsem se nehnul z příkazové řádky a každej druhej příkaz musel předepsal "sudo "...

To že si nastavíš maximální práva je tomu jedno, stejně to neustále ten rootovský přístup vyžaduje (mi tak přišlo co jsem s tím dělal)
Matty
Profil
Werewolf
wiki.ubuntu.cz
Defaultně je účet roota deaktivovaný - vše, co potřebuješ, děláš přes zmíněné sudo.
Zajímalo by mě, jaký k tomuto máš ale důvod...
Bubák
Profil
Jde to i z Gnome :o)
www.abclinuxu.cz/faq/bezpecnost/jak-povolit-ucet-root-tam-kde-je-zablokovany-napr.-ubuntu
Joker
Profil
Werewolf:
Jak píší kolegové, v Ubuntu root (standardně) není a všechno se dělá přes sudo.
Akorát
Nox:
V podstatě když sem v tom pracoval, tak jsem se nehnul z příkazové řádky a každej druhej příkaz musel předepsal "sudo "...
tohle myslím není potřeba, myslím se přes sudo dá pustit i konzole nebo prohlížeč souborů, případně se dá v prohlížeči kliknout pravým na adresář a zvolit "Otevřít jako správce" a adresář se otevře v novém prohlížeči souborů s root právy.
Werewolf
Profil
Potřebuji být normální uživatel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0