Autor Zpráva
Mirek1
Profil *
Ahoj, mám doma internet ADSL od O2 s + routere well, který má DHCP a přiřazujemi ip mezi 10.0.0.x . Tedy mám například LAN ip 10.0.0.131, potom ip internetu je 90.176.9*.* . A četl jsem že O2 ma veřejne ip hned, sice za statické je příblatek ale i tak mám veřejnou. Mno spustil jsem si webový server přes program EasyPHP, který v lan sítí funguje normálně. Ale pokut použíju ip internetu 90.176.9*.*, tak to nejde. Takže včem je chyba jestliže veřejnou ip mám? Diky moc
Mirek1
Profil *
Mirek1:
ikdyž sice když do url zadam tuto 90.176.9*.* ip, tak mi najede přístup k routeru ADSL
Sirius
Profil
Teď jsme to s kamarádem zkoušeli, oba máme ADSL od O2 a řekl bych, že veřejné IP nejsou v základu. Nemohli jsme se navzájem ani pingnout.
Davex
Profil
Mirek1: Na ADSL routeru musíš nastavit přesměrování TCP portu 80 (port forwarding) na privátní IP adresu tvého PC.

Už to tu bylo:
z PC server
webový server nefunguje ven
Mirek1
Profil *
Mno nastavil jsem na mem ADSL routeru port forwarding (snad dobře) viz obrázek


ale jakmile zádám ip kterou zjistím třeba na webu http://www.tvorba-webu.cz/php/ip_adresa.php tak , když tuto ip dám do adresy 90.176.9*.***
tak mi najede přístup k ADSL routeru, tak včem je potom problém?
Mirek1
Profil *
Mirek1:
ješte jsem tam custom port forwarding


ale tam nevím jak to mam nastavit..
bohyn
Profil
Mirek1:
- Možná je třeba zakázat přístup do administrace z venku (rozhodně je to vhodné i bez forwardu).
- Pokud to zkoušíš z LAN tak to nemusí fungovat
- Jestli nezabere ani jedno tak bych to zkusil nastavit přes "custom port forwarding"*

Sirius:
Teď jsme to s kamarádem zkoušeli, oba máme ADSL od O2 a řekl bych, že veřejné IP nejsou v základu. Nemohli jsme se navzájem ani pingnout.
Nebo máte vypnuté odpovědi na ping. O2 dává veřejnou IP a většinou i statickou. Já třeba mam statickou IP 1,5 roku aniž bych si za ní připlácel (jen to nemám garantované).

*Nastav destination IP na tvůj počítač
Mirek1
Profil *
bohyn:
- mno ten přístup k routeru funguje jen v lan sítí, pokut se skusim napojit na moji ip z jiné lan site tak to nefunguje.
- ok
- a Source IP má byt něco, nebo tam nic byt nemá.

A když mám nastavenou u Apache privátni ip, tak tu mám nechat?
Mirek1
Profil *
Mirek1:
ok nejspíš jsem to udělal, díky bohyn za rady:)
Sirius
Profil
bohyn:
A mám nějakou možnost, bez placení nějakých částek navíc, umožnit připojení na můj počítač stejně jako to má Mirek1? Z cizího připojení se nedostanu ani do administrace modemu přes moji ip.
bohyn
Profil
Sirius:
Ano, je to "port forwarding" a nastavuje se to v modemu/routeru. Jak to nastavit by mělo být v manuálu k modemu, nebo v nápovědě.
Sirius
Profil
Ok, díky. Zkusím to.
Sirius
Profil
Tak se mi povedlo zpřístupnit web server. Jenže s takovým malým problémem. Když připojím druhý router, takže to poté vypadá následovně modem/router -> router -> server, tak to přestane fungovat. Druhý router tam je kvůli USB, které modem nemá a nelze připojit síťovou tiskárnu. V modemu je port 80 přesměrován na IP routeru, teda doufám, je to ip přes kterou se dostanu do administrace. V routeru je poté tento port přesměrován dále na lokální ip serveru. Firewall na modemu, druhém routeru ani na serveru by to blokovat neměl, ve všech je port 80 povolen. Už opravdu nevím co s tím.

Mirek1:
Omlouvám se za využití vlákna, nechci základat nové, když problém je dost podobný.

Edit: Tak to funguje, ale vůbec to nemůžu pochopit. Když na modemu přesměruju 80ku na IP 10.0.0.1 což byla IP serveru v době kdy byl připojen na pevno k modemu, tak to jede. Ale server má lokální IP 192.168.0.100. Zdá se mi, že to vůbec nejde přes ten druhej router, i když je to do něj napevno připojeno. Navíc Apache naslouchá jinou IP (192.168.0.100) a na 10.0.0.1 se můžu připojit z jinejch PC v LAN, což předtím nešlo. Může mi to někdo prosím objasnit? Budu to všechno vypojovat a rád bych to byl poté schopen znovu zprovoznit. Když cokoliv z toho nyní změním, včetně naslouchané ip/portu u Apache, tak to přestane fungovat a musím vrátit nastavení, které je tam teď.

Edit2: Vyřešeno. 10.0.0.1 je IP, kterou má nyní přiřazen druhý router. Což je dobře, jelikož při zadání této IP v LAN mne to přesměruje na server, zatímco při zadání 192.168.0.1 mne to pustí do administrace.

Díky za pomoc bohyn.
HardCore
Profil *
s


Čawes všichni mám internet od O2 a to tarif Optimal svoji veřejnou IP adresu jsem zjistil přez server http://www.tvorba-webu.cz/php/ip_adresa.php a napsalo mi tam že moje IP je 194.228.32.xx je možné aby toto byla opravdu veřejná IP ? jestli jo tak proč z venku nejde přes žádný počítač pingnout ? děkuji za odpověď S pozdrave HardCore


jde mi o to abych viděl svoje NAS na internetu pomocí webového rozhraní.
LudekBrno
Profil
HardCore:

z venku nejde pingnout jednoduše proto, že máš s největší pravděpodobností aktivní nějaký firewall (v ADSL routeru) a ten to blokuje. Pozor ale na to, že ty sice máš veřejnou IP, ale velmi pravděpodobně nebude statická a když si IP zjistíš za pár dnů, budeš mít úplně jinou. Takže si buď musíš u O2 objednat statickou IP (placená služba) nebo by NAS musel podporovat DynDNS, kde si nahradíš číselnou IP adresu nějakou slovní adresu a server DynDNS bude té slovní adrese přiřazovat vždy správnou číselnou IP kdykoliv ti ji O2 změní.
HardCore
Profil *
LudekBrno:


HardCore:
Ano NAS podporuje DynDNS posilám v přílože jestli to je ono popř. co tam musím kde vyplnit. A ještě bych se chtěl zeptat jak je to s tím firewallem v routru zase můžu poslat nějaké screenshoty. Děkuji
[img]C:\Users\Aleš\Desktop\dnydns.JPG[/img]
HardCore
Profil *
HardCore:
http://img.pictureup.cz/02012013/d5fb955a48bceb78f8733720fb2105fb3c07870d.jpg


LudekBrno:
http://img.pictureup.cz/02012013/d5fb955a48bceb78f8733720fb2105fb3c07870d.jpg
Davex
Profil
HardCore:
Zkoušel jsi rady z tohoto vlákna? Domnívám se, že řešení je v [#4]. Jen musíš na ADSL modemu nastavit port forwarding TCP portu 80 na IP adresu NASu.
LudekBrno
Profil
HardCore:
Nepodařilo se přiložit ten obrázek o DynDNS. Ale pravděpodobně to umět bude. Princip je ten, že si musíš vytvořit účet v nějaké službě, která DynDNS poskytuje a zaregistrovat si tam svůj NAS a DynDNS ti přidělí jmennou adresu pro přístup do tvého NASu, kterou bude automaticky přesměrovávat na tvoji aktuálně přidělenou IP od O2. A dále musíš nastavit port forwarding viz. Davex. Číslo portu 80 platí v případě, že do NASu přistupuješ vzdáleně přes webový prohlížeč (s NASem nemám vlastní zkušenost, takže nevím, jak se do něj přistupuje).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0