Autor Zpráva
Cody
Profil
Prosím o pomoc, ačkoliv jsem v práci s počítačem velmi zběhlý, narazil jsme na své limity.

Mám počítač s relativně nově nainstalovanými Windows 7, před pár dny mi začal dělat problém antivirus Comodo, zdálo se, že se jedná o bug. V té době se mi začal počítač odpojovat od internetu. Posléze různým testováním jsem zjistil, že mě odpojí patrně vždy, když nainstaluju nějaký antivirový systém. Zkoušel jsem již výše zmiňované Comodo, Eset i Aviru.

Jednou se mě odpojil i když jsme momentálně žádný antivrus nainstalovaný neměl. Momentálně jsem antivirus odinstaloval a jsem online. Zvláštní je, že když mě to odpojí, funguje mi ICQ.

Můj soukromý odhad je, že něco - možná virus? - při detekci antiviru mne odpojí, ale asi jen některé porty, protže icq jede.

Prosím můžete mi poradit jak problém vyřešit? Antivirus nenainstaluju, tedy nainstaluju, ale nestáhnu aktuální databázi o virech protže mě to odpojí. Nevím jestli je to virus nebo něco jiného. Napadá vás řešení?

Budu vděčný za jakoukoliv pomoc!
Fantomasmag
Profil
Cody:
Jaké máš připojení k internetu a jaké nastavení onoho připojení?
Cody
Profil
Tím to nebude, ale i tak můžu prozradit. Zkoušel jsem jak kabel tak wifi, poskytovatel Airwaynet.
Fantomasmag
Profil
Cody:
Takže když nemáš nainstalovaný antivirus, tak připojení funguje a neodpojuje se, ale jakmile nainstaluješ jakýkoliv antivirus, připojení přes některé porty nejede, chápu to správně?
Cody
Profil
Ano, přesně tak. S tím, že nevím jak zjistit přes které porty jede (jsem v tomhle trochu lama). Navíc jsem zjistil, že pokud pingnu třeba seznam.cz tak to od ip adresy přeloží. Ale pak už nedostane odpověď v zadaném čase.
Fantomasmag
Profil
Cody:
A neudělal jsi ty nebo některý z těch antivirů změny v nastavení firewallu? Je divný, že ICQ běží (přes jiný port než 80) a port 80 http je blokován. Zkus proto zkontrolovat ještě nastavení firewallu.
Cody
Profil
No a to je problém, nevím jaké nastavení je správné? Já jsme rozhodně nic nezměnil.
Fantomasmag
Profil
Cody:
Používáš Firewall integrovanou ve Windows 7 nebo nějakou doinstalovanou? Můžeš jí zkusit na chvíli vypnout. Jestli se to i pak bude blokovat, Firewall to nedělá.
Cody
Profil
Firewall integrovaný do Windows nepoužívám, používám Comodo Internet Security. Pokud je to vypnuté vše funguje dobře, ale pokud místo Comoda nainstaluju cokoliv jiného, už to nefunguje.
Fantomasmag
Profil
Cody:
používám Comodo Internet Security. Pokud je to vypnuté vše funguje dobře
Tak to vypadá na blbé nastavení té Comodo Firewall v tom Comodo Internet Security. Já používám integrovanou Firewall ve Windows 7 a nemám sebemenší problémy. Zkus v té Comodo Firewall nastavit, aby neblokovala port HTTP 80, pak by to mělo fungovat.
Davex
Profil
Cody:
ale pokud místo Comoda nainstaluju cokoliv jiného, už to nefunguje.
Není to náhodou tak, že je zároveň zapnuté Comodo a zároveň něco jiného. Obvykle se dva firewally nebo dva antiviry nesnášejí a měl by být zapnutý pouze jeden.
Cody
Profil
Kéž by to bylo takto:-) Vždy jsme to důsledně odinstaloval a vyčistil.
Pavlii
Profil *
Mám stejný problém, akorát používám Firewall ve Windowsech 7 - nic jsem nepřidával, nic jsem neměnil. Widle mám čistě nainstalované na zbrusu novém disku, jen jsem doinstaloval Office, Firefox a VLC player. Nic víc. Instalačky mám také stále stejné, tedy žádná aktualizace ničeho. Připojím se na wifinu, která před týdnem jela jako urtžená ze řetězu a teď, když zapnu noteho, tak mi WiFi píše omezené připojení, když dám opravit, tak někdy nenaběhne vůbec, tak musím v CMD dát restart netsh... a někdy to naskočí, jede 3 minuty a pak to přestane přenášet data, ale připojení zůstává.
Pod linuxem to běží v poho, pod Win XP také, jen Win 7 mám potíže a dokonce i na jiných PC (půjčil jsem si noteho se stejnou konfigurací od kamaráda) - výsledek vždy stejný!!! Co s tím?
patlal
Profil
Když to dělá i jiný notebook, tak to bude wifinou.


Třeba to bude tím novým virem co napadá wifi routery - zkuste ho vypnout a zapnout.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0