Autor Zpráva
tworec
Profil *
Ahoj, po zformátování nb a nainstalování Windows se mi začal vypínat nb při hraní Lineage, nejdřív jsem se na to vykašlal a přestal hrát Lineage, ale po čase mi to udělalo ještě u Europe 1400: The Guild, Star wars: Battlefront 2, C&C: Tiberian Sun a to už mi celkem vadí. Dal jsem ho reklamovat, ale oni nezjistili žádnou chybu a vrátili mi ho zpátky.
To vypnutí vypadá přesně takhle http://www.youtube.com/watch?v=A_ROZp2GqM0 , až na to, že nb nedělá ten hrozný zvuk pořád, ale asi po dvou vteřinách se vypne.
Nesetkal se s tím už někdo? Nevíte, čím by to mohlo být?
Děkuju za rady
l564
Profil
Mě se zase notebook vypínal samovolně při hře Counter Strike : 1.6 , závada byla : vysoká teplota a přehřívání
řešení : pod notebook jsem si koupil chladící podložku
tworec
Profil *
tu mam, nepomaha to, zkousel jsem i otevrit okno a mit v pokoji snad minus milion, taky nepomohlo..
mafos
Profil
Osobně bych to viděl taky na přehřívání, jak píše I564. Nechal bych NB vyčistit. Mě to udělali v prodejně asi za 200 Kč a tak do 20 minut. Pokud je v záruce, tak ho reklamuj. V servisu Ti ho vyčistí zadarmo a budeš mít jistotu, že to bude pořádně.

Mám taky podložku a nedávno jsem zkoušel měřit teplotu s a bez podložky a nepozoroval jsem skoro žádnou změnu :-(
toString
Profil *
Určitě to bude chyba kvůli přehřátí procesoru. Zkus aspoň vysát otvor kde máš výstup větrání procesoru.
tworec
Profil *
ok, zkusím to vysát a kdyby to aspoň trošku pomohlo, nechám to vyreklamovat (dost mi vadí, že ta reklamace jim trvá měsíc, proto jsem to chtěl nějak udělat sám)
joe
Profil
Splňuje ta hra hardwarové vybavení tvého NB? Pokud ne, tak snad ani nemá cenu to chodit reklamovat, třeba se jedná o moc náročnou hru. Zkus povypínat různé programy před spuštěním samotné hry, které zbytečně využívají paměť.

Pokud ani to nepomůže, tak si můžeš zkusit vzít zimní bundu a zkusit to jít hrát ven na lavičku, při dnešních teplotách by se ti notebook přehřívat neměl, ale bacha na krystaly, abe nezamrzly :-)
tworec
Profil *
jojo, třeba ta Europe 1400 je snad deset let stara hra, i slaboucke pc to rozchodi v pohode, mam asus F5GL, hardware to ma dostacujici, ale prave jsem si stahl HWMonitor a ukazuje teploty na jadrech kolem 60 stupnu jenom pri spusteni Opery, to bude podle me dost, nemyslite? zakladka ma taky 60, grafika malinko pod 60, vypada to na prach?
tworec
Profil *
když rozjedu Heroes IV, teplota CPU je na 70 stupních
tworec
Profil *
Rozjel jsem Star wars: Empire at War - CPU má 75 stupňů. To je pro dnešek poslední hra, co zkouším.
Co vy na to? Jsou ty teploty vysoké?
Fantomasmag
Profil
Já měl jednou i 95° C :) Už i těch tvých 70° C se mi zdá jako celkem vysoká teplota. Pomohlo mi otevřít spodek notebooku a důkladně vyčistit větráček a vše kolem, hlavně výdechový otvory, ty bývají nejhorší. Já je měl prachem totálně zacpaný, proto se mi to přehřívalo a to jsem ani nemusel hrát hry, stačilo spustit jen nějaký náročnější program a po chvíli se notebook vypnul.
tworec
Profil *
Tak, právě jsem dohrál, nb udělal zzzzt a konec.. Bohužel nemůžu otvírat, musím poslat asusákům, ať ho vyčistí oni. Snad to bude tou špínou, nechtělo by se mi čekat měsíc na reklamaci a pak zjistit, že to pořád nefunguje.
Fantomasmag
Profil
tworec:
Podle mě to bude tím prachem. Jak dlouho máš notebook bez čištění?
toString
Profil *
Proč by jsi to nemohl rozebírat? Já si ntb normálně rozebíram i kámošovi před reklamačkou jsem ho čistil a neřekl nikdo nic.
tworec
Profil *
No, bez čištění je asi rok, už jednou strašně hučel, tak jsem ho daval čistit.
Myslel jsem, že je tam nějaká ochrana, jako u pc, abych to nerozmontovával, jinak mi třeba nevezmou reklamaci.
Fantomasmag
Profil
tworec:
No, bez čištění je asi rok
Tak to bude ten prach a chtělo by to vyčistit ;)

Myslel jsem, že je tam nějaká ochrana
Já jsem se ptal přímo prodejce, kde jsem notebook kupoval, a čištění jsem mohl v pohodě provádět, dokonce jsem si i vyměnil RAMku, a ohledně záruky taky vše v pohodě. Takže se zeptej prodejce a budeš vědět, jestli si to můžeš sám vyčistit nebo to musíš dát do servisu, aby ti to tam vyčistili.
tworec
Profil *
Fantomasmag:
Ok, napíšu jim a zeptám se, snad to pak už bude v pohodě, díky

A díky všem za radu
stepan
Profil
Asi nosím dříví do lesa.
Mně takto vypínala počítač civilizace 5. Po rozebrání jsem zjistil, že se mi pomalu točil větrák u grafické karty a ta se přehřívala. Tak jsem ten větrák celý rozebral, promazal a už to běhá jako dřív.
Railbot
Profil
Samozřejmě, drtivá většina samovolného vypínání/restartování je vinou přehřívání, nejčastěji grafické karty. Prachu je čím dál tím víc a čištění je nutnost u PC i NB.
Netmenko
Profil *
Ja ho mam vyčistený v servise a stále ma vypiná,ktomu hrám hry doporučené na moju grafiku,nechápem to už. poradíte?
Netmenko
Profil *
toto som nasiel na internete neni to v tom?


stává se mi to samý...jenom dodám že se mi to stává od doby co jsem přeinstaloval windowsy xp na windows 7
Myzrael
Profil *
Netmenko:
stává se mi to samý...jenom dodám že se mi to stává od doby co jsem přeinstaloval windowsy xp na windows 7
Presne. Ja sem prechazel z vist na 7 a od te doby se mi vypina...
milan
Profil *
Všechny NB se časem přehřívají. Zadní víko jde normálně odšroubovat,s citem, a v rožku je větrák. Vyrábí ho Číňani, takže ze začátku stačí jen od prachyu a špíny špejlí a vatičkou namočenou v lihu vyčistit opatrně bakelitové lopatky větráčku, a mřížku. Časem, protože jsou všechny počítače Čínské šmejdy, se ložisko ve větráčku přidře, tím pádem zpomalí otáčky, a nechladí procesor tak, jak to má být. Pak se hry sekají, a pod. Nezbývá než větráček vyměnit za nový. Pokud nejsi hovado, a máš šikovné ruce, tak je to banalita. Dá se sehnat za 500-700 Kč.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0