Autor Zpráva
Invo
Profil *
Zdravim,
chtěl bych se zeptat, jaky byste mi doporucili notebook okolo 12ti tisic (idealne tak okolo 10ti).

Notebook bych pouzival : ve skole, na praci s grafikou, na nějaký ty hry a přehrávání videí

Uvažoval jsem o :

http://www.obchodni-dum.cz/notebook-hp-620-wt246ea-arl-/z224682/
http://www.obchodni-dum.cz/notebook-acer-aspire-5742z-p614g32mn-lx-r4p02-075-cerny/z196609/
http://www.obchodni-dum.cz/notebook-acer-travelmate-5542-p344g50mn-lx-tzg02-003-/z194977/
Diky za tipy a zkusenosti, kdyby jste někdo vědel o něčem lepšim v tej cenovej kategorii tak sem s tim (i kdyby to bylo bez OS )
l564
Profil
Tak že jsem dospěl k názoru že bych si vybral (tento).
• HDD 500 GB - pro mě velmi slušné
• RAM 4 GB - měli to všechny z výběru ale je to slušné
• Výdrž - 4 hodiny je to normální ale taky je to dobrý
• Numerická klávesníce - na mojí práci důležitá a taky je to jediný notebook který jí má
• HDMI výstup - koukám přes notebook na telku tak toto by mě to též ovlivnilo
• WEB kamera - dens jí má skoro každý notebook tak že to nepotřebuje vyjádření
• USB - pouze 2 výstupy? To já mám 3 ale po rozšíření 6 tak že to není žádná překážka

Tak tady jsou mé důvody proč by si měl koupit notebook.
Ale můj nazor je ten ža Acer je horzná sr**a, 2x se mi od nich rozbil notebook.
valda16
Profil
Dobrý den,
chtěl bych si koupit na střední školu nový notebook ( ještě jsem žádný neměl, tak že nemam stím zkušenosti ), nejlépe do 15 tis. ale nevim jaká je dobrá značka každý mi radí nějakou jinou značku. Nejlépe nějaký herní který by mi utáhl nějaké složitější programy a hry . Pozn.: Chtěl bych si ho koupit do konce prázdnin takže to spěchá . Děkuji
jenikkozak
Profil
valda16:
Chtěl bych si ho koupit do konce prázdnin takže to spěchá.
Zas tak moc to nespěchá, z dobrého obchodu ti notebook přijde hned druhý den. :-)

ale nevim jaká je dobrá značka každý mi radí nějakou jinou značku.
Tím si právě tady asi moc nepomůžeš. Můj názor je ten, že v této cenové relaci na značce nezáleží snad vůbec, je to u nich dost podobné. Osobně herním notebookem nazývám trochu výkonnější mašinky, které se ale do této hranice nevejdou.
Domnívám se, že na specializovaném webu by ti poradili lépe.
valda16
Profil
No a vy máte nějaký ?
Joker
Profil
valda16:
Možná by bylo lepší to řešit někde kde rozumějí notebookům?

Na „Jaká značka je nejlepší“ bych se vůbec neptal. Občas koukat na značku sice význam má (například pokud daná značka slouží jako „nálepka“ pro čínské noname produkty), ale jinak je opravdu výjimka, že by někdo doporučoval značku na základě dostatečného množství objektivních informací.
Typický příklad je výrok výše: „Ale můj nazor je ten ža Acer je horzná sr**a, 2x se mi od nich rozbil notebook.“ (pokud možno šlo o 2 notebooky nějaké problémové řady někdy před 7 lety). A to je ještě ten lepší případ, v horším případě je obliba značky podložená jen tím, co o ní někde psali (pokud možno co o ní psali někdy před 7 lety).
Poznámka, citovaný výrok je jen pro ilustraci a předchozí text nemá prezentovat žádný názor konkrétně na značku Acer.

Nejlépe nějaký herní který by mi utáhl nějaké složitější programy a hry .
Osobně moc nechápu, proč jsou „herní notebooky“ tak populární.
Respektive, jsou poměrně těžké a baterka moc nevydrží, takže spousta lidí si je kupuje s tím, že je nebudou moc přenášet. No a protože hrát na notebooku je zábava pro masochisty, připojí k tomu pořádný monitor, klávesnici, myš, případně další periferie… a mají z toho drahý a relativně nevýkonný stolní počítač.
valda16
Profil
Já bych asi koupil lenovo nebo acer... . Nebo poraďte jaký bych si mohl koupit?
Chamurappi
Profil
Reaguji na valdu16:
nějaký herní který by mi utáhl nějaké složitější programy a hry
Pokud ho chceš do školy jako náhradu sešitů, soustřeď se spíš na to, abys ho pohodlně utáhl ty a aby měl dobrou výdrž na baterii.

Já bych asi koupil lenovo nebo acer...
Soustředit se jen na značku je skutečně docela stupidní.
Stejně jako kolegové bych ti doporučil zeptat se na nějaké diskusi, která se soustředí obecně na počítače.


Asi bychom tu měli (minimálně) zamknout.
Joker
Profil
valda16:
Já bych asi koupil lenovo nebo acer... . Nebo poraďte jaký bych si mohl koupit?
Mno, tady je seznam.
Skoro všechny „Other brands“ plus Gateway, Itautec, Lanix, Medion a Positivo Informática bude problém sehnat v ČR.
Panasonic a Apple se nevejdou do rozpočtu
Zbývá 15 značek.
Bubák
Profil
Tohle mi asi před půl rokem poslal známý:
"Co vím a kdysi jsem sám uvažoval o notebooku mají ty velké značky výhodu v konstrukci = jak umí rozvádět teplo, že se nerozvrzají, mají třeba nepropustnou klávesnici. Další výhoda může být v záruce kterou má třeba Dell velmi dobře nastavenu a podmínky pokud se ta věc pokazí jsou nadstandardně řešeny. Ovšem jsou tu i stinné stránky. Jako u aut kdy pokud si chceš někdy dokoupit nějaké příslušenství nebo se na něm něco ulomí a chceš si to koupit je to velmi drahé.

Nebál bych se Asusu ani Toshiba nebo Sony. Z těch značkových pokud jsou peníze tak se mrknout na Dell a nějaký dobrý model s prodlouženou zárukou která může být i on-site (oprava na místě) aniž bys s tím musel někam jezdit. Pokazí se (i večer o víkendu) zavoláš, přijede maník vymění buď komponentu nebo dostaneš náhradní po dobu opravy. To samozřejmě ten notebook proti levnějším značkám prodraží ale někomu se to může zdát jako významná výhoda za kterou si jednorázově připlatí a zvolí značkovější typ. V tom jsou ty značky silné.
"
muflik
Profil *
Invo, I564,valda16: do školy je zbytečné 15,6 palcu.. nejdřiv vám to nepříde, ale 3Kg vám začnou vadit navíc zjistíte že není sranda si ho někde vytáhnout v kavárně, mcdonaldu apod. navíc ty notebooky co poslal Invo mají snad nejmenší možný rozlišení takže v poměru k displeji bych se tomu obloukem vyhnul. Na hraní je potřeba vysoký rozlišení a aby to bylo trochu mobilní tak myslim je ideální 14".

co se týká baterky, tak vyšší výdrž je samozřejmě dobrá, ale dnes už jsou prakticky všude zásuvky.

Acer je pravda neměl kvalitní notebooky, ale co jsem si poslední dobou všiml hodně se zlepšil, ale levnýmu aceru (tj do ~15.000,-) bych se asi radši ale vyhl, to upřednostňuji třeba toshibu.

dále bych si vybral notebook co má u disku vyšší otáčky (7200) i za cenu méně kapacitního disku, sice má o něco málo větší spotřebu, ale na svižnosti systému je to opravdu znát a dnes jsou levné HDD na USB bez externího napájení. Takže radši 120GB 7200ot, který na systém stačí než 500GB s 5400ot

4GB jsou si myslím u takovýchto notebooků s nevýkonným procesorem také zbytečné, stačí 2GB.

interní grafika zvládá v podstatě všechny starší hry, ale na novější je potřeba grafiku a to se vám to trochu prodraží.

já osobně mám několik let 15" (ještě neširokoúhlý formát, kterýmu dávám přednost) 1450x1050 Lenovo Thinkpad R60 a nemůžu si ho vynachválit, ale je pravda, že plánuju přejít na výkonnější a menší zatim ale váhám a rozhlížím se, nicméně kamarád s ntbkem 15,4" to má podobně a volba padne na 12" až 14"
smoula
Profil *
Dobry den, chci si koupit novy notebook. Rozhoduji se mezi Macbookem air 11 a Sony vaio (konkretne http://www.sony.cz/product/vn-e-series/vpceh1e1e). Budu na notebooku prevazne na internetu, fotky, filmy apod. Dekuju:)
margin
Profil *
smoula:
Budu na notebooku prevazne na internetu, fotky, filmy apod
To bude stačit kdejaká šunka, takže se klidně rozhoduj podle osobních preferencí.
smoula
Profil *
margin:
Tak záleží mi hlavně na tom aby byl co nejrychlejší.
margin
Profil *
smoula:
aby byl co nejrychlejší
Jednak jsi to prvně nepsal, druhak při prohlížení internetu více záleží na rychlosti připojení, než rychlosti počítače, třetjak filmy se zpravidla sledují při normální rychlostí a to v HD rozlišení zvládají i současné lepší netbooky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0