Autor Zpráva
Naranbaatar
Profil
jak mám formátovat HDD ?? nevím si už rady..mám tu mnoho viru, spywarů, adwarů..atd..bohuzel nemam instalacni cd, pac sem si ho koupil od kamose..nebo jak mam aspon zalohovat WINDOWS (xp) ??
Davex
Profil
Naranbaatar:
jak mám formátovat HDD?
Nesystémový disk ve správě počítače - Správa disků. Systémový disk při instalaci operačního systému.

bohuzel nemam instalacni cd, pac sem si ho koupil od kamose..
Všechno co kupuješ od kámošů zahazuješ?

jak mam aspon zalohovat WINDOWS (xp)?
Třeba programem Backup nebo Acronis True Image, ale zazálohuješ ho i s těmi viry, spywary, adwary atd.
Aleš Janda
Profil
Formát není třeba, stačí vymazat potenciálně závadné soubory (programy a Windows).
Medvídek
Profil
Aleš Janda:
Protože je to celkem normální, že se při reinstalaci formátuje disk. Mam jistotu, že bude plně defregmentovaný a ověří se, že neobsahuje nějaké vadné sektory. Navíc je to při instalaci zdržení asi 20 sekund.

stačí vymazat potenciálně závadné soubory (programy a Windows).
V tom případě ti tam zůstanou data na disku a je lepší ho mít defregmentovaný, než aby zapisoval porůznu kde je zdrovna místo.

Je to stejný, jako že při koupi ojetého auta vyměnim komplet olej u převodovky a brzdovou kapalinu. Prostě po ten pocit, že sem udělal maximum pro to, aby nemusel přeinstalovávat za další 3 měsíce.

Navíc co se dat týče, tak na systém mam pouze 128GB SSD disk a na důležitá data ostatní disky. Navíc si důležité soubory (jako třeba FTP z PsPadu a další configy) zálohuju přes Live Mesh. Takže poté mi stačí jen přes MozBackup zálohovat data ptohlížeče a je to hotový. Zrovna zítra si jdu před dovolenou v práci reinstalovat PC, tak ti mužu napsat, jak dlouho to včetně zálohy a formátování trvalo :)
Aleš Janda
Profil
Medvídek:
ověří se, že neobsahuje nějaké vadné sektory. Navíc je to při instalaci zdržení asi 20 sekund.

Pokud to trvá 20 sekund, neověří se vadné sektory. Pravda, na SSD by to tak mohlo být, tam ale zase není třeba defragmentovat. Každopádně obojí lze i za chodu při funkčním počítači.

Zbytek je IMHO vyvrácen v tom vedlejším vlákně.

Prostě po ten pocit, že sem udělal maximum pro to, aby nemusel přeinstalovávat za další 3 měsíce.

A pro ten pocit, že jestli jsem na něco zapomněl TEĎ, tak už je to nenávratně pryč :-)

Ale je fakt, že jde-li o čistě systémový disk, vyjde to nastejno.
Naranbaatar
Profil
Všechno co kupuješ od kámošů zahazuješ?
Ne...on tu CD ztratil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0