Autor Zpráva
Kubo2
Profil
Nastavil jsem si na notebooku ad-hoc a nefunguje - resp. nevim jak funguje. Nevíte to vysvetlit?
_es
Profil
Kubo2:
Namiesto „opravovania“ vecí na tomto fóre by si sa mohol pokúsiť lepšie formulovať svoje dotazy. Presne tvoj dotaz rieši špeciálny článok Nefunguje to!.

nevim jak funguje
No vyhľadávače fungujú.
Kubo2
Profil
_es:
špeciálny článok Nefunguje to!.
Ale ja nemám nijaký skript, chcem len vediet, ako funguje ad-hoc.
Keeehi
Profil
Výsledky hledání „ad hoc“ v Googlu:
 1 • Ad hoc - Wikipedie
 2 • ad hoc - ABZ.cz: slovník cizích slov
 3 • Kočovné divadlo - Ad Hoc | Facebook
 4 • Bezdrátové propojení počítačů v režimu ad-hoc
 5 • ad hoc - český překlad - slovník bab.la
 6 • ad hoc Intergovernmental Task Force on Animal Feeding
 7 • Integrated Ad Agency Management Software | AD-IN-ONE
 8 • AdHoc Research
_es
Profil
Kubo2:
chcem len vediet, ako funguje ad-hoc
Na vyhľadávanie odpovedí na presne takéto otázky môžeš využiť vyhľadávače.
Kubo2
Profil
no dobre, a nač je potom tato sekce?
Fisir
Profil
Reaguji na Kuba2 [#6]:
Na dotazy, jenž nejsou přes vyhledávač nalezitelné, nebo pro dovysvětlení. Čemu na výsledcích z Googlu nerozumíš?
_es
Profil
Kubo2:
nač je potom tato sekce?
Na konkrétne otázky, nie na to, aby ti tu niekto kopíroval články z Wikipédie (http://cs.wikipedia.org/wiki/Ad_hoc#Po.C4.8D.C3.ADta.C4.8Dov.C3.A9_technologie).
p.kra
Profil *
Kubo souhlasím s tebou. Fakt to víc nefunguje než funguje.
Nakonfiguroval jsem Ad-hoc síť na NTB s W7, který je připojen přes USB k telefonu s internetem. Při klíčování WEP to aspoň občas běží (s WPA-2 to stávkuje).
Konfigurace Ad-hod sítě je fakt triviální, ale nakonci konfigurace se tě program zeptá, jetli má spustit sdílení internetu na tvém PC. Musíš na to kliknout, jinak se ostatní PC nedostanou na internet. Pokud ovšem nejsi admin, tak se tě průvodní program nezeptá a vše se jen tváří jako funkční, ale ve skutečnosti to nefunguje.
Pokud si vytvořenou síť uložíš, tak jde sice potom rychleji spustit, ale právě sdílení internetu znova zůstane vypnuté. Je třeba v "Centru síť. připojení" "Změnit nastavení adaptéru". Na adaptéru bez červeného křížku (tj. na tom, co tě momentálně připojil k netu) klikni do vlastností a povol sdílení připojení. Musíš tady i vybrat, který síť. prostředek vytvoří Ad_hoc síť - vyber bezdrátový adapter (Wifi). Opět vše přístupné jen adminovi! Pokud vše proběhne správně, tak na adaptéru uvidíš zelenou fajfku.
No a pak to běží, aspoň když je venku hezky.....
Problém dělá připojení prvního PC. Poskytující PC (hostitel) spustí Wifi Ad-hoc síť a při pokusu hosta o připojení začně zoufale cyklit mezi "USB modem" sítí a svou vlastní sítí Wifi (přes kterou se ten tupec hostitel snaží taky připojit k netu). Tím na chvilku ztratí připojení k netu "odstřihne prvního hosta" a překlopí Ad_hoc síť opět na "čekání".
Mně pomohlo připojení telefonu Iphone. Ten dokázal zoufalé cyklení zastavit a prvnímu (resp. pak druhému hostu) PC se podařilo připojit a rozjet připojení přes hostitele.
Pak už to běží i bez Iphonu, jen to dál jaksi cyklí, ale už to hostitelské PC neodstřihne a net jede na obou PC.
Pokouším se už 2 hodiny zabránit Wifi adaptéru v přístupu na Internet, ale bez úspěchu. Problém je zřejmě v tom, že se tu nedá dát nově zkonstruované Ad-hod síti fajfka "jsem Ad-hod síť" a tudíž nepolezu na net! Symbolově se nová síť tváří jako "Ad-hoc" síť, ale už jen popis "Připojit" a "Odpojit" svědčí o tom, že je zde něco ve W7 v nepořádku. Síť je uložena ve všech ostatních bezdrátových sítích a místo "Připojit a odpojit" bych já volil pojmy "Spustit síť a Vypnout síť".

Takže pokud bude svítit slunce, tak ti to třeba poběží.....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0