Autor Zpráva
Mistr
Profil
Co můžu připojit přes LPT? Jenom tiskárny či plotter nebo i něco dalšího?

Díky za informaci.
habendorf
Profil
Zajímavá otázka :o)

Vpodstatě cokoliv, co komunikuje přes LPT. Třeba dvě PC mezi sebou :o)
printf_jinde
Profil *
těch zařízení moc není. Ještě mě napadá skener, ale ustupuje to.
Mistr
Profil
cokoliv, co komunikuje přes LPT
Skutečně? Takže kdybych chtěl propojit PC a notebook, také by to běhalo, když oba mají LPT porty?
Mistr
Profil
Co můžu připojit přes LPT?
Ta otázka byla inspirovaná potřebou zakoupit data switch k tiskárně. Koupil jsem na spojení počítače, tiskárny a plotteru automatický, ovšem ten mi nefunguje, neb pracuje jen ve směru obráceném, tedy 2 PC -> 1 tiskárna.

Na můj problém doporučovali manuální data switch, tak se ptám, co všechno se na LPT dá připojit, jestli si mám kupovat data switch dělící v poměru 2:1 nebo 3:1 či dokonce 4:1.

Odpovědí na skutečnost, proč mi nefungovalo spojení s automatickým data switchem bylo, že ten automatický prý neumí (z důvodu zastaralosti systému LPT) rozhodnout, kam má příchozí data poslat.
habendorf
Profil
Skutečně? Takže kdybych chtěl propojit PC a notebook, také by to běhalo, když oba mají LPT porty?

Samozřejmě. Není to sice nejrychlejší, ale šlape to spolehlivě. Pokud používáš Win/Total Commander, je tam přímo příkaz Síť > Spojení s jiným PC přes LPT. Kdysi jsem to používal.
tomik
Profil *
MAm otazku na tema LPT pc-pc
zkousel sem to mezi xp-xp a spojeni dost casto selhavalo, soubor veci nez 500kB, to nepreneslo cely, a mnohdy vubec nic, taky sem pouzival total commander.

Nevite nekdo čím to mohlo být???

díky, tomaszewskij@email.cz
printf_jinde
Profil *
nebyla chyba v kabelu? Třeba byl moc dlouhý, nebo špatný kontakt...
Spojení mezi počítači přes LPT mi snad ještě nikdy neselhalo, je sice pomalé ale zato jsem s ním propojil klidně PC XT 8086 s Pentiem III a je pořád rychlejší než sériový kabel.
Mistr
Profil
printf_jinde
nebyla chyba v kabelu? Třeba byl moc dlouhý
Čemu říkáš dlouhý kabel? Nějaké délkové rozměry...
sslavo
Profil
aky to ma byt kabel?
1:1 lpt ci dajak specialne krosnuty?
nightfish
Profil
viz http://www.nullmodem.com/LapLink.htm
Worker
Profil *
Na prepojenie dvoch PC s LPT portom je kabel s 25 pin konektormi (nie je 1:1), doposiaľ je v predajnej sieti, je to lacný kabel cca 60.- Sk.
Hľadaj: kabel laplink paralel , nie serial.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0