Autor Zpráva
Martin02
Profil
Ahoj,
když spustím jednu hru (konkrétně Minecraft), normálně se spustí, já se přihlásím a hra se načte. Ale asi po 5 sekundách se objeví to co je dole na obrázku, následně spadne Windows (BlueDead), počítač se restartuje a objeví se mi přihlašovací obrazovka Windows. Dřív mi to normálně fungovalo, nevíte co s tím?



Děkuji
Rellik
Profil
Modrá smrt = dřívější nebo pozdější úplná smrt systému. Jakmile se objeví modrá smrt, je nejlepší systém přeinstalovat. Došlo totiž k poškození některého ze systémových souborů, které se volají jen občas, když ho nějaký program potřebuje. Tady to evidentně je zrovna tato hra a určitě i nějaké další. Pro předcházení tohoto problému, což je u win celkem častý jev. Doporučuju rozdělit disk na dvě části, přičemž jedna část bude vyhrazena pouze pro samotný systém a druhá část pro ostatní data. Pokud se pak vyskytne tento problém, stačí tak přeinstalovat pouze systém v té systémové části a není nutné se bát ztráty dat na datové části. Když sem používal ještě win, tak sem měl dokonce udělanou kopii toho systémového disku abych nemusel pořád čekat na instalaci a pak všechno zase instalovat. Stačilo pouze neklonovat tento oddíl zpět a vše bylo za 5 minut hotové...
Martin02
Profil
No mě se to právě stává od té doby, co jsem systém přeinstalovával. Je to možné?
Joker
Profil
Tohle je jeden z důvodů, proč bychom podle mě měli omezovat newebové dotazy:
Rellikův příspěvek mi přijde jako minimálně zavádějící a postavený na nepodložených spekulacích, ale zároveň si nejsem jistý, jak to vlastně je ve skutečnosti.

Resp.:
Modrá smrt = dřívější nebo pozdější úplná smrt systému.
Tohle není pravda.

Jakmile se objeví modrá smrt, je nejlepší systém přeinstalovat.
Tohle není pravda.

Došlo totiž k poškození některého ze systémových souborů, které se volají jen občas, když ho nějaký program potřebuje.
A tohle si myslím, že taky není pravda.

Modrá smrt (BSOD) bývá typicky důsledek chyby v komunikaci s nějakým hardwarem. A to zase mívá dvě příčiny: Buď chyba hardwaru, nebo chyba ovladače. Takže obvykle je řešením přeinstalování ovladače, nainstalování jiného ovladače, kontrola daného hardwaru (protože to může být i prach, špatné zapojení a podobně), případně výměna hardwaru.
Pokud BSOD způsobuje například špatný zdroj nebo vadná RAMka, přeinstalování systému ničemu nepomůže.

Jinak držet si záložní obraz systémového disku v obecné rovině není špatný nápad, ale tady to myslím problém nevyřeší.

Martin02:
Pokud nepomůže přeinstalovat ovladače od grafiky, může to být hardwarová chyba. Napadá mě docela hodně možností (chyba grafiky, RAM, základní desky, zdroje) a asi to bude těžko řešitelné po webu.
Martin02
Profil
Joker:
Jj, přeinstaluju ovladače a uvidím. Díky moc
ludekbrno
Profil *
To na chybu windows nebo obecně software nevypadá. Osobně bych si v tomto případě vsadil na hardware - grafickou kartu. Windows bych nepřeinstalovával, maximálně ovladače grafiky a pak bych řešil hardware.
Martin02
Profil
Tak jsem přeinstalovat ovladače a nic. Ale pak jsem rozebral celý počítač, utřel prach atd., a už funguje :)
díky moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0