Autor Zpráva
kristyna
Profil *
Dobrý den,
sháním monitor pro tvorbu grafiky a nevím si rady, který by byl nejvhodnější. Nemohu si dovolit monitor za desítky tisíc, nejvhodnější by byl okolo 7 000 Kč.
Mohli by jste mi nějaký doporučit? Popř. poslat nějakou recenzi?

Děkuji,
K.
DJ Miky
Profil
Asi bude lepší poptat se na specializovaném fóru, případně navštívit portály zabývající se hardwarem. Na příklad portál SvětHardware.cz každý měsíc sestavuje přehled doporučených LCD monitorů podle způsobu využití, plus nabízí jednotlivé recenze.
weroro
Profil
kristyna:
K plnohodnotnému zodpovedaniu otázky, by bolo dobré vedieť o aký typ grafiky sa bude jednať. Je rozdiel webová grafika a printová grafika. Pri printovej grafike platí, že CRT monitory sú z hľadiska vernejšieho zobrazenia farieb (= to čo vidím na monitore bude rovnaké aj po vytlačení) vhodnejšie ako LCD.
Kaminko
Profil
Tak, najlepšie monitory čo poznám sú Eizo. Tu je jeden, ktorý je fakt skvelý a za 7000kč
kristyna
Profil *
weroro:
Obojí, jak webová grafika tak i printová grafika. Na zobrazení a přesnosti barev mi záleží hodně. Hledám nějaký vhodný kompromis.


Kaminko:
Máte s ním nějaké zkušenosti?


DJ Miky:
Děkuji, určitě se podívám.
shaggy
Profil
weroro:
To s CRT platilo možno v dobe, keď sa ešte rozumný CRT monitor dal zohnať. V dnešnej dobe nemá zmysel rozlišovať (robím s čisto printovými, čisto webovými a aj print-web grafikmi a všetci používajú to isté - kvalitný monitor určený pre grafikov).

Neviem, aký je ten Eizo, ktorý odporučil Kaminko, určite na tom bude lepšie ako lacné TN monitory pre bežných userov, ale nečakal by som zázraky. Monitory pre "serióznu" prácu grafika začínajú cenou trochu vyššie, preto by som si pozrel práve tie recenzie, na ktoré odkázal DJ Miky.
Kaminko
Profil
Musím súhlasiť so shaggy-m, kvalitnejšie monitory začínaju cenovo vyššie, no tento monitor je v tejto cene jeden z najlepších.
kristyna:
Áno mám, je to v tejto cene fakt skvelý monitor, no je jasné, že na drahšie monitory určite nemá.
1Pupik1989
Profil
Eizo je vyhlášené pro grafiky. Mám ho doma a nemůžu ho vynachválit. A to je to 17" TFT.
Taurus
Profil
Jen taková poznámka, která se dá přirovnat k výběru rozlišení. Že mám krásný velký širokoúhlý monitor neznamená, že budu kreslit velké weby. Důležité je, co má průměrný uživatel. Často se mi stává, že se piplám s detaily, které pak nejsou pořádně vidět. Proto bych se s výběrem monitoru tolik netrápil, sám mám celkem obyčejný LCD s IPS a jsem naprosto spokojený. Peníze bych spíš investoval do displeje, který by sloužil jako tablet, ale s klasickým stolním počítačem. Tedy to, co původně neslo název tablet... To je pro grafika dobrá investice.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0