Autor Zpráva
Sir Tom
Profil
Ahoj,

před několik dny zde padla otázka ohledně používání EN x CS (SK) klávesnice a objevily se názory, kdo co používá a proč. V podobném duchu bych si představoval následující dotaz.

Co je pro vývoj webových aplikací vhodnější? Počítač s Windows nebo Mac? Co používáte a proč?

Já sám používám Windows (set aplikací GIT, NetBeans, PSPad, XAMPP, Filezilla, IE, Chrome, FF, Safari, Opera, MySQL Workbench, Gimp, PS), ale poslední dobou začíná být PC (resp. notebook) pomalý (rozkřípaný) a uvažuji a o koupi Macu. Vím, že spousta grafiků používá Mac, ale už nevím, zda-li jej používají i web developeři. Zajímá mně, zda-li koupí Macu se zvýší pracovní efektivita.
pcmanik
Profil
Sir Tom:
Ja osobne používam Mac.
Priamo z terminálu robím commity na bit. A inak využívam prakticky rovnaké aplikácie ako na win. Teda Filezillu a Adobe Dreamewaver.
Myslím že v tomto je úplne jedno, kde budeš programovať. Osobne taktiež Mac využívam na správu a úpravu fotiek + občas nejaké to video.
Čo sa týka spomalenia, tak žiadne u Macu nenastáva, používam ho dva roky bez reinštalácie od systému Lion až po súčastný Moutain Lion.
Joker
Profil
Sir Tom:
1. Windows, 2. Linux.

Za nejvhodnější prostředí považuji Windows. Z toho důvodu, že ho nejspíš bude používat většina uživatelů (v některých aplikacích všichni uživatelé), takže je dobré na něm i vyvíjet.
I pokud má prohlížeč variantu pro Windows i pro Mac, nemusejí fungovat úplně stejně.

No a intranetové aplikace jsou většinou dělané v ASP.Net, takže tam je pak jasná vazba na MS platformu.
peta
Profil
1. Win: Far+pluginy (, Pspad), FF+pluginy, Gimp, Wamp
Pspad pouzivam na specialni problemy pro usnadneni prace.

2. Linux: Bluefish, Mc, neco na ftp
Na linuxu jsem to zkousel, slo to krkolomne (nemam soubory pod kontrolou jako ve Faru). Strasne spatne se mi pracovalo s bluefish (asi nejlepsi, co v te dobe bylo, ale casek trvalo, nez si obarvil kod) + mc, je to asi jako pspad. Specialni problemy se resi dost krkolomne, protoze na to nebyli vhodne nastroje. Nevim, jak ted.
Je treba si zvyknout. Po pul roce mi to zabiralo proti win asi 170% casu. Coz je prijatelne.

-. S mac nemam zkusenosti.
quinux
Profil
Sir Tom:
Zajímá mně, zda-li koupí Macu se zvýší pracovní efektivita.
Ani Windows, ani OSX, ani Linux. Žádný OS ti sám o sobě nezvýší produktivitu a už vůbec ne, jen proto, že ti někdo řekne "kup si mac, zvýší ti produktivitu". Ty musíš sám vědět co ti vyhovuje nejlíp a pokud jsi s OSX ještě nikdy nepracoval, tak doporučuji nejprve někde vyzkoušet a pak až se rozhodovat.
Sir Tom
Profil
Díky za odpověd - asi ten Mac zkusím.

Linux jsem dlouhou dobu používal, nicméně jsem s ním přestal, protože spoustou lidí je označován jako exotický systém a nastávaly kolize při přenášení různých souborů (např. PSD - to sice umí otevřít Gimp, nebo PS ve Wine, ale není to ideální řešení).

quinux:
Žádný OS ti sám o sobě nezvýší produktivitu a už vůbec ne, jen proto, že ti někdo řekne "kup si mac, zvýší ti produktivitu".
S tímto souhlasím, nicméně jsem hovořil o efektivitě a ne o produktivitě - viz můj první příspěvek - zda-li nastane jev, že na Mac je "jiný" styl práce než na Win. Což o to - několik mých známých Mac má, ale asi těžko mi jej půjčí k vyzkoušení, kor když ví, že jim tam budu instalovat Netbeans, server, git, apod.
1Pupik1989
Profil
Vidíte a pro mě není windows ani linux problém. Na mac mám averzi, takže ten už v životě nechci vidět. No a pro mě, co nedělám jen weby, je linux super. Prakticky je k tomu udělán, takže Java, C/C++/C# není problém. Stejně to napíšu i ve windowsu, ale proč, když ten linux běží 6x rychleji? Windows mám vlastně akorát na hraní her, na nic jiného dobrý není. A věřím tomu, že kdyby Wine uměl emulovat windows dokonale, tak mi ty hry poběží rychleji jak na windows a to nemluvím o brzdoMacu.
peta
Profil
Sir Tom: u nas na univerzite je mac ucebna. Pokud tam neni vyuka, je otevrena vsem studentum. Pokud nejsi student, mozna by se dalo domluvit se spravcem ucebny. Ale asi ti nedovoli nic instalovat, a co tam je se pro tvorbu nemusi hodit.
PSD gimp ne vzdy zobrazi spravne, zvlast s prolinanim vrstev jsem zaznamenal problemy. Bud to exportovat na png, tiff, bmp nebo pouzit photoshop.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0