Autor Zpráva
HHPZ
Profil
Zdravím,
potřeboval bych znát váš názor na PC LYNX Virtuální pokojíček 3. Detaily ohledně sestavy jsou k nalezení na adrese http://www.lynx.cz/clanek.php?id=8364&PHPSESSID=acbec7d4c73a5485a05660 0a194f25ce
Moc děkuji za všechny připomínky.
izsak
Profil
Sempron 2600+ je pomalá úbohosť s 256KB (ale šasto aj len 128KB!!!) L2 cache, čo nerobí z PC žiaden rýchlik.

Zvuková karta na doske určite spomalí PC, pretože o zvuk sa bude musieť starať hlavne procesor.

Tiež namiesto WinXP Home Edition by som bral jednoznačne verziu Professional.

Ostatné parametre PC sú uspokojujúce.
Mistr
Profil
namiesto WinXP Home Edition by som bral jednoznačne verziu Professional
Myslíš? Jaké jsou rozdíly mezi Home Edition a Professional? Prvky, které má Professional navíc, jsou, podle mě, pro běžného uživatele prakticky zbytečné.

Jenom dovětek: Jeden z mých předchozích dotazů: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=10202&foru m=16&page=-1
thingwath
Profil
Třeba rozumně funkční vzdálená plocha a spoustu dalšího.
Mistr
Profil
Kolegové, kolik může teďko stát takový relativně slušně vybavený počítač především pro kancelářské práce a sledování filmů (bez periferií jako jsou monitor, klávesnice atp.). Já vím, že otázka je položena hodně neurčitě a těžko lze takhle říci nějakou hodnotu. Přesto...

Já jen, abych měl nějakou plus mínus představu: 20 tisíc, 30 tisíc, 50 tisíc...?

Díky.
Mistr
Profil
rozumně funkční vzdálená plocha
Jo, to už jsem slyšel, ale co to je?
thingwath
Profil
Tak deset, když se budeme snažit šetřit.
Dero
Profil
Mistr: 15 tis.
thingwath
Profil
Mistr

To jako, že se k tomu jde vzdáleně přihlásit a se systémem nějak pracovat. Jako další věc bych třeba zmínil, že tam jdou nastavit práva i jinak než v řádce a určitě toho bude víc, ale to při způsobu jakým windows a jak často windows používám už nemám šanci vědět :-)
Dero
Profil
Tu thingwathovu hranici jsem se nedávno pokoušel atakovat a dostal jsem se nejníž na dvanáct. Ale výsledkem bylo v budoucnu dobře rozšiřitelné PC, takže kdyby se opravdu hodně škudlilo, tak by těch deset bylo reálných.
thingwath
Profil
Deset reálných je, laciný procesor a deska za dva, maximálně dva a půl kus, paměť za tisícovku, disk za dva, grafiku, když není integrovaná, za další tísícovku a dalších dejme tomu patnáct stovek za bednu a zdroj.
thingwath
Profil
Co se týče rozšiřitelnosti v budoucnosti, to je prázdnej pojem, na to kašlete.
Mistr
Profil
Deset reálných je, laciný procesor a deska za dva, maximálně dva a půl kus, paměť za tisícovku, disk za dva, grafiku, když není integrovaná, za další tísícovku a dalších dejme tomu patnáct stovek za bednu a zdroj.
Ale budou na tom běhat třeba filmy apod. Já jen, aby to pak nebylo kousaný, jako na stávajícím. A než se rozběhne počítač, tak to také "chvíli" trvá (ani raděj nebudu přesně říkat jak dlouho).
thingwath
Profil
I ty nejlacinější výprodeje mají dneska slušnou rezervu :-) Tedy i takové věci se dají dost přizabít nějakým svinstvem, ale to je výjimka. Ale za dvacet tisíc si dneska člověk dokáže pořídit počítač na hry a za třicet tisíc pěkný značkový stroj. V noteboocích je třeba takových deset až dvacet tisíc na to samé přidat, jinak je to skoro stejný.
HHPZ
Profil
Stojí to za ty peníze?
Mistr
Profil
HHPZ
Ty bys do compu vrazil víc, aby už za něco stál, když ho tvoříš? Nebo Ti naopak vyřčené (resp. napsané) částky přijdou příliš velké?
thingwath
Profil
On se asi ptá na tu sestavu na kterou se ptá :-) Ale já tam cenu nemůžu na té stránce najít a jinde se mi ji hledat nechce, tak nevím.
Mistr
Profil
thingwath
Aha, to máš asi pravdu. Já mu takhle vstoupil do otázky a úplně mu ji rozvrtal, co? Jsem to ale...
HHPZ
Profil
Cena je 25 tisíc, resp. 23 v internetových obchodech.
Zajímá mě, zdali je výhodné tuto sestavu koupit nebo jsou za stejné peníze lepší.
Taky jsem uvažoval, že bych si to koupil za 16 tisíc bez toho monitoru a tiskárny a ušetřené finance investoval (resp. rodiče investovali) do lepšího LCDčka.
halogan
Profil
> Ale budou na tom běhat třeba filmy apod.
MPlayer je hraje i na 200 MHz, coz asi neplanujes, takze bych se nebal.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0