Autor Zpráva
robbie
Profil *
Zdravím, poradí někdo, nevím, čím to je , video se mi zastaví vždy po několika vteřinách a je nutné pohnout myší. Hardware akceleraci mám vyplou,
přeinstaloval sem flash player, tež mozilu mám poslední verzi 26, delá to i v IE, vážně už nevím, čím to muže být, připojení mám rychlé 40Mb/s
weroro
Profil
Skús prepnúť Youtube do režimu HTML5, či sa to bude chovať rovnako aj s HTML5 prehrávačom. Všeobecne má ale YT poslednú dobu problémy. Mne osobne napríklad na úvodnej stránke vždy zamrzne prehliadač, na ostatných pod stránkach to nerobí.
user243
Profil
pokud můžeš, tak tu hardware akceleraci zapni;
robbie
Profil *
weroro:
Tak to blbne i stim zapnutím HTML5 aji když zapnu tu akceleraci, pokazdy se to sekne a musim pohnout myší, jak otravné..
robbie
Profil *
ano i s tím HTML5
LudekBrno
Profil
user243:
Můžu mít dotaz, kde se ve windows dá zapnout hardwarová akcelerace pro youtube? Mám totiž slabší netbook a softwarově to přímo na webu přehrávat nezvládá. Když totéž video stáhnu downloaderem, tak ho ve stejné kvalitě přehrává bez problému, protože využívá hardwarovou akceleraci. Díky.
robbie
Profil *
klineš pravým na youtube video a zaškrtneš hardware akcel.


samozřejmě v nastavení
LudekBrno
Profil
Tak nevím, já jsem asi slepý, ale nic takového nevidím :-( Když kliknu pravým na video, tak mi vyskočí nabídka (7 řádků) na kopírování odkazu, kopírování kódu HTML pro vložení do stránky, informace ladění, statistika pro experty a informaci o přehrávači HTML5, ale žádné nastavení, kde by bylo možno najít možnost zapnutí hw akcelerace.
robbie
Profil *
klikni pravým na video youtube, dej nastavení a zde už zaškrtneš hardware akcelerace, aspon u me to tak je
weroro
Profil
LudekBrno:
informaci o přehrávači HTML5
V takom prípade sa ti to zapnúť/vypnúť nedá. HW akcelerácia je v nastaveniach Flash Playeru a ty nepoužívaš Flash Video Player.
LudekBrno
Profil
weroro:
Aha, je možné, že jsem flash player vlastně ani od koupi netbooku neinstaloval. Tak zkusím.
robbie
Profil *
Tak v režimu celéé obrazovky mi jdou videa jen na Google Chrome, nejde to ani na EI ani v Mozille, nevím teda proč, ale přecházím k Chromu, projel sem to antivirem aji programem na spyware a nic to nenašlo, tak fakt nevím, škoda Mozillu sem mel rád, každopádně dost tutoriálů se nedá skouknout v malém rozlišení. Je pravda, že pokud nestáhnu Flash Player 11, zkusil sem už i beta verzi 12 ,tak videa, která nevyžadují Flash player jdou v pohodě, bohužel videa vyžadující flash player jsou jen při malém rozlišení, v celoobrazovém modu se seknou a je potřeba pohnout myší..
Krakatoa
Profil
robbie:
Teď jsem zkusil youtube ve Firefoxu 26, IE 11 a Chrome 31, ve všech bez problému jak s flashem s hw akcelerací, tak s flashem bez hw akcelerace a taktéž s html5 (html5 používá hw akceleraci).
Testováno na http://www.youtube.com/watch?v=WysGxX0CvBM a 1080p.
Dokonce není problém při přehrávání nahrávat plochu pomocí virtualdubu.
Používám Windows 8.1 a grafiku mám nvidii gt430.
Jediná muška snad je ta, že firefox nějak neúspěšně bojuje s hw akcelerací videa, tedy konkrétně při přechodu např. z klasického zobrazení do celoobrazovkového není přechod plynulý (jde to poznat na zvuku a na pár desetinek sekundy se přeruší), ale není to nic hrozného, já si na to už zvyknul (používám hlavně firefox) - toto je spíš o pocitu komfortu.
To ti jako seká u všech videí na youtube?
robbie
Profil *
blbne to jen u videí, co vyžadují flash media player


...tak jeste jinak, po docela dlouhé době, jsem opet zkusi vypnout hardware akceleraci a změnil jsem kvalitu videí až na 360p a vypadá to, že všechno šlape, nevím tedy přesně co znamená 360p, ale zřejme mi asi neco nestíhá v pc. Kdyby mi nekdo jeste poradil s tímto, byl bych rád. děkuji
LudekBrno
Profil
Já ještě doplním výsledky svého bádání. Pokoušel jsem se Youtube přehodit do flash, což se mi nepovedlo. Ale zjistil jsem, že videa třeba na iDnes přes flash jedou, ale taky nestíhají, přestože jak jsem zjistil, HW akcelerace zapnutá je. Takže výkon mého netbooku na přehrávání videa přímo na webových stránkách prostě nemá a nebo (což se mi zdá pravděpodobnější) neumí v tonto režimu využít HW akceleraci i když je zapnutá. Pokud totiž video stáhnu downloaderem a přehrávám z disku, jede naprosto v pohodě, evidentně takto jede přes HW akceleraci. Ale nakonec jsem našel i možnost, jak videa z Youtube přehrávat plynule rovnou on-line bez předchozího stažení na disk :-) Je to překvapivě snadné, stačilo si z windows store stáhnout některou z aplikací, která je určena pro práci s youtube. Ty využívají API rozhraní google a video přehrávají stejným.způsobem, jako by bylo předem staženo, s využitím HW akcelerace a jede hezky plynule i v HD.
robbie
Profil *
..tak to jsem rád, že je nás víc, co máme podobný problém... Každopádně , jak jsem popsal v mem posledním příspěvku, vypnutí HW akcelerace a snížení rozlišení videa to asi pořešila. děkuji za vaše rady a příspěvky. R.
Václav M.
Profil *
Nejdou mi přehrát vide a z YouTube, pokud nainstalovaný AFP (Adobe Flash Player plugin). Jenže ten plugin je vyžadovaný jinými stránkami. Tak nevím, jak to vyřešit.
LudekBrno
Profil
Václav M.:
V jakém prohlížeči a jak se projevuje to "nejdou přehrát"?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0