Autor Zpráva
peteo
Profil
dobrý deň, večer, ráno,

potreboval by som poradiť, aký programovací jazyk zvoliť na výstup textov.
jedná sa o spracovanie - výber textu podľa zadaných kritérií do výstupného okna (nie dosový výstup, ale do nejakého grafického rozhrania, v ktorom budú i ovládacie prvky na vyhľadávanie a iné voľby pre prehliadanie textu).
skúsenosti mám iba s basicom (tým úplne starým na PMD a pod), nejaké základy pascalu (zo školy) a tvorbou www (php, css, javascript, html).

potrebujem to v takom programe, v ktorom nebude treba inštalovať u užívateľa prostredie (napr. apache) a ktorý môžem ďalej distribuovať ako exe inštalačný súbor (resp. archív).
rozmýšľam o visualatudio.net, ale rád si nechám poradiť, v akom jazyku programovať.

ďakujem za pomoc.
juriad
Profil
Nejjednodušší to pro tebe bude asi v C# nebo Visual Basicu.
Ve Visual Studiu si okýnka naklikáš a pak jen přířadíš akce, které se mají vykonat.
Pro samotné vyhledávání bude nejspíš vhodné použít regulární výrazy.
Jan Tvrdík
Profil
juriad:
Nicméně C#, stejně jako např. Java vyžaduje běhové prostředí.
peteo
Profil
vďaka, skúsim teda ten vb.
juriad
Profil
Jan Tvrdík:
S tím běhovým prostředím (.NET) máš pravdu, nicméně podle wikipedie se může spolehnout, že verze 3 bude na Vistách, verze 3.5 bude na W7, verze 4.5 v W8.
Pokud bude vyvíjet pro nejnižší podporovanou verzi a uvede kompatibilitu s těmi vyššími, poběží mu smad všude.
Toliko teorie, v praxi jsem to nezkoušel.
peta
Profil
Javascript vyzaduje pouze prohlizec. Neni to sice idealni, ale jde to.
juriad: Na wiki toho nakecaji. 3.5 je az s win updaty. Tudle jsem se pokousel do cistych win7 dat nejake updaty a bez updatnuti net na 4 mi to vzdy zkapalo a pouzil automaticke vraceni zmen. Kdyz to udela asi po 100, tak uz ms nejen proklinas :)
http://msdn.microsoft.com/cs-cz/library/8z6watww%28v=vs.110%29.aspx
Tady to maji v prehledne tabulce, win7 = net2
http://msdn.microsoft.com/cs-cz/library/8z6watww%28v=vs.100%29.aspx

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0