Autor Zpráva
Kcko
Profil
Vím , že se to sem vůbec nehodí, nicméně na "odborném fóru" mi nikdo neporadil.

Problém
--------------
Včera jsem si shodil notas z gauče (naštěstí to odnesl "jenom disk", tak jsem tam vrazil starší s WIN 7 Ultimate a vše v pořádku až na jednu věc.
V trayi ikonka připojení k internetu mi ukazuje špatný obrázek. Pokud jsem připojený v práci přes kabel tak mi ukazuje ikonku wifi s červeným křížkem a pokud jsem doma na wifi tak mi ukazuje ikonku wifi s oranžovou bublinou či co (jako že se snaží a hledá najít nějaké wifi). V obou případech jsem korektně připojen. Docela mi to vadí tahle chyba vadí, zkoušel jsem googlit, ale nepomohlo mi nic (ani nějaké WIN fixy ani "baťák" který resetuje ikony ..)

Nenapadá někoho co s tím může být?

Nepomohlo nic z tohohle http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=1864&t=1183878


Připojen k WIFI
------------------------------------------


Připojen ke kabelu
------------------------------------------


Všechna dostupná připojení
------------------------------------------
Joker
Profil
Kcko:
Takže jsou to vlastně dva problémy:

1. Proč se nezobrazuje ikona drátového připojení?
Není zobrazení ikony toho připojení v oznamovací oblasti vypnuté? Teď nevím, jak to je ve Windows 7 se zobrazováním ikon různých síťových připojení.

2. Proč se u WiFi i po připojení zobrazuje ikona „Připojení jsou k dispozici“?
Tady byl stejný problém způsobený Bluetooth ovladačem.
peta
Profil
V seznamu siti mas 2x wireless. Jedno je nejaky miniport a druhe asi normal wifi. Win se tedy chova spravne, kdyz se pokousi propojit na wifi i miniport. Muzes mu nastavit, ze pro miniport nema zobrazovat status. (jestli je to bluetooth nevim). muze to byt tez neco externiho, zasuvna karticka, kabel do mobilu?
V jednom obrazku ti bluetooth sviti cervene ve druhem bile.
Tez tam mas jakousi sit VPN wan miniport pptp.
Pak tam mas bluetooth modem.
Pravdepodobne mas u vsech zapnute sledovat stav, tak to ukazuje, mi to prijde normal. Ale nejspis to bezneho uzivatele znervoznuje, kdyz se win chyti na jednu z tolika moznosti, aby ukazoval stav ostatnich :)
Kcko
Profil
Joker:
2 dotazy to jsou, ale v podstatě jen 1. Net mi běží jak přes WIFI tak přes kabel, pouze to ukazuje špatný obrázek příslušného stavu ikony.

>>Není zobrazení ikony toho připojení v oznamovací oblasti vypnuté? Teď nevím, jak to je ve Windows 7 se zobrazováním ikon různých síťových připojení.
To se mi nezdá, nic jsem nevypínal, ani nevím kde to hledat, defaultně to musí být nastaveno.

Na odkázaný link se podívám, ale pochybuji, že to bude BT ovladačem. Díky.


peta:
Nic z toho seznamu nemůžu odebrat (WIN mi to nedovolí, takže věřím, že tam není nainstalováno nic navíc).
VPNku tam mám, ale to na to nemá vliv.
Je možné, že mám zapnutý sledovaný stav, ale v danou chvíli se připojí primárně pouze 1 připojení (bud WIFI nebo kabel, protože když jsem v práci tak si WIFI vypinám a když prijdu domů tak opačně ...) tak je nějaké zvláštní, že by se to bylo a ukazovalo to pouze jeden stav ... jakýsi společný pro všechny.

Je to v podstatě "hloupost", protože mi net jde, ale vadí mi to ... koukat na špatnou ikonu.
Joker
Profil
Kcko:
Na odkázaný link se podívám, ale pochybuji, že to bude BT ovladačem.
Podle toho odkazu byl problém v tom, že si ten ovladač nainstaloval nějakou virtuální WiFi.
Jelikož na obrázku je taky nějaká „Microsoft Virtual WiFi Miniport“, vypadá to na podobný problém.
Kcko
Profil
Joker:
Dobře, tak zkusím ;-) díky
Fisir
Profil
Pokud jde o Microsoft Virtual WiFi Miniport, ten problém pravděpodobně nezpůsobuje. Na Windows 7 jsem ho měl nainstalovaný hned také a ikonka v trayi se vždy korektně zobrazovala. (I na dalších počítačích v domácnosti.) To samé nyní s Windows 8. Zkusil bych zakázat a pak povolit všechny WiFi adaptéry, potom zase všechny ostatní, ikonka se možná vzpamatuje.
Kcko
Profil
Fisir:
To jsem taky zkoušel, nepomohlo nic, vypadá to bud na reinstall (i když kvůli takové ptákovině pak nechci trávit půl dne s novou instalací a nastavováním prostředí) nebo se s tím naučím žít.
Kcko
Profil
Vyřešeno. Přeinstalovány drivery pro chipset / desku / Nvidia networking controller (konflikty žádné nebyly, ale zkusil jsem to ... je zajímavé, že mi to drivery po restartu instalo 3x ... zcela náhodný štastný krok - WIN mě stejně nikdy nepřestanou udivovat.)

Všem zúčastněným díky.
peta
Profil
U win7 se muzes dockat jeste mnoha prekvapeni. Napr v praci mame uz asi 5 pc, kde nelze nainstalovat vybrane updaty. Uplne nove pc. nejspis tam je nejaky "suprovni" sw od dodavatele, ktery prebira nektere funkce win a win se to nelibi. U jednoho pc jsem dokonce misto skryti updatu musel vsechny zakazat, pac po zapnuti vzdy provadel obnoveni z bodu obnovy a vyslo mu to asi na 30 min.
Takze, muj nazor je, win7 ani zadarmo. Spolehlive verze mam zatim jako win95, winxp, win8.
Ale, u win8 je spatny ovladac pro blue-tooth, musi se spoustet prenaseni souboru pres command-line.
Fisir
Profil
Reaguji na petu:
Spolehlive verze mam zatim jako win95, winxp
Ano, ty jsou dnes opravdu spolehlivé…

u win8 je spatny ovladac pro blue-tooth, musi se spoustet prenaseni souboru pres command-line
Evidentně jen u tebe, já s Bluetoothem nemám sebemenší potíže.
LudekBrno
Profil
peta:
Takze, muj nazor je, win7 ani zadarmo
To je rukama, Win 7 je dlouhodobě jedny z nejspolehlivějších windows, rozhodně mnohem víc, než W95 nebo i XP.
RomEX
Profil *
Je to způsobeno současným použitím LAN Local,a LAN Wireless.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0