« 1 2 »
Autor Zpráva
Petr_D
Profil
Dobrý den, denně dostávám do mailu obrovské množství nechtěných zpráv. Den ode dne tento počet narůstá, v současnosti jsem na čísle 90. Účet mám na Seznamu. Blokování adres je otravné ale dělám ho. Mazání přes položku Spam je neúčinné. Poradíte mi někdo prosím, co s tím? Děkuju.
ProbablyYes
Profil
Zdravím,

1) Každý nevyžádaný email k jehož odběru jste se však nějakým způsobem přihlásil musí mít v patičce odkaz pro odhlášení - prvně bych se poohlédl po něm.
2) Zkusit vygooglit svůj email - případně se pokusit email z nalezených stránek odstranit.
3) Kontaktovat seznam.cz
4) Bránit se právní cestou.
Petr_D
Profil
Též zdravím,
K registracím a podobným účelům používám jiný email, který je kupodivu v pořádku. K žádným odběrům jsem se nikde nehlásil a odkazy ze spamů neotvírám.
(ukázka)
Adresu jsem googlil, našel jsem ji na prvních asi čtyřech stránkách pouze jednou. Na spolubojovnících, jsem tam již dlouho a problém se začal projevovat asi před 14 dny.
Zkusím kontaktovat seznam.cz.
Děkuji za reakci.
CZghost
Profil
Sice nemám tolik spamu, ale podobné španělsky, anglicky, portugalsky mluvící maily mi chodí snad denně. Upsal jsem se jen jedinému zdroji reklamního mailu, a to je Reader's Diggest Výběr (ten alespoň mluví česky). Asi svůj mail na RDV odhlásím, nahlásil jsem příchozí maily jako spam, od té doby mi to chodí do spamu (i když v tom virus není, označil jsem tak dřívější maily, jsem na Gmailu). Toho španglicko-portugalského odpadu se ale asi jen tak nezbavím. Nevím, odkud si moji adresu vyštrachali, ale s tím už nic nenadělám. Alespoň, že ho není tolik.

Takový spam ti bude chodit skoro pořád, nikdy se toho nezbavíš...
kapos
Profil *
Mam poměrně jednoduchý mail a myslím, že dneska roboti už ani tolik nehledají jako spíš zkouší náhodně. Nejlepší je na ty maily nereagovat aby si nepotvrdil, že je aktivní. Dát ho do spamu a modlit se aby tam bylo zjištování aktivit a případně tě odstranil jako neaktivní mail. Jinak co napsal ProbablyYes tak souhlas :-)

Já osobně jsem registrovaný jen na jedné důvěryhodné stránce, která maily svích uživatelů nezveřejnuje a jinak nikde svůj mail a už vůbec ne tenhle nezveřejňuji a stejně mi chodí spamy. Sice málo, ale chodí. Nijak mě to netrápí protože jsem na gmailu a tam je super filtr. Seznam pustí každou blbost. Jsou spamy co si rád přečtu, ale těch je opravdu minimum.
Petr_D
Profil
Od včerejšího večera jich přišlo 87. Nastavil jsem filtr na: "Když zpráva neobsahuje "žščřěéíá"; přesuň do složky Spam". Zatím neprošel žádný...
kapos
Profil *
Dobrý řešení. Filtr nepustí ani třeba kámoše co píše bez diakritiky :-)
Na druhou stranu mají psát pořádně :-D
Com Truise
Profil *
kapos:
Předmět: Sex
Zpráva: Chci si to s tebou rozdat, stav se dneska kolem 20. hodiny. Pa, Marcelka

Ale když chceš mít zaplej takhle brutální filtr a připravit se o podobný zprávy, tvoje volba, že jo.
Fisir
Profil
Reaguji na Coma Truise:
Která slova bys doporučovat přidat do filtru, aby ho to označilo jako důležitý a neposlalo ho do spamu (ale zas ne tak, aby se chytly opravdové spamy)? :-)

Mimoto, sám mám na svém webu zveřejněný email už dlouho, a nepřišel mi ani jeden spam. Jinak souhlasím s Amunakem, Seznam není nejlepší. Raději Gmail nebo Outlook.
Amunak
Profil
Já bych doporučil přejít na mail, který má lepší antispamový filtr. Maily z původní schránky jde pak tahat přes protokol POP nebo přesměrováním. Seznam bohužel není zrovna proslulý špičkovým filtrem. Já jsem už delší dobu na GMailu, a se spamem problém nemám, většina se vyfiltruje.
Destiny_1
Profil
Taky doporučuji přejít ke Googlu Určitě na internetu najdete spoustu článků jak přesměrovat poštu. Navíc pak budete moct z Googlu odesílat maily jménem emailu, který si necháte přesměrovat.
jenikkozak
Profil
Gmail bych nedoporučoval. Jeho rozhraní vytváří banda „amatérů“, která se chvástá tím, že nedokáže vytvořit funkční rozhraní pro IE 9. Když před dvěma lety Gmail mršil e-maily s českými znaky s diakritikou, trvalo týdny, než chybu napravili, přestože o ní věděli.
Petr_D
Profil
Tak ten můj filtr "žščřěéíá" nepustí vůbec nic. Asi to považuje za jedno slovo. Zkoušel jsem jednotlivá písmena oddělit čárkou, taky nic. Tak ještě otestuju nastavit "http://www."
Mail na googlu mám, pokud půjde vše nastavit, jak doporučuje Amunak tak ho začnu používat.
Tak než jsem to dopsal, je tu názor od jenikkozak...
CZghost
Profil
jenikkozak:
Když před dvěma lety Gmail mršil e-maily s českými znaky s diakritikou
Tak s tímhle jsem problém neměl. U Gmailu jsem rozhodně více než dva roky a nikdy jsem neviděl, že by blbla čeština. Osmdesát procent všech internetových článků jsou kraviny a výmysly, tištěných časopisů se to zaplaťpánbůh netýká. Rozhodně bych se nespoléhal na internetové publicistické zdroje, už i u seriózních zpravodajských webů začíná šílenství v podobě záhad a bulvárních keců. To si asi někdo nezkontroloval kódování.
jenikkozak
Profil
CZghost:
Mýlíš se. Tohle rozhodně není výmysl.
www.root.cz/zpravicky/gmail-temer-odstranil-problemy-s-diakritikou
www.zive.sk/clanok/53875/gmail-ma-problemy-s-diakritikou-vieme-ako-ju-ciastocne-opravit
smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=108&t=27028
pc.poradna.net/q/view/724834-gmail-poskozuje-diakritiku-v-mailu
www.zive.cz/poradna/gmail-nejde-cesky/sc-20-cq-462842/default.aspx?consultanswers=1
www.poradte.cz/pocitace-a-prislusenstvi/16928-g-mail-spatna-diakritika.html
www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=118170&fid=34
Myslíš, že jsme právě odhalili spiknutí? Vypadá to na zločineckou soldatesku, která se rozhodla zaútočit na miloučký Google, který by nás zákazníky ani ve snu nepřehodil přes palubu.

Reakce na smazaný příspěvek zabanovaného uživatele:
Kodéra, který není schopen vytvořit funkční rozhraní (nebo to aspoň o sobě tvrdí) pro IE 9, považuji za neschopeného. Jeho mzda s tím nemá nic společného.
CZghost
Profil
jenikkozak:
Už to je ale opravené, tak je zbytečné na to upozorňovat. Až se ten problém zase objeví, pak můžeš začít nadávat. Já už moc nečtu internetové zprávy, protože je to všechno ovlivněný tím bulvárním trendem všechno zveličovat a nedejbože si vymýšlet nějaká fakta. Bulvár jsem nikdy nečetl a je mi upřímně líto, že se tento trend šíří lavinově do všech zpravodajských sítí. To je důvod, proč nevěřím internetovým zpravodajům, všude je bulvár.

Jediný zpravodajský web, na který ještě nedolehl bulvární nátlak, jsou Novinky.cz
Fisir
Profil
Reaguji na CZghosta:
Zpravodajské weby o informačních technologiích nemají potřebu být ovlivněné „bulvárním trendem“.

Mimochodem, spamový filtr Seznamu není jediná jeho potíž, ony se totiž jeho emaily občas chytnou do spamu protože Seznam si není schopný zabezpečit servery a je tak na nějakém externím blacklistu za dolování emailových adres.
jenikkozak
Profil
CZghost:
Bulvár jsem nikdy nečetl
Možná proto nedokážeš rozlišit fakta a bulvár. Přidám další odkazy týkající se té samé chyby:
productforums.google.com/forum/?hl=en#!category-topic/gmail/reading-and-receiving-messages/rja4IRz59QU
groups.google.com/forum/#!topic/gmail-gugcz/tgC7LninzeA
groups.google.com/forum/#!topic/gmail-gugcz/kBoQHYcFMj0
Na to už bulvár napasuješ jen velmi těžko.

Osmdesát procent všech internetových článků jsou kraviny a výmysly, tištěných časopisů se to zaplaťpánbůh netýká.
To je naivní názor. Už jen to, že je nesmysl dávat do jednoho balíku literaturu odbornou, populárně naučnou a zábavní. Tištěná média mají daleko větší náklady a ztráty (výtisk časopisů, které se neprodají, musí také někdo zaplatit), a proto se také musejí snažit psát to, co lidé chtějí číst.

Fisir:
Seznam si není schopný zabezpečit servery a je tak na nějakém externím blacklistu za dolování emailových adres.
Jsi si jistý? Čím to doložíš?
Fisir
Profil
Reaguji na jenikkozaka:
Čím to doložíš?
napoveda.seznam.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=20651&sid=d47200ec74a2cc49522460a59166bb9f
napoveda.seznam.cz/forum/viewtopic.php?f=14&t=823&sid=451e0f12e0266b31c7a69920679842b3
answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum/windows_8-ecoms/email-od-microsoft-outlook/d19eae9a-6888-4c18-b83a-732552e58af3
mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=blacklist%3a77.75.76.26&run=toolpage
mail.live.com/mail/troubleshooting.aspx#errors
Amunak
Profil
jenikkozak:
Nedoporučoval bych používat žádného webového klienta, pokud to není nezbytně nutné. Na gmail přitupuji přes IMAP v Thunderbirdu a jsem spokojen. Má to tedy nevýhody - Google není tak úplně kompatibilní s IMAP standardem, a občas se tam můžou projevovat různé drobné chybky (třeba při používání tagů to Thunderbird moc nebere), a teď "nově" (už asi dva roky) mají hodně zjednodušený systém filtrů; ocenil bych něco lepšího. Ale pošta mi chodí, nic se neztrácí, problémů s diakritikou jsem si nevšiml, a webové rozhraní je podle mě pořád použitelnější než Seznam mail.
jenikkozak
Profil
Loni jsem pracoval na zákaznické podpoře pro tátovu firmu. Denně mi přišlo až šest stovek e-mailů od různých adresátů. Google jeden až dva e-maily ze sta hodil do spamu, ačkoliv o nevyžádanou zprávu nešlo a ani si nemohl z mé předchozí aktivity myslet, že bych tyto e-maily za spam mohl považovat. Je dobré, že člověk na první pohled spolehlivě vidí důležité zprávy. Ale aura neomylné firmy může způsobit, že uživatel přijde o část zpráv, zákazníků a tedy i peněz. Zda je jejich podíl pro toho koho zajímavý, je na každého zvážení.

problémů s diakritikou jsem si nevšiml
Možná se to týkalo jen webového klienta. Rozbíjely se odeslané zprávy. Člověk si toho tedy všiml v případě, že mu adresát na zprávu odpověděl a nemyslel si, že původní text zmršil adresátův klient. Pokud vím, Google se k problému oficiálně nevyjádřil… Asi proto, že taková společnost chyby nedělá.

Fisir:
Pravda. Prve jsem tvá slova špatně pochopil.

Je mi jedno, jestli lidé používají na e-mail produkt od Googlu, Seznamu, klučíka z Horní Dolní, nebo open source. Vadí mi ale „fundamentalistické zbožšťování“ komerčních společností (ale i náboženských skupin či politických stran atp.), které považuji za nebezpečné.
CZghost
Profil
jenikkozak:
Přidám další odkazy týkající se té samé chyby
Tvojí chybou je, že se neustále snažíš opravovat chyby druhých. Dovolím si malý neúplný off-topic: Dříve jsem četl dost internetových zpravodajských webů, TN.cz taky. Nejvíc mě zklamalo omílání pořád jedné a té samé věci (pro ty, kdo nevědí: jedná se o smrt Bartošové) - je toho plný internet, takže jsem se rozhodl nadobro opustit tyto zpravodaje a hledat odpovědi jinde. Ono i to popularizování je dost nebezpečné a vede k tomu, že lidé ztratí chuť to číst. Koho to zajímá, že je to populární? Mě zajímá hlavně kvalita článků, ne, jestli je to populární. Najdu-li tam věrohodná podložená fakta ve větší míře, než tlachání a spekulace, to je podle mne kvalitní článek. Bohužel kvalita upadá, takže se musím loučit i s těmi dříve seriózními weby.

Asi proto, že taková společnost chyby nedělá
Já ani netvrdím, že taková společnost nedělá chyby. Když to tak vezmeš, ani Microsoft nedělá chyby, a že jich je.
Karta prohlžečů se teď nějak obrátila, jako kvalitnější a rychlejší prohlížeč se teď jeví Internet Explorer 10 a 11. Kdo se cítí pohoršen tímto nepříjemným faktem, ať to nečtě :-)

Každý chybuje, někdo víc, nekdo míň, jde o to, zda je schopen si chybu připustit a zda je schopen o ní dát vědět. Google a MS zřejmě ne.
Amunak
Profil
jenikkozak:
Vadí mi ale ‚fundamentalistické zbožšťování‘ komerčních společností (ale i náboženských skupin či politických stran atp.), které považuji za nebezpečné.
Souhlasím. Otázka ovšem je, jestli existuje nějaký lepší poskytovatel mailových schránek zdarma. Ideálně takový, který umožňuje používat vlastní doménu. Kdyby se cokoliv kvalitnějšího objevilo, rád přejdu (a možná i kdyby to mělo nějakou rozumnou cenu, řekněme 10€ na rok?). Jenže i přes nešvary, které GMail má, mi to pořád přijde jako bezkonkurenční volba.
rafej
Profil
Taky doporučuji přejít od Seznamu jinam.

Důvody proč dát sbohem e-mailu od Seznamu

1) antispam nelze nastavit (kromě whitelistu)
2) antispam nelze vypnout
3) antispam požírá i zcela důvěryhodné e-maily, stačí, že jsou ze zahraničí
4) do schránky mi opakovaně doručovali e-maily, které vůbec nebyly adresovány mně a při reklamaci mi jednoduše napsali, že to se stane, pokud takto klidně doručí i mojí soukromou nebo firemní poštu někomu jinému ... >:o
Petr_D
Profil
Zatím se mi osvědčilo toto nastavení filtru: Obrázek
LudekBrno
Profil
[#13]

Petr_D:
Tak ten můj filtr "žščřěéíá" nepustí vůbec nic. Asi to považuje za jedno slovo.
Tak logicky, když to napíšeš jako jedno slovo, musí to brát jako jedno slovo :-) Musíš vytvořit filtr zvlášť pro každé z těch písmen.
Petr_D
Profil
LudekBrno:
Už to mám opravené... viz. poslední můj komentář.
[#25] Petr_D
Taurus
Profil
Seznam mail je dobrý tak akorát na sběr smetí, když omylem občas nakouknu do schránky. Gmail občas blbne v Thunderbirdu, nevím, jestli je to chyba TDB nebo Gmailu. Já bych se poohlédl úplně jinde, protože stránky typu Google nebo Facebook pro mě důvěryhodností moc neoplývají.

CZghost:
Jediný zpravodajský web, na který ještě nedolehl bulvární nátlak, jsou Novinky.cz

To je dobrý fór.

Karta prohlžečů se teď nějak obrátila, jako kvalitnější a rychlejší prohlížeč se teď jeví Internet Explorer 10 a 11.

Pokusů o prohlížečové flamewary už tu bylo dost, je to zbytečné a nepodložené tvrzení.
Kcko
Profil
Taurus:
Gmail občas blbne v Thunderbirdu,

Jaký problém? Já TB používám léta a nezaznamenal jsem žádný problém.

PS. Nejlepší je mít vlastní email na vlastním hostingu ;-)
Taurus
Profil
Kcko:
Někdy nechá přečtenou zprávu jako nepřečtenou.

Ad PS: tak tak...
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0