Autor Zpráva
Ameopro
Profil
Čau prosím vás nevíte jak udělám aby se ke mě mohl přihlašovat kámoš na můj pc a měl svůj učet a mě to nekoplo řešení LAN děkuji mám windows7
aby vlasně muj PC byl přístupový bod a ja na něm taky mohl byt
Marschmallow
Profil
Ameopro:
To už by byl lepší domácí server, všechny počítače v jedné domácí skupině a vytvoření uživatelských účtů na serveru. Ale všechna uživatelská data by byla uložena na tom serveru, nikoli na počítači.
Tak. Jak to popisuješ, by to opravdu zřejmě nešlo...
nemeja
Profil
Pro pár profilů hledej Cestovní profil, jinak Active Directory
Ameopro
Profil
Skusím to vysvětlit jinak mám PC stolní který je dost silný byl stavěn jako server a potřebuji udělat to aby se na něj mohl někdo přihlašovat a mít svuj account ale více lidí než 1 aktivní třeba 2-3-4 atd
CZghost
Profil
Ameopro:
Propojení sítí? Já ti nevím, ale server je co podle tebe? Server je stále a jenom počítač. Na něj se pomocí sítě připojí další počítače, což jsou tvoji uživatelé. Každý je ve stejnou dobu připojen na serveru a na něm něco dělá na dálku, nezávisle na sobě. To jak serverový počítač vypadá nic nevypovídá o jeho funkci, můžu mít třeba notebook jako server, když bude patřičně vybaven. Propoj počítač se sítí, nastav protokoly a zapni porty pro připojení přes kabel i bezdrátově (WiFi). Nastav uživatelské účty tak, aby bylo možné provádět změny na dálku síťovým přenosem, zapni možnost registrace na dálku s ověřením.
Ameopro
Profil
A to jde nastavit i na Windows 7 Ultimate ?? pokud ano nebyl by nějakej návod prosím ?
Plaváček
Profil
Ameopro:

to jde nastavit i na Windows 7 Ultimate ?? pokud ano nebyl by nějakej návod prosím ?

Ne, to nepůjde. Potřebuješ něco podobného: http://pctuning.tyden.cz/software/ladeni-windows/22430-ladime-windows-home-server-2011-os-za-tisic-korun.
Marschmallow
Profil
Ameopro:
Ty jsi to myslel takhle?:
- na počítači je zaregistrovaných třeba 5 účtů
- ty jsi na monitoru u počítače na jednom z nich přihlášen
- na jiném počítači (třeba notebooku) se přes vzdálenou plochu či něco jiného připojí na ten počítač na kterém jsi už ty, ale on se přihlásí pod jiným účtem
- tj. že na monitoru hlavního PC je jeden uživatel přihlášen a na ostatních PC jsou ostatní přihlášeni na své účty, ale pod hlavním PC. Chápu to takhle správně?
Ameopro
Profil
Marschmallow JJ přesně tak to myslím

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0