« 1 2 »
Autor Zpráva
janomajka
Profil
Ahoj,
na serveru používám windows server 2008, ten leží ve skříni, přistupuji k němu vzdáleně. Potřebuji se vždy přihlásit jako nějaký uživatel, spustit a nakonfigurovat program který chci aby běžel nepřetržitě a několik dní na server nemyslet - jenže to se mi nedaří. Vždy se činnost spuštěných programů nějakým způsobem přeruší a já netuším čím to je. Možná to má spojitost s tím, že když klientský pc ze kterého jsem na server lezl přes vzdálenou plochu, vypne, nebo se odhlásí ze sítě.

Prosím o nějakou radu zkušenějších.

Moc děkuji
Taps
Profil
janomajka:
zkus program spusit jako službu
Joker
Profil
janomajka:
Vždy se činnost spuštěných programů nějakým způsobem přeruší a já netuším čím to je.
Tipnu si: Ten program je spuštěný pod uživatelem vzdálené plochy a při jeho odhlášení se ukončí?

Možná by fungovalo jen vzdálenou plochu odpojit, ale neodhlašovat uživatele. Nebo daný program spustit jako službu.
janomajka
Profil
Najednou vše funguje jak má, nic sem neudělal, takže chyba bude asi někde jinde, možná v samotném programu.

Nevíte jaké jsou možnosti vícenásobného spuštění jednoho programu, který to sám o sobě nepodporuje? To jak sem to vyřešil mi příjde strašně složité - založit server, vytvořit několik účtů s přístupem na vzdálenou plochu, pak se každým účtem přihlásit a program spustit a neodhlašovat - nejde to udělat jednodušeji?

Děkuji
_es
Profil
janomajka:
Nevíte jaké jsou možnosti vícenásobného spuštění jednoho programu, který to sám o sobě nepodporuje?
Bude to naopak - ten program sám zabraňuje svojmu viacnásobnému spusteniu, lebo to asi na daný účel asi nie je vhodné. Dobré by bolo si k tomu programu pozrieť dokumentáciu. Čo to je vlastne za „program“?
janomajka
Profil
Je to program na zvyšování návštěvnosti stránek - to je dost nepřesné - prostě fake UIP v řádech tisíců UIP denně. Teď si myslím, že program funguje, jak jsem měl v plánu, je spuštěný vícekrát a UIP jsou několika násobné. Prostě jsem přes vzdálenou plochu za každého uživatele spustil program jedenkrát.
_es
Profil
A to si myslíš, že ti na ten podvod nikto nepríde - že sú tie návštevy len z jedného servera?
janomajka
Profil
Jsou to návštěvy z tisíce různých serverů, když pošleš svůj web, můžu ti to na hodinu ukázat.

Vím že na to jednou google příjde, a že udělá proti tomu nějaká opatření, ale podle mě potrvá, než si s tímto ajťáci z google poradí, jen využívám momentální příležitosti.
Joker
Profil
janomajka:
když pošleš svůj web, můžu ti to na hodinu ukázat
No děkuju pěkně.

Jinak chápu to správně, že pořádáte sám na sebe DoS útok? :-)

podle mě potrvá, než si s tímto ajťáci z google poradí, jen využívám momentální příležitosti
V tom plánu vidím několik chybiček:
• Jak Google zjistí zobrazení stránky a proč by na samotný jejich počet měl brát nějaký zásadní ohled?
• I kdyby, to si fakt myslíte, že tohle ještě nikoho nenapadlo?
• V čem vnímáte tu „momentální příležitost“? Takovéhle podvůdky jsou staré jako měření návštěvnosti samo, starší než Google.
• Jestli chcete vysoké číslo návštěvnosti, třeba u TOPlist počítadla si můžete počáteční číslo nastavit :-) (i když je trochu komické, když web má návštěvnost 5 milionů a o týden později 5 milionů a tři).
• Jen poznámka na okraj, pokud se pokusíte tou návštěvností někomu argumentovat třeba při prodeji reklamy na webu, dopouštíte se podvodu.
janomajka
Profil
Joker:
Špatně to chápete, nemám nekalé úmysly. Když to přeženu, občas to efekt DoS útoku má. V této fázi to prostě testuju, čekám co se stane. Stránky, na kterých ta návštěvnost je procházejí roboti více, doufám tak v rychlejší indexaci všech stránek v sitemap , a možná zlepšení Alexa.

Žádné reklamy nebudu nabízet kvůli fake návštěvnosti stránek, nechci mít astronomická čísla na počítadlech, žádná taková veřejná počítadla nemám.

Prostě moje teorie je taková že to může pomoci v SEO - pozice ve vyhledávačích + návštěvnost, a indexu všech stran. Buď to k něčemu bude, nebo to bude k ničemu, prostě zkouším.
_es
Profil
janomajka:
Prostě moje teorie je taková že to může pomoci v SEO
Tá tvoja „teória“ ale nemá nijaké hodnoverné argumenty na jej podporu - veď si nebol schopný ani vysvetliť prvý bod z [#9] Joker. Rovnako môžeš mať teóriu, že tomu „môže pomôcť“ trebárs nejaké zaklínacie tancovanie.
Plaváček
Profil
janomajka:

Prostě moje teorie je taková že to může pomoci v SEO - pozice ve vyhledávačích + návštěvnost, a indexu všech stran.

Vyhledávač nemá jak zjistit návštěvnost webu. Tvé počínání nemá absolutně žádný smysl.
janomajka
Profil
Jak funguje tedy Alexa rank?
Plaváček
Profil
janomajka:

Takhle: http://www.seo-expert.cz/alexa-rank.

V krátkosti - počítá se z návštěv lidí, kteří mají nainstalovaný toolbar. Což má v našich končinách málokdo.
janomajka
Profil
A co tohle - po návštěvě stránek nějakého serveru navštěvuje ty stránky adsence robot i sklik robot - nepředají si tyto informace robotům, kteří indexují?
Trejpa
Profil
janomajka:
Zmíněné služby nemají na procházení stránek žádného robota. Reklamní plochu vytváří autor stránek, který ve smluvních podmínkách obou (snad všech) reklamních systémů souhlasí s tím, že nebude uměle zvyšovat návštěvnost a prokliky.

Proč by měl vyhledávač upřednostňovat nebo penalizovat jen ty stránky, na kterých je nebo není (byť vlastní) reklamní plocha?

Když ve vyhledávači hledám nějaký výraz, je mi jedno, kolik lidí si nalezenou stránku přede mnou prohlédlo. Zajímá mě relevance výsledků.
Joker
Profil
janomajka:
Když to přeženu, občas to efekt DoS útoku má.

Podle mého názoru „DoS útok“ je nejblíže tomu, co děláte. Prostě zatěžujete svůj server automaticky generovanými požadavky.
U vlastního serveru to nelegální asi není (leda by bylo nelegální to pak prohlašovat za skutečnou návštěvnost), ale může to mít negativní následky. Třeba nedostupnost webu, nebo že hosting kvůli vytížení bude chtít platit vyšší tarif.

Plaváček:
Teoreticky by se Google o návštěvnosti dovědět mohl třeba přes kód Analytics.
Ale jednak nevěřím, že by to nějak výrazně ovlivnilo vyhledávač a jednak i kdyby, taková návštěvnost je podezřelá na první pohled (skokový růst návštěvnosti stále ze stejné množiny IP adres, přičemž charakter těch návštěvníků je úplně jiný než zbytek návštěvnosti).
janomajka
Profil
Trejpa:
Zmíněné služby nemají na procházení stránek žádného robota. Reklamní plochu vytváří autor stránek, který ve smluvních podmínkách obou (snad všech) reklamních systémů souhlasí s tím, že nebude uměle zvyšovat návštěvnost a prokliky.

Nemáte pravdu, adsense i sklik má své roboty, které stránky procházejí - stránky na kterých se reklama zobrazí - zpětně.

I indexovací roboti na základě vysoké návštěvnosti více stránky procházejí, opravdu.

Opravdu nemám žádné špatné úmysly, SW testuji na svých projektech a myslím si že by to mohlo pomoci s indexem stránek. Vysokou návštěvnost neprezentuji nikomu jako skutečnou.

Pravděpodobně máte pravdu a nebude to k ničemu, ale možná to k něčemu bude.

Jinak, kdyby to k něčemu bylo, uplně bych to neodsuzoval, vždyť i PR články v podstatě šidí google, aby si myslel, že o webu se někde píše, ale je to vpodstatě uměle vytvořené - já to neodsuzuju.

Myslím si že mé servery mají naději na úspěch, malou ale mají. - Samozřejmě si nemyslím, že z toho budu mít bůhví co, spíš by mi to mohlo pomoci s projekty
Plaváček
Profil
janomajka:

I indexovací roboti na základě vysoké návštěvnosti více stránky procházejí, opravdu.

Vy zjevně vůbec netušíte, jak vlastně moderní fulltexty doopravdy pracují, že? Nevymýšlejte nesmysly, uleví se vám. :)
_es
Profil
janomajka:
Pravděpodobně máte pravdu a nebude to k ničemu, ale možná to k něčemu bude.
Áno, možno to bude k tomu, že bude ten efekt negatívny. Ak máš na stránke aj obsah z cudzích serverov, tak vlastne DoS útok robíš aj na ne - čo sa im nemusí páčiť. Okrem toho, to, že tá „návštevnosť“ nie je skutočná, im bude zrejmé - [#17] Joker - druhý odsek.
Joker
Profil
janomajka:
I indexovací roboti na základě vysoké návštěvnosti více stránky procházejí, opravdu.
Kde berete tu jistotu?
Ano, weby s vysokou návštěvností mohou být zároveň často navštěvované roboty. Ale, jak říkají angličané, correlation does not imply causation (korelace neznamená příčinnost, viz také „cum hoc ergo propter hoc“)

Např. příčinou častých návštěv robotů nemusí být vysoká návštěvnost, ale může příčinou častých návštěv robotů a zároveň příčinou vysoké návštěvnosti být častá aktualizace obsahu a hodně odkazů z důvěryhodných webů.
Nebo ten vztah může být dokonce opačný, vyhledávače často navštěvují weby které pokládají za důležité, ty budou nejspíš nahoře ve výsledcích a to jim zajistí lepší návštěvnost.

Opravdu nemám žádné špatné úmysly, SW testuji na svých projektech a myslím si že by to mohlo pomoci s indexem stránek.
Za mě si klidně experimentujte, jen se klidně vsadím, že efekt bude leda tak negativní.
Nejpravděpodobnější je, že se Vám povede server vytížit natolik, že si začne stěžovat webhosting, nebo server začne zahazovat některé požadavky.

vždyť i PR články v podstatě šidí google, aby si myslel, že o webu se někde píše, ale je to vpodstatě uměle vytvořené - já to neodsuzuju.
Však i ty různé pofidérní PR články a katalogy mají ve vyhledávačích negativní efekt.
To už se tu taky diskutovalo.
janomajka
Profil
https://dl.dropboxusercontent.com/u/18867863/Picture%2022.png

Opravdu tam adsense i sklik chodí na základě té návštěvnosti
janomajka
Profil
O DoS útok se v žádném případě nejedná - momentálně. Průměrný webhosting ustojí návštěvnost v řádech 100k UIP denně - zde se jedná o cca 10k UIP/den.

Tvůrce projektu nejsem já, jen mne napadlo jeho extrémní využití - určitě nejsem první.

Nějaký význam to určitě má, buďto pozitivní, nebo to druhé. Buď bude projekt pomáhat, nebo škodit - spíše asi škodit.

Každopádně o tomto ještě uslyšíte. Bude to větší fenomén než PR články - můj odhad.
_es
Profil
janomajka:
zde se jedná o cca 10k UIP/den.
Skôr asi o 10 tisíc návštev jednej (stále tej istej) osoby za deň, či nie?
Joker
Profil
janomajka:
Opravdu tam adsense i sklik chodí na základě té návštěvnosti
Pořád nechápu, z čeho tak soudíte.

Každopádně o tomto ještě uslyšíte.
Jak jsem psal, naklikávání návštěvnosti je stejně staré jako počítadla návštěvnosti, tohle je „nový objev“ asi podobně jako u e-mailu možnost rozesílat spamy.
Různé autosurfy existovaly minimálně už někdy před 15 lety.
Velký rozmach naklikávání návštěvnosti podle mě nastal po příchodu AdSense, kdy hromada lidí viděla „rychlý prachy“ v tom si automatem zajistit zobrazování reklam.
Následně velká část z nich přišla i o ty regulérní příjmy z reklamy, když jim Google zrušil účet.

Bude to větší fenomén než PR články - můj odhad.
Hm, to je bohužel možné.
Má to jistý potenciál k tomu, aby se toho chytli SEO-šarlatáni a využili to k podojení svých klientů.
janomajka
Profil
_es:
Skôr asi o 10 tisíc návštev jednej (stále tej istej) osoby za deň, či nie?

Jedná se o návštěvy ze všech serverů, kde je ten SW spuštěn, jedná se v řádech o desítky tisíc ip. Fake návštěvník zůstane na stránce min. 20sekund , a projde více odkazů na stránce.

Joker:
Pořád nechápu, z čeho tak soudíte.
Sleduji návštěvnost během testování.

Velký rozmach naklikávání návštěvnosti podle mě nastal po příchodu AdSense
To že se reklamy zobrazují neznamená příjem navíc, příjmy jsou z prokliku, automat na reklamy nekliká a pracuje jen v rámci jednoho webu, i kdybyste měl na webu odkazy jinam, návštěvnost se na jiný web nedostane.

Uvědomte si jedno, když to bude mít negativní efekt a jak říkáte bude to škodit, bude to daleko populárnější, než kdyby to mělo mít efekt pozitivní - něco co někomu škodí, o to mají lidi zájem.

Nedívejte se ale prosím na mne, jako na někoho kdo bude podobnou službu za úplatu nabízet, to dělat nebudu, já to jen testuju v rámci jednoho projektu, závěr který potom o této myšlence udělám bude nestranný a objektivní. Jestli dojdu k závěru že to nemůže pomoct ale naopak může to sloužit jako účinná zbraň, budu to pokládat za špatné.

Mimochodem, myslím si že součástí SW je i vir, který bude hostitelské PC využívat ke skutečnému DoS útoku - SYN, ACK - nebo jak to je. Bylo by to logické a v podstatě snadné.
_es
Profil
janomajka:
Asi trepeš dva na tri. Najprv máš doma v skrini jeden server na ktorom nevieš spustiť nejaký tajomný „program“. Potom je tých serverov tisíce, potom sú tým „programom “ zavírované tisíce počítačov...
Joker
Profil
janomajka:
Sleduji návštěvnost během testování.
Jakože jakmile na web začnou chodit návštěvníci, přijde i vyhledávací robot?
To mi připadá vysoce nepravděpodobné, ale i kdyby to tak bylo, nová indexace stránky ještě neznamená žádnou výhodu.

To že se reklamy zobrazují neznamená příjem navíc, příjmy jsou z prokliku
Na začátku AdSense byly příjmy i za zobrazení. Ale různé autosurfy existují i na prokliky, kdy důvěřivci prolézají weby a klikají na reklamy v naivní víře, že za to pak dostanou peníze.

Já v tom prostě nevidím žádný objev, nic, co by tu nebylo už roky.

myslím si že součástí SW je i vir, který bude hostitelské PC využívat ke skutečnému DoS útoku
Hm, bezva.
Pravidla diskuse JPW a doporučení » 5. Přísně zakázáno je zneužívání diskuse ke sdílení informací o warezu či jiným ilegálním aktivitám.
janomajka
Profil
_es:
Jde jen o názvosloví. Jedná se o program, který je spustitelná exe aplikace/program, a dá se spustit na každém PC a PC je tak zároveň vpodstatě server - poskytuje síťovou službu. Když si PC takhle strčím do skříně, aby mě to v noci nebudilo a přistupuju k tomu vzdáleně přes několik uživatelů a spouštím tam několikrát jeden program, logicky tomu začnu říkat server, kdybych psal že na svém PC zkouším to a to, řešilo by se nakolik je to bezpečné, protože ono to až tak bezpečné není a je dobré na to použít pc/server primárně pro tento účel.

Slovo vir, jsem použil nesprávně - omlouvám se. Program je v podstatě stavěný na DoS útok, při fake návštěvnosti se stejně musí navázat tcp/ip spojení - handshake. DoS útoky na tomhle principu pracují, jen handshake nedokončí a navázaní spojení nenastane, tohle když udělá stovky tisíc pc najednou během 10sekund, web může spadnout. Myslím si, že tento program je stavěn i na tohle.

Mám pocit, že se na mě díváte jako na někoho, kdo plánuje tento software zneužít pro něco špatného, třeba nějakou sabotáž, ale to není pravda, já jen nadhodil možná zajímavé téma do diskuze. Shodli jste se na tom, že to k ničemu dobrému nebude, a asi máte pravdu, taky jste se shodli na tom, že program může škodit a teoreticky by mohl být i použit jako zbraň, jestli byste měli pravdu i v tomhle, bude to v budoucnu problém, který bude třeba řešit.

Já si třeba myslím, že to bude mít stejný efekt jako fanoušci na FB. Dřív když měla web 120fanoušků, něco to znamenalo, dnes to neznamená nic, protože za pár korun nebo zadarmo jich můžete mít desítky tisíc. Poienta - v budoucnu to může dopadnout tak, že vysoká návštěvnost webu nebude nic znamenat, ani ta která bude opravdová.


Jakože jakmile na web začnou chodit návštěvníci, přijde i vyhledávací robot?
Ano, příjde a prolízá ty stránky, na kterých byla návštěvnost.

To mi připadá vysoce nepravděpodobné, ale i kdyby to tak bylo, nová indexace stránky ještě neznamená žádnou výhodu.
Zaindexování tisícu url výhodu přinést podle mne může - mohu se mílit.

Joker:
Hm, bezva.
Pravidla diskuse JPW a doporučení » 5. Přísně zakázáno je zneužívání diskuse ke sdílení informací o warezu či jiným ilegálním aktivitám.
To že by SW mohl být zneužit na nelegální aktivity je čistě má úvaha, dle mého trochu pravděpodobná, je to jako bych napsal, že v Windows 8 mohou být záměrně vkládany viry, nic nesdílím, jen jsem si chtěl o tom pokecat.

Záměrně zde neuvádím název programu ani jeho podrobnosti, jediné co se tady řešilo je jak by šel tento program spustit vícenásobně najednou, z čeho žádné možné nelegální aktivity neplynou.

Nechci porušovat pravidla této diskuze, pokud si myslíte, že vlákno k něčemu navádí, nebo poskytuje nějaký návod na trestnou činnost, měli byste vlákno smazat, já myslím že tomu tak není, ale nebudu proti smazání nijak protestovat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na janomajku:
Mám pocit, že se na mě díváte jako na někoho, kdo plánuje tento software zneužít pro něco špatného
Já na tebe koukám jako na oběť zkreslených představ.

Obrazně řečeno:
Chtěl sis uspořádat večírek pro pár imaginárních přátel, v naději, že tě po takové akci okolí nevyhodnotí jako zoufalce, ale jako velmi společenskou osobnost.
Po upozornění, že z hlučného večírku bez skutečných účastníků koukají jen škody, nejprve vzdoruješ, že to bude pouze malá párty, kde falešných účastníků nebude mnoho, a následně hloubáš nad tím, zda jde podobnou potřeštěnost využít jako nebezpečnou zbraň. Útok typu „pozvu si k vám hrstku imaginárních kamarádů a pořádně to u vás rozjedem!“ ovšem nevypadá jako významná hrozba. Třešinkou na dortu těchto úvah je, že v úvodním dotazu de facto nevíš, jak by šel takový večírek uspořádat.

Ano, příjde a prolízá ty stránky, na kterých byla návštěvnost.
Jak se o té velké návštěvnosti dozví? Návštěva je záležitost dvou stran, hosta a hostitele.
Chceš-li oblbnout nějaký měřič ve stránce, proč navštěvuješ stránku a ne přímo ten měřič?
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0