Autor Zpráva
Vavera@
Profil *
Ahoj, dočetl jsem se, že Truecrypt není pro Windows 8 a novější OS Windows, myslím si, že pomalu budu muset přejit na jiný šifrovací nástroj (stejně bezpečný, no ale který to je?). Mohu se zeptat na zkušenosti s podobnými nástroji?
Šifrujete jednotlivě každý soubory jako např. AxCrypt (to je dobré když sychronizujete lokální HDD s Cloudem)?
Máte někdot zkušenost s AxCrypt?
LudekBrno
Profil
Vavera@:
Já používám ve Windows 8.1 normálně dál Truecrypt. Nic tomu nebrání :-)
Rfilip
Profil
To vám nevadí varování přímo na oficialní stránce projektu? "WARNING: Using TrueCrypt is not secure as it may contain unfixed security issues" - http://truecrypt.sourceforge.net/
Fisir
Profil
Reaguji na Rfilipa:
To celé zrušení Truecryptu je tak trochu záhada, takže těžko říct, jestli je to pravda.
LudekBrno
Profil
Rfilip:
Nevadí :-) Jednoduše proto, že nikdo neví, co to varování vlastně znamená a nikde se zatím neobjevila informace, že by skutečně riziko existovalo. Navíc tam nepíší, že tam je bezpečnostní chyba, ale jen že tam může být :-) Kdyby tam doopravdy byla, tak proč by nenapsali natvrdo, že tam je. Osobně se spíš kloním k verzi, že autoři byli tlačeni k implementaci nějakých zadních vrátek a vyhnout se tomu mohli pouze ukončením Truecryptu. Nicméně neskrývám data před NSA ani jinými bezpečnostními složkami, používám truecrypt jen proto, že pracovní notebook nosím po zákaznících a je riziko, že o něj můžu přijít a není nezbytně nutné, aby se k datům "nový majitel" dostal :-)
Joker
Profil
Rfilip:
To vám nevadí varování přímo na oficialní stránce projektu?
Nevadí.
Na (neznámého) autora Truecryptu buď někdo zatlačil, nebo mu hráblo, ze dne na den projekt ukončil a web nahradil tím upozorněním (plus celkem bizarním odůvodněním konce projektu).

Pokud vím, zatím žádný bezpečnostní problém u Truecryptu odhalen nebyl, takže bych se nebál ho používat dál (ale původní verzi 7.1a).
Do budoucna je to otázka, co já vím je sice snaha vytvořit náhradu, ale původní autor nedal k dispozici ani zdrojový kód Truecryptu.
Jan Tvrdík
Profil
Joker:
původní autor nedal k dispozici ani zdrojový kód Truecryptu
To není pravda.
Amunak
Profil
Používám VeraCrypt, neoficiálního nástupce TrueCryptu, který je založený na jeho zdrojovém kódu a prý opravuje chyby, kvůli kterým TC skončil a celkově ještě vylepšuje zabezpečení. Funguje prakticky stejně jako TrueCrypt, jsem s tím spokojený.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0