Autor Zpráva
rybarada
Profil
Zdravím. Která střední průmyslovka s oborem informační technologie v Praze je podle vás nejlepší?
Leinad
Profil
(u)Žlab
joe
Profil
Za nás k tomu nejblíže bývaly školy s oborem "Elektronické počítačové systémy", dnes už možna i střední školy trochu vyspěly a jsou více odpovídající obory. Na tom zmíněném je plno "zbytečné" elektroniky a elektrotechniky... která převážně softwarovým vývojářům je k ničemu.
Keeehi
Profil
joe:
A musí to být průmyslovka? Vím, že by měl být v Praze gympl který je na tom s informatikou fakt dobře.
rybarada
Profil
Spíš průmyslovka, ale zajímal by mne i ten gympl. Prostě se rychle blíží uzávěrka přihlášek a já nemám ještě vybranou školu pro pokud možno budoucí práci se softwarem. Láká mne smíchovská nebo betlémská
Keeehi
Profil
V době, kdy jsem se ještě na střední zůčastňoval olympiád v programování, tak z Gymnázium Arabská posílali velmi kvalitní soupeře. Můžeš si projít archiv soutěže mo.mff.cuni.cz/p/archiv.html a zjistit, z které školy pravidelně vysílají do boje své zástupce a z ketých škol jsou většinou vítězové.
rybarada
Profil
Líbí se mi i tyto školy: Smíchovská, Betlémská, Ječná. Chtěl bych vybrat třeba i z nich, ale nevíte, která je z nich nejlepší? Na Smíchovskou a Ječnou jsem četl stížnosti...
juriad
Profil
rybarada:
Za sebe tě chci varovat před příliš brzkým zaměřením na jednu konkrétní oblast. Vezmi si, že programování je tu s námi posledních pár desítek let a jen nedlouho se jím živí masy lidí. Nikdo z toho důvodu nemůže vědět, co se s tímto oborem stane za 20 - 30 let a bude-li vůbec potřeba programátorů. Možná požadavek na budoucími programátory bude znalost sociologie a psychologie.

Je také velice časté, že programátoři potřebují znát i další nepříbuzné obory. Když pominu matematiku a obzvláště statistiku, je to především ekonomie, fyzika, biologie, elektronika. Lidé znalí těchto disciplín jsou mnohem cennější než někdo, kdo dokáže nabouchat obyčejný kód v obyčejném programovacím jazyku.

Zaměřit se na konkrétní činnost už takto brzo může způsobit, že zakrníš v ostatních, a už je nikdy nedoženeš. Na druhou stranu, oborově zaměřená střední škola bude výhodou v začátcích na vysoké škole, ale po prvním semestru už na tom všichni (přeživší) budete stejně.

Otázkou je, zda chceš jít na vysokou školu. Plánuješ-li to, volil bych obecněji zaměřenou střední školu nebo gympl. V opačném případě chceš nějakou průmyslovku, obecná škola by ti příliš nepomohla - chyběla by ti praxe.

Zajímá-li tě informatika a ne jen kódění, můžeš zkusit řešit seminář https://ksp.mff.cuni.cz/ (stejně jako tu Keeehim odkázanou olympiádu). Potkáš tam hodně exotické úlohy, které tě naučí přemýšlet. A to je často cennější než znalost konkrétního programovacího jazyka.
rybarada
Profil
juriad:
Děkuji za takovouto odpověď. Také jsem nad tím přemýšlel, chtěl bych na střední zaměřenou a následně na vysokou.
ProbablyYes
Profil
rybarada:
Nebudu to nijak extra rozvádět, ale Betlémská se mi po stránce IT výuky nezdá dobrou školou. IT obor mají nově a podle toho to taky vypadá.
rybarada
Profil
Mě jde taky o to, jestli se tam dostane člověk s průměrem 1,3
Taurus
Profil
juriad:
Na druhou stranu, oborově zaměřená střední škola bude výhodou v začátcích na vysoké škole, ale po prvním semestru už na tom všichni (přeživší) budete stejně.

Musím říct, že na výšce jsem z integrované školy těžil o mnoho dýl. Díky matematice a počítačovým předmětům. Nicméně s tebou souhlasím, že vždycky je dobré mít rozhled a zaměřit se jen na jedno je trochu risk.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0