Autor Zpráva
Tomáš123
Profil
Ahoj, môže mať na notebook nejaký vplyv odpojenie nabíjačky ak je plne nabitý v dobe inštalovania aktualizácií? Po zapnutí si ako vždy po inštalovaní všetko prešiel a po zhruba rovnako dlhej chvíli ako obvykle, zobrazil užívateľov. Prihlásenie zastalo na modrej windowsáckej tapete. Už je to asi 15 minút. Pomôže vybitie a opätovné naštartovanie? Čo mám v takejto situácii robiť? Vopred ďakujem za rady.
Fisir
Profil
Reaguji na Tomáše123:
Zkusit to můžeš, pokud to nepomůže, nastartuj do nouzováho režimu nebo WRE a obnov systém pomocí bodů obnovení do stavu před aktualizací.

Nikdy nevíš, jak dlouho bude aktualizace trvat a odpojovat nabíječku fakt není nejlepší nápad.
Tomáš123
Profil
Už je to v pohode. Notebook som uspal, vybral a vložil batériu a nanovo zapol. Potom už nebol problém. Predpokladám ale, že tento postup je ešte bizarnejší ako odpojenie nabíjačky :-). Našťastie sa nič nestalo.

Čo sa týka odpájania, bol som si istý, že sa všetko bezpečne ukončí a upozornenie, ktorým ma Windows o neodpájaní informuje som pochopil ako stav istoty v prípade slabej výdrže batérie (čo nie je môj prípad).

Skôr som sa bál o trvalú stratu údajov, i keď len kvôli odpojeniu nasledovanému znížením výkonu...

Úprava: Urobil som to už vtedy a pripravil si aj správu, len som ju neodoslal a potom na to zabudol. Teraz som iba chcel dať vedieť, ako som to riešil, aby ste ma prípadne upozornili na možné nebezpečenstvo.
Joker
Profil
Tomáš123:
môže mať na notebook nejaký vplyv odpojenie nabíjačky ak je plne nabitý v dobe inštalovania aktualizácií?
Ano.

Čo mám v takejto situácii robiť?
Možná se obrátit na někoho, kdo rozumí notebookům, raději než na lidi, kteří rozumějí tvorbě webů.
Fisir
Profil
Reaguji na Tomáše123:
bol som si istý, že sa všetko bezpečne ukončí a upozornenie, ktorým ma Windows o neodpájaní informuje som pochopil ako stav istoty v prípade slabej výdrže batérie
Já teda hlášu „Nevypínejte ani neodpojujte počítač.“ chápu tak, že nemám vypínat ani odpojovat počítač. Příště méně myslet a více se řídit pokyny.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0