Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Na staršom kompíku mi to na SK klávesnici veselo fungovalo ako Alt Gr + c, resp. ctrl+alt +c, teraz mi to nenapíše nič. Kde sa to dá namapovať, resp. prečo mi to nepíše?
Str4wberry
Profil
Týká se to všech programů, nebo jen některých?

Může to totiž přebít klávesová zkratka nějakého programu. Už se mi to jednou stalo v Sublime Text.
lionel messi
Profil
jefitto44:
Stále si môžeš prehodiť klávesnicu na anglickú (Alt + Shift) a písať zavináč so Shiftom a 2 (na písmenovej klávesnici), ale je to otrava stále prepínať.

Ale pravdepodobnejšie je, že to prebíja niektorý program, ako píše Str4wberry, v takom prípade tam zrejme ale budeš vedieť klávesovú skratku upraviť (napr. v NetBeans to ide).

Na slovenskej klávesnici ešte prichádza do úvahy kombinácia Alt + 64, tá by sa nemala tĺcť s ničím, ešte môžeš použiť aj Mapu znakov v systéme (opäť trošku krkolomnejšie).
Joker
Profil
jefitto44:
Já osobně používám české qwerty rozložení, kde AltGr + klávesa napíše symbol, který je na té klávese na anglické klávesnici, takže ampersand je AltGr + 7/ý.
Existuje i slovenská qwerty klávesnice, která doufám funguje stejně.

Upřímně řečeno mám pocit, že z používání české qwertz klávesnice na programování bych se musel zbláznit :-)

lionel messi:
Na slovenskej klávesnici ešte prichádza do úvahy kombinácia Alt + 64
To je zavináč a ne ampersand.
Ampersand je Alt + 38
Keeehi
Profil
Joker:
Upřímně řečeno mám pocit, že z používání české qwertz klávesnice na programování bych se musel zbláznit :-)
Tak to mám já. Pak ty symboly nejsou pod čísly ale pod písmeny. Přesně tak jak to popsal jefitto44. Sice ty znaky nejsou na těch klávesách pak vidět, ale člověk prostě ví, kde jsou.
Str4wberry
Profil
Reakce na Jokera:
z používání české qwertz klávesnice na programování bych se musel zbláznit

Tak ona je to věc zvyku. Já nejdřív na programování přepínal z české QWERTZ na anglickou QWERTY a to bylo teprv na zbláznění.

Používat českou QWERTZ s pravým Altem je oproti tomu pohádka. I když ze začátku je ta klávesnice slepá* a psaní zvláštních znaků probíhá spíš metodou pokus – omyl, ale o to líp se to člověk naučí. :–)

*) Nebo jsou ty znaky s pravým Altem součástí českých popisků? Už přes deset let nemám na klávesnici ani českou diakritiku. :–)
jefitto44
Profil
No aj ja som myslel pôvodne, že to robí sublime... ale nefunguje mi to ani tu v prehliadači...
spodné písmena yxcvbnm v spolupráci s AltGr dávajú ># @{}<>* chýba ampersand
lionel messi
Profil
Joker:
lionel messi:
„Na slovenskej klávesnici ešte prichádza do úvahy kombinácia Alt + 64“
To je zavináč a ne ampersand.

Samozrejme, ospravedlňujem sa za mystifikáciu, splietol som si ampersand s „podobou“ zavináča (at)…

Str4wberry:
Nebo jsou ty znaky s pravým Altem součástí českých popisků?

Na žiadnej slovenskej klávesnici som ich ešte nevidel.

jefitto44:
spodné písmena yxcvbnm v spolupráci s AltGr dávajú ># @{}<>* chýba ampersand

Na mnohých (najmä nových) klávesniciach je znak ampersandu v dolnom rade vľavo medzi y a ľavým shiftom (angl. klávesnica píše spätné lomítko, slovenská ampersand), minimálne raz som ju videl aj vľavo od backspaceu. Ak ju máš, nemusíš pri písaní & stláčať pravý alt…

Existuje i slovenská qwerty klávesnice, která doufám funguje stejně.

Pokiaľ viem, tak áno, ale nemôžem to tvrdiť so stopercentnou istotou, veľmi dlho som totiž na tomto rozložení nepracoval.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0