Autor Zpráva
Fred
Profil
Dlouho používám Adware a Spybot s&d, ale nějak ve mě poslední dobou nevzbuzují důvěru. Spybot skoro nemá aktualizace a Adware se tváří jakože žádné dostupné aktualizace nejsou, ale tomu jednoduše nevěřím, spíš bych řekl, že po přechodu na placenou verzi skončila podpora pro free verze. S velkou pravděpodobností jsou aktualizace dostupné pouze pro placené verze.

Vím, že bych si tohle mohl najít na googlu, ale na tomhle trhu je problém, že spousta programů co se tváří jako anti-spyware jsou ve skutečnosti spyware, nebo trojani. Takže díky za doporučení.
Anonymní
Profil *
Já používám Microsoft AntySpyware a Adaware.
Leo
Profil
Rekl bych, ze misto nich staci firewall, antivirus a rozumne nastaveni prohlizecu (nepovolit cookies tretich stran, nebo trvale cookies atd). Leo
Fred
Profil
Leo Tohle mám snad nastavené dobře, jedinýho špióna co občas najdu je špatně identifikovaný koláček ze styleswitcheru z list apart.

Anonymní Špatně jsem to pojmenoval, právě že používám Adaware a už drahnou dobu neměl aktualizaci, tak jsem se mrknul na jejich web a myslím, že se nepletu, když budu tvrdit, že už žádná nebude.
Leo
Profil
Kolacky nejsou zadne bezpecnostni riziko, maximalne problem ochrany soukromi, pokud je clovek hodne paranoidni, s tim bych se nezalamoval. Leo
Fred
Profil
Leo
Tak jsem si udělal online test na pandě a jako spyware vidí právě některé věci co v počítači udělalo Adaware. Moc mě ten test nepotěšil, dělal jsem ho protože mi dnes najednou začala
1/naskakovat místo offline homepage ve Firebirdu, startovní stránka Mozilly, aniž jsem jí měl v předvolbách nastavenou
2/v googlově hledání obrázků a při načítání obrázků se objevila jiná ikonka všude kde se má načíst obrázek

Proto jsem testoval ty různé antisvinstvo programy, adaware, spybot. Používám kerio personal firewall a avg antivir, port blocker a script defender z analogX. Nic jsem nenašel, tak jsem se chtěl podívat, co bylo v posledních dvou hodinách změněno a ejhle Yuhůův problém: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=13696&foru m=16&page=-1
Řešení z microsoftu nezabralo, tak jsem si našel jak se ten alert vypisuje anglicky http://www.google.com/search?sourceid=mozclient&ie=utf-8&oe=utf-8&q=fi le+that+is+required+to+run+search+companion+cannot+be+found
a někde jsem vyhrabal tu pandu http://www.pandasoftware.com/products/activescan.htm

Výsledek scanu mě moc nepotěšil

Incident Status Location

Adware:adware/secure32 Not desinfected C:\WINDOWS\System32\drivers\etc\hosts
Virus:W32/Mydoom.A.worm Disinfected C:\Documents and Settings\Administrator.ALBERT\Data aplikací\Mozilla\Profiles\default\s18j4i19.slt\Mail\pop3.tiscali.cz\In box[wfhf.pif]
Virus:W32/Mydoom.A.worm Disinfected C:\Documents and Settings\Administrator.ALBERT\Data aplikací\Mozilla\Profiles\default\s18j4i19.slt\Mail\pop3.tiscali.cz\In box[message.pif]
Virus:W32/Mydoom.A.worm Disinfected C:\Documents and Settings\Administrator.ALBERT\Data aplikací\Mozilla\Profiles\default\s18j4i19.slt\Mail\pop3.tiscali.cz\In box[document.txt .pif]
Virus:W32/Mydoom.A.worm Disinfected C:\Documents and Settings\Administrator.ALBERT\Data aplikací\Mozilla\Profiles\default\s18j4i19.slt\Mail\pop3.tiscali.cz\In box[body.htm .pif]
Virus:W32/Mydoom.A.worm Disinfected C:\Documents and Settings\Administrator.ALBERT\Data aplikací\Mozilla\Profiles\default\s18j4i19.slt\Mail\pop3.tiscali.cz\In box[document.pif]
Virus:W32/Mydoom.A.worm Disinfected C:\Documents and Settings\Administrator.ALBERT\Data aplikací\Mozilla\Profiles\default\s18j4i19.slt\Mail\pop3.tiscali.cz\Tr ash[message.pif]
Virus:W32/Mydoom.A.worm Disinfected C:\Documents and Settings\Administrator.ALBERT\Data aplikací\Mozilla\Profiles\default\s18j4i19.slt\Mail\pop3.tiscali.cz\Tr ash[wfhf.pif]
Virus:W32/Mydoom.A.worm Disinfected C:\Documents and Settings\Administrator.ALBERT\Data aplikací\Mozilla\Profiles\default\s18j4i19.slt\Mail\pop3.tiscali.cz\Tr ash[document.txt .pif]
Virus:W32/Mydoom.A.worm Disinfected C:\Documents and Settings\Administrator.ALBERT\Data aplikací\Mozilla\Profiles\default\s18j4i19.slt\Mail\pop3.tiscali.cz\Tr ash[body.htm .pif]
Virus:W32/Mydoom.A.worm Disinfected C:\Documents and Settings\Administrator.ALBERT\Data aplikací\Mozilla\Profiles\default\s18j4i19.slt\Mail\pop3.tiscali.cz\Tr ash[document.pif]
Virus:W32/Bagle.AB.worm Disinfected C:\Documents and Settings\Administrator.ALBERT\Data aplikací\Thunderbird\Profiles\default\h3mt55c3.slt\Mail\127.0.0.1\Inbo x[Manufacture.com]
Adware:Adware/MediaTickets Not desinfected C:\Documents and Settings\Administrator.ALBERT\Data aplikací\Thunderbird\Profiles\default\h3mt55c3.slt\Mail\127.0.0.1\Inbo x[~0000625.~]
Security Risk:HackTool/Gendel.ANot desinfected C:\WINDOWS\gendel32.exe

A windowsí vyhledávání je v ****** :-(
Leo
Profil
Pouzivam Norton Internet Security, a online skeny bych si na pc nepustil ani za prase co se mi kdo ma hrabat v pc, navic to chce ActiveX a ten mam zasadne vypnuty. Leo
Acci
Profil
používám Adaware a už drahnou dobu neměl aktualizaci
Poslední aktualizace pro Ad-Aware byla 19. 12. 2005
Nepoužíváš náhodou nějakou starší verzi Ad-Aware?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0