Autor Zpráva
anonym_
Profil *
Ahoj,

trochu se peru s tím, jak dosáhnout maximalizace výdrže baterie, konkrétně v MacBooku (uvádím, pokud má Apple nějaký lepší battery management). Nicméně trendy v bateriích nesleduju, vím, že existují různé typy baterií, ale nechci se do toho teď nějak hlouběji nořit.

Vidím asi klasicky dvě možnosti:
- nabíjet, kdy to jde (tzn. mít to jako desktop s tím, že když jdu někam pryč, vypojím a vezmu s sebou)
- pracovat i v kanclu na baterku, samozřejmě ne do nuly, ale do nějakých X procent a pak nabít? Kolik by pak bylo to X? Tipuji kolem 20%.

Hledal jsem v CZ i EN (např. macworld - nadokážu posoudit, nakolik je to fundovaný příspěvek, či nakolik je to názor autora), ty dvě názorové skupiny lidí se mi zdají být poměrně stejně velké.

Jak se k tomuto stavíte vy (protože vím, že spousta z vás má laptop jako plnohodnotnou náhradu za desktop).
Díky.
N71
Profil *
Lithiové baterie stárnou používáním i samy od sebe. Podle mě nemá smysl to řešit, ale obecně je šetrnější nevybíjet je do mrtva, jinak je to fuk. Apple battery management samozřejmě má, takže i při dlouhodobém připojení ji nebude trápit opakovaným dobíjením do 100%.

V horizontu 5 let určitě počítej s výměnou baterky i kdyby ses stavěl na hlavu, je to spotřební zboží.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0