Autor Zpráva
Zelva
Profil *
Mám asi HW problém s PC.

Vždy při startu PC (když je déle vypnutý) mi po naběhnutí hodí modrou smrt (zkontrolujte HW a SW.. hláška na nic). Po restartu už je to o.k. Když ho vypnu a zapnu během dne.. že je třeba 1h vypnutý, tak při zapínání problémy nejsou.

Dělá to jen když je déle vypnutý. Nový HW nemám.

Netušíte, která "soucastka" to ma na svedomi?

Diky moc
jozob
Profil
Zelva
Z Tvojho popisu ma nenapadá konkrétny HW. V prvom rade by som skúsil otestovať všetok HW. Potom, ak nenarazíš na konkrétny HW, skús si zabezpečiť (od kamaráta alebo tak) náhradný HW - budeš ho postupne meniť (CPU, RAM, HDD, VGA), až narazíš na konkrétny diel, ktorý chybu spôsobuje.
Zelva
Profil *
Jak přesně myslíš otestovat? Jak třeba otestuje motherboard?
Michal Škrabálek
Profil
Doporučuji nejdříve vyzkoušet jinou paměť a pokud to nepomůže, podívat se na software. Někdy pomáhá obnovení systému do předchozího stavu, paseku dělávají i nové ovladače základní desky apod.

Z HW má nejčastěji BSOD na svědomí paměť či deska (kondenzátory), ze software drivery a jinak i odmazané systémové soubory nebo jejich nahrazení nesprávnými.
jozob
Profil
Osobne mi Deadscreen spôsobovali preliačené, či dokonca prasknuté a vytečené kondenzátory na matičnej doske. Po ich výmene je doska naďalej bezchybne funkčná.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0