Autor Zpráva
petr.zikm
Profil *
Je nějáke riziko poškození zvukové karty u notebooku při propojení s Hi - Fi věží (z notebooku do hifivěže)? Děkuji za odpověď.
Charlie
Profil
Ne, vůbec žádné. Zvukové kartě je jedno, kam připojíte výstup, poběží pořád stejně nezávisle na tom.
Mistr
Profil
petr.zikm
Je to úplně jedno. Já mám takhle propojený pevný počítač (ne notebook) s mikrosystémem. Napsal bych zde i značku toho mikrosystému, kdyby to zde nebylo vnímáno jako možná reklama. Kamarád má k počítači připojenou dokonce celou velkou věž. Vše běhá.

Takže, určitě bych se nebál připojit hifi-věž k notebooku.

Nebo jsi snad slyšel nějaké zprávy hovořící o opaku?
Gekon
Profil
Já mám takto propojený počítač, stejně jako Mistr, a žádný problém jsem nezaznamenal. Taky proč, že jo? :)
Kajman_
Profil *
Občas někdo zakopne o kabel.
DoubleThink
Profil *
Naopak by se dalo říct, že bude zvukovka míň zatížená - Hi-Fi věž má totiž aktivní zesilovač.
halogan
Profil
Pokud jste ***** (jako ja), muze to vest ke katastrofe. Mam pres cinch-3.5 jack pripojen notebook k hifi vezi v obyvaku kdyz tam jsem. Jednou jsem potreboval s notebookem rychle odbehnout a hups, stacilo se pohnout jeste o metr navic a hifina je na zemi. Obcas nebezpecne to muze byt, co se tyce nesikovnosti.
thingwath
Profil
Aktivní zesilovač? Nějak mám problém představit si pasivní zesilovač...
Radek Hrabůvka
Profil
Nevidím rozdíl v zatížení zesilovačem samostatným, ve věži, v akrivních reproduktorech. Všechny mají řádově vyšší vstupní impedanci, než je výstupní impedance zvukové karty.
Pokud je zesilovač spojen s TV, videem.., u běžného PC (spotřebič třídy I, pokud to někomu něco říká) je (řešitelný) problém s brunem. U netebooku (spotřebič třídy II) tento problém odpadá.
Mistr
Profil
petr.zikm
Já navíc nahrávám z magnetofonových pásků do počítače a pak to třeba vypaluji na CD, ale to už je zas jiná kapitola. Přesto ji mohu dělat právě kvůli tomu propojení počítač - mikrosystém.
petr.zikm
Profil *
Tak se mi stala zrada:

Měl jsem na omylem propojenej výstup (out) ze zvukovky PC s výstupem (out) na hifi sestavě Technic...

Jak zjistím jestli nedošlo k nějákému poškození?

A správně to má bejt takhle: výstup ze zvukovky - in na věži. Je to tak?
koudi
Profil
Je to tak.
Jinak to zjistíš jednoduše - funguje to?
japlavaren
Profil
no, ak si do veže nedával žiaden signál, tak nić. a ak si aj dával, tak sa nč nemohlo stať/teda ak si nepúśťal 10W a vyzšie/. čo myslíš, na akom princípe pracujú mixážne pulty??
DonValtr
Profil *
Potreboval bych poradit...

Propojoval jsem notebook se zesilovacem, kabelem s 3.5 jackem a audio/video cincema, po prozkouseni jde signal pouze do jednoho cince, cim to muze byt?

Dekuji
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0