Autor Zpráva
ah01
Profil
Jaký program (na Windows) používáte na tvorbu screenshotů?

Běžně používám kombinaci: PrintScreen -> schránka -> editor, ale občas by mi nevadilo použít něco efektivnějšího. Samozřejmě se můžu kouknout na Google, ale radši bych slyšet nějaké osobní zkušenosti, příp. vaše favority (a nestrávit půl dne zkoušením několika desítek programů ;-).
nightfish
Profil
printscreen + úprava v Paint Shop Pro
Bubák
Profil
Celá obrazovka PrintScreen (říkám mu F13, hádejte proč) a na okno Alt + PrintScreen.
Pro Firefox jsou pluginy které umí snímat stránku jako obrázek, ale zádný z nich jsem nezkoušel. Koukni na:
www.czilla.cz/podpora/firefox/rozsireni-podle-ucelu.html#vyvoj
Suji
Profil
Super je Snag-It, s tim udelas screenshot snad vseho vcetne videi ...
quinux
Profil
Pro Firefox je vynikajicí ScreenGrab! .. doporučuji :o)
Gekon
Profil
To, co nightfish, ale občas použiji třeba Fraps 2.0, ale ten je spíše herní.
Cody
Profil
IrfanView a pro FF viz zmiňovaný ScreenGrab.
WanTo
Profil
Pod Linuxem jedině KSnapshot:

souki
Profil
používám ScreenGrab nebo F13....
ale nevíte o něem co by umělo ze schránky obrázek rovnou uložit a nahrát na web? =) Lenost světu vládne ;)
DJ Miky
Profil
souki
Znám akorát ScreenHunter 4 (free), který ti ten obrázek "jen" uloží do nějaké složky... Ale zajímavý nápad, asi si udělám složku, do které si nastavím autoukládání obrázků z toho SH4 a pak si napíšu HTA aplikaci, která bude v nějakém intervalu (1 min.) spouštět PHP skript, který v případě změny adresáře nahraje ty soubory přes FTP na web a smaže je (aby nezabíraly místo)... Uvidím, pak kdyžtak poskytnu tu aplikaci :-).

Jinak používám buďto ten SH4 nebo PrintScreen, pro obrázky stránek Page Saver (plugin do FF).
souki
Profil
a nebo to pod windows nastavim do složky která je ve skutečnosti na FTP ;)
O tomhle sním už dlouho tak to jdu hned vyzkoušet :) Ale kdyby to rovnou monitorovalo PrintScreen, bylo by to dokonalý :) To už je spíš pro nějaký delphistu...
Por trpaslíkovce:
..a nebo použijeme teleportér :):):)
ah01
Profil
Suji Snag-It vypadá zajímavě, škoda jen, že není free
Pro souki: má i možnost Send wia FTP

quinux
ScreenGrab! znám, skvělá věc ...

Taky by nebyl špatný nějaká plug-in pro IM, který by uměl rovnou odeslat screenshot danému člověku. Používám Trillian, do ní jsem ale nic nenašel.

______

Edit: Možnosti SnagIt jsou opravdu úctyhodné, teď jsem si třeba nastavil vlastní profil na klávesovou zkratku Ctrl+PrintScreen - udělá se screenshot obrazovky, zmenší na 75% a jako PNG se uloží přes FTP na server, předtím se mě ještě zeptá na titulek, který se jako text doplní pod obrázek. ( http://emp.wz.cz/screen3.png )

homepage SnagIt, je tam na stažení 30dení verze, jinak stojí $40
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0