Autor Zpráva
inocencz
Profil
Dobrý den. Mám teď doma takový problém s elktřinou. Řeší se tu měsíční poplatek za elektřinu. Jelikož to sám neplatím (i když to vypadá že asi začnu) chtěl bych orientačně vědět kolik PC asi tak žere. PC běží asi tak 10 hodin denně monitor 17 CRT zdroj 230V - absolutně se v tom nevyznám proto prosím o pomoc. Netušíte kolik by to mohlo dělat? Díky.
Anonymní
Profil *
něco mezi 100 - 500W, což znamená 1-5KW denně * 2,4 - 3,7 = cena za den
inocencz
Profil
To znamená malinko přes 100 mesíčně a něco přes 1200 ročně? Že by tak málo? Teda nějak tak jsem odhadoval (a doufal) ale jak jsem říkal, doma se na mě koukali jako bych tady měl zapojenou hvězdnou bránu a ne PC :)
Bubák
Profil
Mi vyšlo z výše uvedených čísel rozmezí 876 až- 6752,50 ročně.
inocencz
Profil
Jistě nevšiml jsem si jedné drobnosti :) přesto ani 6750 není mnoho v poměru se zveličovanou částkou kterou jsem zaslechl doma a když se nad tím zamyslím - to je při max ceně 6750 jak říkáš 563 Kč měsíčně což při brigádě a výpomoci státu (810Kč) není hrozný - hrozný je to že za jakoukoliv sebemenší kravinu určitě můžu já a to strašlivé PC.
Kolibáč
Profil
Já to řeším koupí notebooku :-), ale krom toho máme ještě dva počítače, další notebook a možná si ještě postavím server.
inocencz
Profil
Jo notebook se hodí ale je to drahá věcička a koupit to jen kvůli úspoře proudu se asi nevyplatí (možná po pár letech a kdo ví zda se po půl roce nerozsype - a HW je tam taky drahej) ale taky do něj časem asi půjdu.
Bubák
Profil
Před několika málo měsíci vyšel na root.cz zajímavý článek na téma cena hardware/spotřeba.
www.root.cz/clanky/bude-energie-drazsi-nez-hardware/ Bude energie dražší než hardware?

Abys to měl kompletní, tak ještě ceník elektřiny ČEZu pro domásnosti:
www.cez.cz/presentation/cze/GetFile?type=FilFile&version=-2&download=t rue&id=95868 - PDF
Pokud máš jiného dodavatele elektřiny, tak by taky měly jýt jejich ceníky na webu. Zlevnění elektřiny se nepředpokládá, Temelín vyšel draho a někdo ho musí zaplatit :-(
DoubleThink
Profil *
Před několika málo měsíci vyšel na root.cz zajímavý článek na téma cena hardware/spotřeba.
Typický příklad zcestného článku.

Argumentovat tím, že náklady 800Kč/měsíc na provoz serveru jsou vysoké je skutečně úsměvné. Nejsou vysoké, jsou směšné - pro cílovou skupinu, to jest ne pro chudé domácnosti.
Kromě toho, server si firma nepořizuje na vytápění místností, ale protože ho na něco potřebuje. Takový server je pak schopen firmě ušetřit stovky tisíc na nákladech za administrativu, na rychlosti řešení zakázek a podobně.

A to, že Google zaplatí ročně za elektřinu 2 miliony USD? Hrůza, úplně jsem se zpotil. Až na ten detail, že roční obrat Googlu je 8 miliard USD a z toho čistý zisk 2 miliardy USD - všechno mimo jiné díky serverům.
Railbot
Profil
Pro přesnou představu kolik tvé PC žere doporučuji tento nejlepší nástroj
http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp
tpikalek
Profil
Jestli se nemýlím, tak ten kalkulátor počítá spíše, jaký minimální zdroj potřebujete. Třeba spotřeba mého PC v něm vyšla na 320W, což asi není...
Luxor
Profil *
A co takhle se zastavit v Baumaxu,koupit si za 399Kč měřič spotřeby a je po jakýchkoliv diskuzích o tom zda to bere 10 ,100 či 500W.Ten měřič to ukáže přesně cca 1% .Už jsem na základě měření vyházel několik žroutů energie a nebo je alespoň vypínám ,když je nepotřebuji,nebo nepoužívám. Třeba hifi věže jsem neskutečnými žrouty ve vypnutém stavu,10-15W je normální.
Majo
Profil *
Chcem sa spytat kolko ma spotrebu GF 6600GT, pretoze ju chcem vymenit za 7600GT a neviem ci to utiahne moj 350Watt zdroj. Pouzil som tento nastroj >> http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp ,ale vychadza to tak, ze 7600GT ma mensiu spotrebu oproti 6600GT comu nerozumiem. Velmi pekne dakujem za pripadnu odpoved.
Yrrah
Profil
Kromě koupě notebooku se dá ještě uvažovat o koupi nějaké EPIA desky. Není to sice tak výkonné (uvažuju bezvětrákovou), ale žere to hodně málo (cca 15W). Tedy - nepočítám monitor, to se ví.
Cena je mnohonásobně nižší než u notebooku, výhody/nevýhody jsou asi zřejmé.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0