« 1 2 »
Autor Zpráva
Martin
Profil
Ahoj,
mam 160GB SATA disk, ale WinXP Pro mi vidí jen 130GB. Co mám udělat aby ho viděli celej?
Marty
Profil
No já mám taky xp a z 80GB mi ukazuje(tedy, jak říkáš vidí) jen 74GB. Trochu méně bude zobrazovat vždy, jen nevím, zda těch 30GB není trochu moc. Nemáš tam nějaké uložené skryté soubory?
Acci
Profil
Disky nemají vždy udávanou velikost, něco se stratí i při formátování, takže 160GB je velikost nenaformátovaná. Normální disketa má taky 2MB, ale formátovaná 1.44MB
Martin
Profil
No Marty, disky se nedělaj přesně 80Gb nebo přesně 160GB. Podle mě je to u tebe v pohodě. Mám dva 80GB disky a jeden má 74GB a druhej má 76GB a to je OK, ale u toho 160GB bude IMHO problém ve Windowsech
Hanz
Profil
Martin
A není to tak že XP-čko nepočítá to co samo zabírá? + To co říkal Acci
Martin
Profil
Hanz
Ne neni
mgiel
Profil
něco podobného se mi taky stalo ...mel jsem 60 GB a ukazoval jen 38 gb ,coz je sakra málo ...cely jsme to resili formátem asi 10x a ejhle nejak se to povedlo ani nevim jak ...
Ivorius
Profil
Je to tak. Nikdy nebudeš mít tolik, kolik se udává. Nejsem si úplně jistý, ale někde jsem četl, že to je takový malý reklamní trik výrobců - oni totiž nějak jinak přepočítávají ty bajty na GB, takže ve skutečnosti máš míň, než kolik udávají.
Hanz
Profil
Ivorius
Nemyslíš tím to že 1GB = 1000MB ??? (ve skutečnosti je to 1024MB)
centi
Profil
Ivorius
Ale 30GB by uz bol dost okaty reklamny trik :-)
Kráťa
Profil
Mě se to jednou také nějak nechtělo zobrazovat, až když jsem použil novější systémovou disketu. Oni nějak vylepšili fdisk nebo co.
Pár MB neukazuje disk svou cash, ale 30 MB to je moc.
Martin
Profil
Problem je v tom, že jsem instalovat WinXp pro z CD, ktery v sobe nemaj ani SP 1. Chyba je tedy ve Windows. Akorat by mě zajímalo, jak to opravit
freedas
Profil
zkus si stahnou SP2 z internetu
Acci
Profil
Martin
Nebo si ho objednej zadarmo
Kráťa
Profil
Pokud ta velikost byla OK před tím v DOSu, proč by měla být najednou v XP menší?
Martin
Profil
Kluci.....kluci....ocenil bych, kdyby mi poradil někdo, kdo s tím problémém má nějaké zkušenost. Někteří z Vás mě znají a vědí, že zvládnu sehnat i SP2, ale jinak všem Dík.
Martin
Profil
Tak už jsem to vyřešil.
Problém byl ve WinXP, instalační cd ze kterého jsem instaloval, neobsahovalo ani SP1.
Po intalaci viděli win jen 127GB ze 160GB. S více GB starší winXP pracovat neumějí. Nejdřív jsem skusil použít Partition Magic a najít scházejících pár GB, ale neuspěl jsem.

Potom radil jeden "blázen" na internetu, ať vytvořim bootovací cd s Windos XP SP2 a celý to zformátuji. Návod jak vytvořit bootovací cd jsem našel třeba tady http://technet.idnes.cz/software.asp?r=software&c=A040907_5283051_soft ware .
CD jsem si hezky vytvořil, nabootoval a našel zbejvajících 23GB, ale nechtělo se mi to formátovat, tak jsem si vzpomněl na diskety, které mi vytvořil Partition Magic pro 8. Nabootoval z nich a doformátoval zbejvací část disku. Toť vše :)
Anonymní
Profil *
Disky nemají vždy udávanou velikost, něco se stratí i při formátování, takže 160GB je velikost nenaformátovaná. Normální disketa má taky 2MB, ale formátovaná 1.44MB

A jářku že 1.38MB
martin_r
Profil *
Ano starší systémy s velikými disky neumějí, stačí je rozdělit na logické disky, např u 95tek to bylo po 2GB :)

Menší kapacita, že mám 20GB disk, ale mám ve skutečnosti je 18,6GB. Je způsobená tim, že hardwaroví výrobci počítají špatně 1MB=1000KB, 1GB=1000MB.
AMD
Profil
Já mám 160GB disk rozdělenej na dva, podle windows XP: 78,1 a 70,9 GB. 80GB ukazuje 74GB a 20GB je podle nich 18,6GB (a tu 160ku jsem taky rozdělil proto, aby nebyly problémy)
Marti
Profil *
Je normální že HDD 80GB je pouze 74GB viz Menší kapacita, že mám 20GB disk, ale mám ve skutečnosti je 18,6GB. Je způsobená tim, že hardwaroví výrobci počítají špatně 1MB=1000KB, 1GB=1000MB.

Jak vychází jiný poměr to již normální není...
Thalia
Profil *
Když to tak čtu, tak se musím podělit o zkušenost. Taky mám 160GB disk a xp ho taky viděly jako necelou 130ku (neměla jsem žádný SP). Začátek stejný, ale konec jiný :-(. Linux ho ale viděl normálně, tak jsme vytvořili další FAT oddíl z toho "chybějícího" zbytku, který xpčka neviděly. Chvilku to bylo ok, xp nový oddíl viděly. No ale pak to asi neunesly, že se jim podstrčil větší disk a jednou při přesouvání dat přesunutý data na novém místě prostě neexistovaly a protože se přesouvaly, tak nebyl ani originál. Obnova ze zálohy nebo co to v těch xpčkách je, nepomohla. Ještě pár dat takhle zmizelo a než jsme se vzpamatovali (stalo se to během pár hodin), tak zmizely všechny data (asi 100GB, který povětšinou nebyly zálohovaný...), včetně xp a zřejmě došlo k poškození fat tabulky. Malou část dat se mi sice podařilo obnovit, dostala jsem z toho něajký obrázky a videa, jinak nic (za placenou obnovu to nestálo, ale škoda jich no). Teď jsou po formátu na disku opět xp, ale tentokrát už s SP2, tak doufám, že teď už bude vše ok. Paranoidně teď ale zálohuju kde co... :-) chybami se člověk holt učí
Anonymní
Profil *
Tak už jsem to vyřešil.
Problém byl ve WinXP, instalační cd ze kterého jsem instaloval, neobsahovalo ani SP1.
Po intalaci viděli win jen 127GB ze 160GB. S více GB starší winXP pracovat neumějí. Nejdřív jsem skusil použít Partition Magic a najít scházejících pár GB, ale neuspěl jsem.

Potom radil jeden "blázen" na internetu, ať vytvořim bootovací cd s Windos XP SP2 a celý to zformátuji. Návod jak vytvořit bootovací cd jsem našel třeba tady http://technet.idnes.cz/software.asp?r=software&c=A040907_5283051_soft ware .
CD jsem si hezky vytvořil, nabootoval a našel zbejvajících 23GB, ale nechtělo se mi to formátovat, tak jsem si vzpomněl na diskety, které mi vytvořil Partition Magic pro 8. Nabootoval z nich a doformátoval zbejvací část disku. Toť vše :)



Myslím, že je třeba to při instalaci naformátovat do NTFS!!! FAT32 je IMHO do 128GB



že hardwaroví výrobci počítají špatně 1MB=1000KB, 1GB=1000MB.


Jak jako? To by ale potom udávali MENŠÍ kapacitu, než disk vlastně má!!!
Anonymní
Profil *
Ano starší systémy s velikými disky neumějí, stačí je rozdělit na logické disky, např u 95tek to bylo po 2GB :)


Starší systémy - tím myslíš systémy souborů.

FAT
FAT 16 / 32
NTFS

a teď bude ten WINFS nebo co?
Mack
Profil
mezapomeňte, že 1bit=/=bite
Anonymní
Profil *
mezapomeňte, že 1bit=/=bite
pise se byte. ale to jde o 8x
Martin
Profil
Myslím, že je třeba to při instalaci naformátovat do NTFS!!! FAT32 je IMHO do 128GB
Měl jsem to formátovaný v NTFS :)
luke
Profil *
zalezi na tom jakej mate na desce bios.muj bios bere disky jen do 130 a ja mam disk 160.a vindows pracuje s tou informaci o disku co mu rekne bios,takze si mysli ze ma jen 130.tak tech 30 jsem doformatoval v partition magic 8.

nebo poslete ten nepovedenej vyrobek od MRKVOSOFTU k vode
a poridte si LINUX a nic nereste
djlj
Profil
alezi na tom jakej mate na desce bios

Ne, pokud ti to nefunguje, stačí změnit/přidat jednu hodnotu do registru.
esemeska
Profil *
Mne tohle dela s RAMkou mam mit 512Mb a ukazuje mi to jen 480Mb ;)
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0