Autor Zpráva
aha
Profil *
Poradí mi někdo jak mám na notebooku zapnout numerickou klávesnici? Potřebuji napsat znaménko "krát" a za živýho boha to nemůžu najít. Dík

Moderátor Chamurappi: Titulek „notebook přepínání kláves“ nevystihoval podstatu dotazu, lákal nesouvisející otázky.
Miloš
Profil
Jestli hledáš toto: × znaménko, tak to na numerické nenajdeš ani na PC. Já ho píšu s pravým altem jako klávesu, na které mém pravou závorku „)“.
Jestli jako krát používáš * hvězdičku, stačí přepnout na anglickou klávesnici, kde je hvězdička * se shiftem u písmena á (u číslice 8).
aha
Profil *
Dík, ale mě šlo právě o to, abych se při psaní komentářů v CSS nemusel přepínat do anglické klávesnice. Jak zapnout Num Lock na notebooku už vím-(Fn+NumLk), ale nefunguje mi. Jo, a skutečně potřebuji tu hvězdičku - ne krát :)Díky.
aha
Profil *
Už jsem na to přišel (jak napsat hvězdičku bez přepínání CS klávesníce). Pravý Alt + -
Stále mi však nejde ten režim Num Lk
kralpet01
Profil
Pro zapnutí NumLock stiskni Fn+F11, alespon tak to funguje na mém notebooku.
Dero
Profil
Poradí mi někdo jak mám na notebooku zapnout numerickou klávesnici?

Jakém notebooku? U mě (Acer Aspire 5672AWLMi) hvězdičku napíšeš například Fn + 0.
Jane
Profil *
Na mém notebooku je přepnutí pomocí klávesnice Fn a Num Lk.
aha
Profil
Dero: notebook ASUS F3Mseries.
Jane: Fn + Num LK - to by mělo fungovat i podle návodu. Mě se při této kombinaci pouze rozsvítí indikační kontrolka, ale klávesnice žije dál svým životem tzn 1=j 2=k atd. Takže fakt nevím co s tím,
J
Profil *
K notebooku dobrá věc za pár stovek externí numerická klávesnice.
souki
Profil
J
IMHO úplně k ničemu... Hvězdičky a podobné exotičnosti se dají lehce psát přes Alt a je to rychlejší, než se natahovat někam do umerické části. A pokud za den potřebuju napsat víc jak 2 čísla po sobě, tak je to hodně...
Iworyk
Profil *
[#1]Podrz alt a zadej 0215...
Miloš
Profil
Iworyk
To je dobrá rada – po dvou letech – člověku, který není zaregistrovaný a tudíž mu nepřijde informační e-mail o tvé odpovědi. Si myslíš, že celé ty dva roky se sem aha koukal, jestli mu někdo neodpoví?
A starší vlákno jsi tam pro odpověď nenašel?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloš:
Si myslíš, že celé ty dva roky se sem aha koukal, jestli mu někdo neodpoví?
Si myslíš, že je aha jediný, koho zajímá odpověď? Že do tohoto vlákna nikdo kromě Iworika dva roky nevkročil?
Evidentně sem chodí lidi z vyhledávačů a těm je celkem jedno, jaká je prodleva mezi otázkou a odpovědí.
souki
Profil
Nešlo by nějak zrušit veškeré notifikace starých vláken, které jsem si nastavil?
Miloš
Profil
Chamurappi:
Ach tak, to mě nenapadlo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na soukiho:
Tvůj dotaz se netýká přepínání kláves, založ si vlastní vlákno.
Iworyk
Profil *
Datum jsem nějak přehlídl...
aha
Profil
No, já jen k tomu původnímu dotazu:
Skutečně stačí Fn+NumLK -> rozsvítí se kontrolka -> můžeme psát čísla, ale musíme přitom držet Fn !!! Třeba tu radu ještě někdo někdy upotřebí :-)))
Znaménko * je pravý Alt + - .
panther
Profil
aha
ale musíme přitom držet Fn !!!
což je zřejmé, však to číslo na klávesnici máš označeno stejně jako Fn - zpravidla modře

Znaménko * je pravý Alt + - .
to je také dost relativní. Každý notebook má numerické klávesy seřazené trochu jinak.
keeehi
Profil
panther, aha:
Né na každém notebooku se i po Fn+NumLK musí Fn ještě držet. Příkladem může být např můj ASUS N10JC. Po Fn+NumLK stačí už jen normálně psát čísla. (znaky ASDF... jdou dále, ale MJKLU ... nefungují a místo nich se píšou rovnou čísla. Je to sice poměrně divné chování, ale mě to i vyhovuje)
fuckin
Profil
na ntb nelze pouzit hexadecimalni kody z ASCII ?
kiki
Profil *
hej děkujuuuu:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-* jste vááážně zlatíčka:-)
help
Profil *
jak se přepíná na notebooku na normální psaní? místo (misto r s hackem mi to pise petku apod:/
Zechy
Profil
help:
Jestli to píše 5 místo ř, tak máš zaplou anglickou klávesnici.
Mistr
Profil
help:
jak se přepíná
Zkus kombinaci kláves (levý) ALT + SHIFT.
raspberry
Profil *
ouch diky lidi heureka for me :-)
maja
Profil *
zapni si jenom num lok cize num lk a bude ti psat cislice i hvězdicku * maja
styxia
Profil *
když chceš na notebooku napsat "krát" třeba u excelu ve vzorce, tak stačí zmáčknout "fn" a P....:-)
Keeehi
Profil
styxia:
Toto vlákno bylo založeno před 3mi roky. Vsadím se, že aha už určitě svůj problém vyřešil. Zbytečně vytahuješ stará vlákna.
Eliška T.
Profil *
Děkuji za tuto diskuzi. Potřebovala jsem poradit, jak najít * a našla jsem zde dvě cesty: Fn+P a Alt+-.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0