Autor Zpráva
Jana..
Profil *
Na nesystémovém disku jsem našla dva soubory, 70ot2900.acr a 70ot2900.002, ve skryté složce nazvané "Images" umístěné v rootu disku. Odhaduju, že to má společné něco s původní instalací systému - podle data souboru (ještě před koupí počítače). Tuší prosím někdo, co je to za soubory a jestli jsou k něčemu dobré, nebo je to jen bordel po instalaci něčeho (nejspíš systému, mám win xp)? Proč se ptám - mají dohromady asi giga a pokud jsou k ničemu, uvolnit místo by se hodilo... :)
Michalek
Profil
Mno co jsem našel, *.acr jsou soubory American College of Radiology, což by odpovídalo velikosti i umístění v "Images". Osobně bych řekl, že chodu počítače jejich smazání uškodit nemůže, pokud na notebooku není nainstalován nějaký SW, který by s těmi soubory měl co dočinění.
Jana..
Profil *
...no, jako vtip dobrý. Ale kdybych byla lamka, už jsem to smazala a pak bych se možná nestačila divit.

(American College of Radiology jsem našla taky, a jelikož mi to a ani nic jiného na filext.com nepomohlo, ptám se...)

Tak, dost srandy, já bych to opravdu potřebovala vědět. Potřebují winy ty soubory ještě, anebo (mám-li instalační cédéčka od Aceru) můžou jít pryč?
Dero
Profil
Jana..: Napadají mě tři možnosti.

1) Jde opravdu o nekomprimovaná obrazová data nějakého rentgenu. Proč ne? Je to zavedený formát. IrafnView nebo XNView by ho v tom případě dokázal zobrazit.

2) Jde o výstup programu Advanced CAB Recovery, čemuž napovídá i existence téhož souboru s koncovkou 002. Nevím ale o tom, že by tento program ukládat opravené archivy ve svém vlastním formátu.

3) Jde o výstup programu Adobe Camera Raw. Velikost by mohla odpovídat, ale opět - nejsem si vědom toho, že by tento program takovou koncovku používal.

Spojitost Acer -> .acr je sice lákavá, ale už mi pod rukama prošlo několik produktů od Aceru a s tímto jsem se nikdy nesetkal. Osobně bych se to nebál smazat.
Jana..
Profil *
Omlouvám se, fakt mi to připadalo, že si ze mě Michalek dělá prču... :) (A že si třeba řekl Na blbou otázku...) Jinak samozřejmě díky za ochotu radit.

Tu spojitost tam hledám proto, že podle data souboru byl soubor uložen ještě před prvním mým zapnutím (nového) počítače a instalací windows. Pokud tam nikdo v továrně neukládal nekomprimovaná obrazová data rentgenu :-) , což je možné, ale moc pravděpodobně bych to neviděla, pokládala bych to za pozůstatek nějakého původního továrního nastavení.

Ale ještě jsem chvíli googlila a na http://www.mcse.ms/message1250470.html někdo řešil totéž, zatím tedy radši nemažu a zkusím zjistit, jestli ta instalační cédéčka, co mám, mi pro případnou obnovu systému stačí...
Dero
Profil
Jana..: Pochopil jsem to tak, že jde o počítač "z druhé ruky".

V tom případě ano, s největší pravděpodobností půjde o data ACERu. Trochu se tomu ale divím, protože nedávno jsem od ACERu kupoval nový notebook (5672AWLMi) a na něm se podobné srandičky nevyskytují.
habendorf
Profil
No tak je přejmenuj a když se po pár týdnech nic nestane, zahoď je.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0