« 1 2 »
Autor Zpráva
lexus
Profil *
AHoj,

Co se stane když vyprší 30 denní doba na aktivaci xp?
koudi
Profil
Nebudeš je moct dále používat.
lexus
Profil *
a jde to pak nejak spravit?
quinux
Profil
lexus
a jde to pak nejak spravit?
Aktivovat.
temistokles
Profil
lexus
Zaplatiť licenciu - a aktivovať.
BlueRain
Profil
Zaplatiť licenciu
Nebo *******, ale to je mimo diskuzi...
Mastodont
Profil
To je, protože ubožáci, co nemají ani na systém, nejsou už delší dobu v módě.
jaha
Profil *
Mastodonte jedinej ubozak ses tady ty protoze koho by nebavilo jit proti tomu zasranymu microsoftu uz jen nelegalni kopii :D :D mel sem jednu dobu i LIVE cd windows wow to by byl flastr ale nebojim se umim si zmenit ip a pouzivam xp anitspy :D :D a muzu poradit zkuste legalizator
Jan Tvrdík
Profil
Tato diskuse neslouží ke sdílení informací o warezu nebo o jiných ilegálních aktivitách. Takovéto příspěvky budou mazány a autoři v rámci možností penalizováni.
smajli
Profil
jit proti tomu zasranymu microsoftu uz jen nelegalni kopii
Co to je za logiku? Tím si omlouváte krádež?
Měsíček
Profil
"Mastodonte jedinej ubozak ses tady ty protoze koho by nebavilo jit proti tomu zasranymu microsoftu uz jen nelegalni kopii :D :D mel sem jednu dobu i LIVE cd windows wow to by byl flastr ale nebojim se umim si zmenit ip a pouzivam xp anitspy :D :D a muzu poradit zkuste legalizator"

Za takové kecy bych tě nejraději udal.
Leinad
Profil
Za takové kecy bych tě nejraději udal. - hmm, vážně to nemazat a radši udat by bylo taky řešení. Otázkou je, jestli jaha píše od sebe nebo třeba z kavárny. J Já nemám zbytečných pár tisíc korun a i kdybych měl, tak je nevrazím do nového počítače a následně operačního systému. Co třeba GNU?
Joker
Profil
jaha
koho by nebavilo jit proti tomu zasranymu microsoftu uz jen nelegalni kopii
Joooo, tak to je faaaaakt hardcore odboj proti Microsoftu, woe! Nejlíp ukrást si Windows a MS Office, všem okolo posílat MS Office dokumenty a tvůrce hardwaru a softwaru nutit, aby jejich produkty hlavně fungovaly pod Windows. Z toho Microsoft určitě do roka zkrachuje.

Pokud chce někdo uškodit Microsoftu a není úplný idiot, tak MS produkty prostě *nepoužívá*. Ale chápu, že MS produkty si ukrást a potom mít blbý kecy je daleko snadnější cesta.

Poznámka: Já osobně Microsoftu nijak škodit nechci a proti jejich produktům nic nemám. Akorát prostě porovnám přínosy a náklady a vyberu si to nejvýhodnější. Proto mám například doma Linux, protože mi to přijde výhodnější, než si kupovat Windows.
Joker
Profil
Jedna věc částečně k tématu:
Nevíte, jak to je s MSDN? Pokud jsem dobře četl, s MSDN máte právo instalovat příslušné aplikace (přičemž Windows jsou snad součástí všech typů MSDN) na libovolný počet zařízení, pokud je používají jen lidi s MSDN licencí.

Jestli to dobře chápu, když například v práci dostanete od firmy na svoje jméno MSDN licenci, můžete si s ní nainstalovat legálně Windows i doma (pokud počítač nepoužívá nikdo jiný)?
Měsíček
Profil
"Jestli to dobře chápu, když například v práci dostanete od firmy na svoje jméno MSDN licenci, můžete si s ní nainstalovat legálně Windows i doma (pokud počítač nepoužívá nikdo jiný)?"

Nemám s tím osobní zkušenost, ale také jsem slyšel, že je to možné, třeba se dávají takovéto licence na VŠ pro studenty a ta licence platí jen do ukončení studia (licence zahrnují obvykle OS, PS nebo nějáký vývojový program).
Host_
Profil *
Nevim o co tady presne jde. Hodne PC na win ilegall a jede to. Proc taky platit za vec, ktera by mohla byt zadarmo. Pokud mas tolik penez ze by sis samotny OS, tak si mej, ale nenadavej ostatnim..
Aleš Janda
Profil
Joker
Přesně. Pirátství nezabíjí software, ale podporuje monopol.

Host_
Tak ten software, na který nemáš nepoužívej. To je jenom tvoje pohodlnost, že ho chceš, na výběr je dneska dost.


K tomu MSDN: U nás nám říkali, že dokud jsem student, můžu používat software z MSDN na jednom svém (nebo domácím) počítači, k nevýdělečným účelům. Po dokončení studia si všechen software můžu nechat a dál ho používat, ale už ho nesmím (v případě nutnosti) znova nainstalovat.
Měsíček
Profil
"Nevim o co tady presne jde. Hodne PC na win ilegall a jede to. Proc taky platit za vec, ktera by mohla byt zadarmo. Pokud mas tolik penez ze by sis samotny OS, tak si mej, ale nenadavej ostatnim.."

Takže můžeme klidně krást v obchodě však ta čokoláda chutná stejně jako ta koupená tak proč za to dávat peníze, že? Běž se léčit.
Aleš Janda
Profil
Měsíček
Prosím nezaměňuj ukradení čokolády (tedy fyzického přesunu, kde způsobíš reálnou ztrátu) od zkopírování softwaru (kde pouze šíříš, ale zdroj je netknutý). Každé malé dítě chápe, že ta analogie kulhá na obě nohy.
Tak snad nejsi takový demagog/nepracuješ pro OSU nebo jim podobné.
Měsíček
Profil
Krádež jako krádež, vytváříš programy? Bych ti jednou přál, aby jsi vytvořil nějákej pořádnej a pak ti ho někdo ukradl a několik let dřiny by ti byla na pytel.
Host_
Profil *
Host_
Tohle nema cenu..

Piratstvi bylo, je a bude
Měsíček
Profil
Logicky ;) když ho všichni podporují.
Host_
Profil *
Ty proti nemu bojujes?
Měsíček
Profil
Jak kdy, ale zásadně ho nepodporuju.
Host_
Profil *
Tak o co tady jde? Rikas ze je to svinarna ale najednou jak kdy.. Co vlastne chces?
Aleš Janda
Profil
Měsíček
Krádež jako krádež, vytváříš programy? Bych ti jednou přál, aby jsi vytvořil nějákej pořádnej a pak ti ho někdo ukradl a několik let dřiny by ti byla na pytel.

Takhle - jsem také proti pirátství, sám jsem v minulosti samozřejmě pirátil jako ostatní, ale za posledních několik let už nelegálně nemám vůbec nic (ani vlastně nevím, co bych měl pirátit, nic nepotřebuju). Ale až doteď jsem myslel, že ten příměr s krádeží v sámošce používají akorát ti, kteří
- sami něco vydávají
- myslí si, že jim pirátství bere peníze
tudíž se tím nesmyslem snaží obhajovat své obchodní zájmy. Ty tomu příměru snad věříš? Podle mě je tak demagogický, že to od legalizování spíš odrazuje - nikdo se nechce blížit lidem, kteří používají tak nesmyslné argumenty (a vlastně dělaj z lidí blbce).

A ano, programy dělám, ale na zakázku. Udělám program, nechám si za něj zaplatit a dám ho dotyčnému k dispozici. Včetně zdrojového kódu. Za ten program už jsem dostal zaplaceno, tak je mi úplně jedno, co s ním bude dál. Pokud ho ještě někdo upraví, tak tím lépe, alespoň je opravdu někomu užitečný.

Ale i kdyby to nebylo na zakázku - vážně jsem uvažoval o tom, že bych si udělal c.rack na vlastní program. On to je docela výhodný obchodní model - program by byl "jako" placený, ale díky c.racku se může snadno rozšířit do domácího prostředí. Tam si na něj lidé zvyknou a až ho daj do firmy, zlegalizujou, protože se bojí. Čili paráda. Nebyl-li by c.rack, nevzniknul by ani zvyk a skoro nikdo by to nekoupil. Vtip je v tom, že se lidi musí trochu bát, aby si to koupili pro komerční účely, ale nesmí se bát zas tak moc, aby mohli v klidu warezit i doma. Pak snadno vzniká monopol. Čili pirátství je z tohoto pohledu dobré udržovat zhruba na stávající úrovni.

Pro moderátory: Proč je c.r.a.c.k v této diskusi zakázané slovo? Ono se o něm nemůže ani mluvit? To přece nic neřeší...
Měsíček
Profil
Aleš Janda

Ten příklad s čokoládou byl proto, aby si někteří uvědomili princip tady zkrátka ani už nejde o to kolik si s tím dal kdo práce ani kolik by ho to stálo jestli 80 000,- a nebo 20,-, ale jde o princip já programy na zakázku nedělám, ale už se mi stalo, že mi jeden člověk ukradl mé zdrojové kódy pracně udělané a od té doby jsem proti pirátství, protože vím jaké to je, jinak také je zajímavé, že lidé raději budou krást než, aby používali něco co je Open-source a zadarmo, nadávají na windows, ale přitom Linux nepoužívají, nadávají na Photoshop, ale GIMP jim nic neříká, přitom i když GIMP postrádá mnoho funkcí, které má PS tak ty funkce stejně nikdy nevyužijí, další případ je MS Office a OpenOffice atd .. zkrátka jen krást, buzerovat a urážet to je dnešní moto a toto nesnáším.
Host_
Profil *
Měsíček
Nazor na warez je jen tvuj a my ti ho brat nebudeme..

Tohle proste k PC patri
Lexter
Profil
Měsíček
Vykašli se na ně, za to to nestojí ;).

Host_
To že to k pc patří neznamená, že je to něco obdivuhodného.
Aleš Janda
Profil
Měsíček
Ten příměr je ovšem špatný :-) Software jako takový nestojí vůbec nic, co něco stojí, je jeho vývoj.

Lepší by bylo něco jako
- taky lezeš přes plot, když chceš jít na koupaliště/stadión?
- taky jezdíš v MHD načerno?
atd.

přičemž uvedené případy jsou horší než zkopírovat software, zvlášť pokud si software zkopíruju na vlastní náklady. Na stadiónu, koupališti nebo v autobuse zabírám místo (byť málo) a tak snižuji cenu pohodlí ostatních, používáním software jeho cenu nesnižuju, ale naopak zvyšuju.
Dobrý příklad je, když třeba restaurace nechá stálé hosty občas najíst zadarmo, byla-li by jinak restaurace prázdná. Do restaurace, která je prázdná, totiž přijde méně lidí než do alespoň trochu zaplněné. Takže se to jedno jídlo majitelům vyplatí. A to na tom tratí reálné peníze. Na softwaru takto výrobce netratí nic, protože samotné zkopírování nic nestojí a vývoj už proběhl tak jako tak.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0