Autor Zpráva
PaVLIQ
Profil *
Ahoj, mám takovej problém, že ségra dostala pod stromek notebook od asus s označením Acer Aspire 5310 a nějaké drobné (podle mě není potřba vědět)
Hodil jsem jí tam XP a nějaké ovladače co jsem našel na netu. Pc sice jede, ale jakmile si chce něco zahrát tak chyba directu atd atd...
Direct jsem přeinstlaoval a nic..... Dle mě to je ovladačema, které výrobce neudává ( kktek to je ). Pokud máte někdo tento notebook ( má už teda 2GB ram, Intel celeron 1.7 Ghz a 160 GB HDD ) a házel jste si do toho ovladače a vše Vám funguje, tak mi prosím napište odkud jste co stáhl. Děkuji předem. Ahoj
Fantomasmag
Profil
PaVLIQ
notebook od asus s označením Acer Aspire 5310
Tak je to ASUS nebo ACER? To je totiž docela podstatná informace.
Jinak tady máš ovladače pro Acer Aspire 5310 JEN pro Vistu, takže máš asi smůlu a XP ti tam nepojedou:
http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/tm_5310.html
cs2
Profil
Zkus http://support.asus.com/ v kontaktech by tam mělo bejt při nejhorším číslo i na helplinku, oni vždycky rádi a ochotně pomohou. Aby to ale nebylo na ten počítač moc. Mám HP nx7400 v podobné konfiguraci a některé hry tam nejdou, např GTA San Andreas, The Elder Scrools Oblivion. Oblivion mi taky házel chybu directX a příčinu jsem nezjistil, a pak ani nehledal. Hraju občas Wow a CS1.6 což šlape dobře. Nejsem moc zběhlej v hardwaru, můj názor je že notebooky nižší třídy ale nejenom nižší ale všechny se sdílenou grafickou kartu, NEJSOU uspůsobeny na hraní her. Notebooky prostě nejsou na hraní. A tak je tu možnost nekompatibilnosti.
Doufám že ale svůj problém vyřešíš a tvoje sestra si zahraje na svym booku onu hru. Hodně štěstí.
PaVLIQ
Profil *
Acer, omlouvám se. Jinak Fantomasmag XP mi tu jedou :) ale prostě hry jaksi nejdou.
RPG
Profil
cs2
Notebooky prostě nejsou na hraní.
To povídej holubům. Na naprostě většině slušnějších strojů dnes rozjedeš jakoukoliv hru.
A když pominu "klasické" stroje: http://www.zive.cz/default.aspx?section=21&server=1&article=139273

A tak je tu možnost nekompatibilnosti.
Nekompatibilnosti?

PaVLIQ
Proč jsi instaloval XP, když byly předinstalovány Visty? No, stalo se. Přeinstaluj ovladače grafiky, directx a zkus to znovu. Jestli nepomůže, tak recovery dvd Visty a vyzkoušet to na nich.
Hlavní problémy bych viděl už jenom v tom, že je to Acer. Ale to je čistě můj názor.
Pavliq
Profil
Přeinstaluj ovladače grafiky a directx ?
Stalo se, ale jinak jsem si všiml, že když dám start spustit dxdiag tak nemám v zobrazení : Akcelerace textur pro AGP nic, nemám tam ani povoleno ani zakázno, něco jakoby to tam prostě nebylo. Tak teď nevím co s tím.
cs2
Profil
Zkus http://support.asus.com/ v kontaktech b... sry tam je překlep ani nevím proč sem si myslel že je to Asus. ale link na support už tam je.

RPG
Promiň ale já si za tím musím stát, je pravda že na booku spustíš mnoho her, možna í všechny ale to jsou notebooky vyšší kategorie.

A když už mě cituješ tak i já Na naprosté většině slušnějších strojů dnes rozjedeš jakoukoliv hru. , sám to říkáš. jenže to jsou notebooky podobné tomu na který linkuješ. Book za 20k (což tenhle ani zdaleka není) není na to abys tam pařil CoD4 apod., no uznej.

A k tomu Acer, značka je značka, ale uvnitř jsou ty booky vesměs stejný. jde jen o skořápku, např sem slyšel že jsou dobrý Asus. Má ho bratr a už se mu na něm sloupává barva což je fakt nechutný, na všem najdem něco co si budem povídat. To už je ale věc osobní, kdo chce co chce...
RPG
Profil
Pavliq
Chybné ovladače? Nebo je možné, že je špatná grafika. Každopádně nejdříve vyzkoušej Visty, a jestli to nepomůže, dejte ho na reklamaci. Mimochodem, když mluvíš o notebooku, byl bych se zkratkou PC opatrnější. To je jen takové puntičkářské šťouchnutí…

cs2

Promiň ale já si za tím musím stát, je pravda že na booku spustíš mnoho her, možna í všechny ale to jsou notebooky vyšší kategorie.

Viděl jsem zrovna CoD4 jet na FS Amilu (myslím model PA1538) za cca 22000,- bez problémů, stejně jako na HP Pavillionu za cca 24000,-. A to jsou dnes, myslím si, běžně dostupné stroje. Herní DELL za 100k teď vypusťme.
Já sám na svém FS Amilu (PA1510) taky nemám větší problémy rozjet hry/náročné aplikace, které bych rád.

To co jsi řekl neplatí jen u ntb; naprostá většina dnešních stolních počítačů také nerozjede všechny hry. Protože taky nepatří do "vyšší kategorie". O PCs jsi už ale neřekl, že na hraní nejsou… Nemůžeš tak zobecňovat.
cs2
Profil
RPG jj máš, pravdu, asi o tom máš větší přehled já nejsem moc hráč. :D
boss999@seznam.cz
Profil *
Čaw lidi, mam Acer 5520G, byli tady predinstalovany Visty, tak jsem je hned kopnul pryc a nainstaloval XP. Nevite nekdo, kde bych stahnul komplet vsechny ovladace pro Windows XP na tento typ notebooku? Diky za odpovedi, Michal
nightfish
Profil
Nevite nekdo, kde bych stahnul komplet vsechny ovladace pro Windows XP na tento typ notebooku?
buď jsou na webu Aceru a nebo nejsou vůbec
boss999@seznam.cz
Profil *
a tak to je ale zlý :-D ... na webu aceru, no tam jsem neco malo stahoval, takze tam neco bude ... ale ja myslel, ze by nekdo mel treba na blogu vsechny potrebny stazeny vylozene k tomuhle ntb. Tak diky ;-)
tomas22
Profil
Zdravím mám problem s Acerem 7220 zakoupil jsem ho instalacka probehla v pohodě..ale stala se vec ze jsem nevedel ze acer nebeha pod XP a ja je tam chtel nainstalovat pri instalaci xp jsem formatoval disk C:..pak jsem se dozvedel ze veskere veci ci se tíče instalace a ovladaču je na skrytem oddílu..Ted jsem na tom tak ze mam naformatovane C: a D: a jsou tim padem smazane cesty pro obnovu Vist na skrytem oddilu..proto jsem kontaktoval Acer jesli se da notebook vratit z5 do tovarniho nastaveni..Rekli mi ze jedinna vec co jde objednat cd dis za 1200Kc na ktery cekam uz marne mesic ale cd nikde..Nemate nekdo nejakou jinou zkusenost stim jak dat pc do puvodniho nebo aspon provozniho stavu..diky dejte mi vedet na t.obora@seznam.cz
Imootep
Profil *
Fantomasmag: co to mluviš za gula ja sem do sveho noťasu ACER ASPIRE Win XP nainstaloval pomoci preinstalovani BIOSu stahl sem flesh BIOS a v biosu sem pak nastavil misto SATA tak sem dal IDE a naištaloval sem to si ce sem na tom delal celi den ale mam to sxem rat a slape mi to jak noťas a sem rat ze to mam

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0