« 1 2 »
Autor Zpráva
lukas650
Profil *
Ahoj všem jsem Lukáš potřebuji pomoc teď už jak mam net tak sedim pořád na PC od 7 do 1.00 na PC a chatuji je to závislost nevíte jak se můžu z tý závislosti zbavit pomocte mi děkuji ahoj
djlj
Profil
Prodej PC, najdi si holku. Řešení je spousta :).
Gekon
Profil
Lukáši, pořiď si internet přes GPRS, nebo lépe přes dial-up.
Mistr
Profil
najdi si holku
Třeba s pomocí www.qark.net :-)
welis
Profil *
:-D no jo co se stebou dá dělat tak zkus na tom kompu dělat něco užitečnýho :-D pač nevěřim že pujdeš ven místo toho aby jsi seděl za kompem :-D
NetHill
Profil
Řešení je spousta...

1.- Každý den co strávíš na pc, nakresli černou lihovkou na monitor 5x5 cm čtvereček a pořádně ho vyšrafuj.... za měsíc budeš vyléčenej.
2.- Každou minutu co budeš na pc posuň monitor o 1 cm blíž k okraji stolu... za týden seš vyléčenej...
3.- Viz. Gekon, vyléčení téměř okamžité
4.- Odinstaluj si antiviri, firewall a snaž se na internetu sbírat viry... vyléčení do pěti dnů...
5.- Choď do skautů :-)
6.- Najdi si babu
7.- Vyhledej lékaře a daruj mu pc :-)
8.- Jestli nic nepomohlo, tak už asi ani nic nepomůže...
Joker
Profil
Gekon
Lukáši, pořiď si internet přes GPRS, nebo lépe přes dial-up.
To myslím nebude fungovat. Pořád může sedět třeba na ICQ a zas TAK pomalé připojení asi v nabídce není.
Gekon
Profil
Joker
Pravda. Spolehlivější bude, když si najde ženskou. U mě to funguje poměrně dobře, z nějakých 15ti hodin denně jsem tak na pěti.
Joker
Profil
Gekon
z nějakých 15ti hodin denně jsem tak na pěti.
To jde... já se na pět asi jen tak nedostanu, leda bych přestal počítat těch 8-11 hodin denně v práci :o)
welis
Profil *
Joker teď si me prived na myslenku zavislost na pc se da eliminovat tím že si najdes praci kde sedis tech 8-11 hodin u PC ja takovou praci mam a doma zapnu pc jen kvuli DC++ jinak tam už skoro nejsem ;)
Railbot
Profil
Začni pracovat na full time, to taky funguje spolehlivě. Ale bacha, vyhýbej se IT, doporučil bych ti nějakou kolbenku. Stát u pásu a kompletovat zboží! ;-)
DoubleThink
Profil *
Stát u pásu a kompletovat zboží! ;-)
Jo a budou ho bolet záda a ruce zhruba stejně ;)
Joker
Profil
welis
Jo, to funguje... v případě, že ta práce člověku počítač znechutí :) Jenže pak jsou lidi jako třeba já, kteří jsou po těch 8-11 hodinách u PC v práci schopní řešit ještě nějaké "soukromé" projektíky, být tady na fóru a tak... :-)
Railbot
Profil
DoubleThink
Nikde nepíše, že by ho cokoli bolelo. Takhle sice určitě bude, ale alespoň přijde na lepší myšlenky *muhehe*
Maatees
Profil *
Gekon
No já jsem si našel holku a byl jsem na PC místo 5hodin 15.
Po měsíci to nevydržela a dala mi košem. :-)
Glad
Profil
Skvělé nápady ale myslím že nic z toho lukášovi nepomůže. Závislot na PC tkvý v online hrách a v systémech fungujících na principu "čím déle vydržíš, tím lépe se mít budeš" (world of warcraft). Lůkášův problém bych však neopíral o závislost, nýbrž o stereotyp. Ráno vstaneš, uvaříš si čaj, nastartuješ PC zapneš Chat a píšeš až do jedný. Když přestaneš, ztratíš své jméno mezi lidma. Nevím jestli ti to pomůže, ale možná si z toho něco vemeš tak ti zkusím promluvit do duše.

Internet je černá díra, lehce tě vtáhne a když s ní zkončíš nezůstane po tobě nic. Vztahy a známosti přes internet nemají budoucnost. Může z tebe být profi internetový četař kasanova, ale dělat pořád do nekonečna to nemůžeš, lidi odcházejí a přicházejí. Za chvíli budeš odpovídat 14ti letým slečnám dokud je to nepřestane bavit, nebo neoslaví 15té narozeniny kdy už je nějaký lukas650 na internetu s cervenou barvou a samjlíkem s nosem nebude zajímat. Přes internet se ti nikdo neodvděčí, a zda chceš na internetu něčeho dosáhnout, chat rozhodně není ta správná volba. Přesný návod a způsob jak opustit klávesnici a monitor neexistuje. Každý nemá možnost vyrazit s přáteli na fotbal, jít se sousedem na pivo, koukat s kamarádkou na film, nebo jít na diskotéku balit slečny.

Důležité je zbavit se stereotypu. Oblíbit si nějaký seriál, (how i met your mother, prison break) zkusit blogovat, studovat nebo sbírat zkušenosti na internetu, číst plaváčka, novinky, zajímat se o nějaké umění / technologii, zapracovat na svém životě a sebevědomí, zkusit něco užitečného (na internetu se dá vzdělávat/vydělávat), je toho spousta.

A Chatování je hovadina.
Railbot
Profil
Vztahy a známosti přes internet nemají budoucnost.
To může říct jen ten, kdo v tom neumí chodit nebo v životě nenašel nové známé přes net. Natož dokonce přítelkyni. Kdo umí, ten umí.

Ale v zásadně se zbytkem tvého příspěvku souhlasím. Chatování je kravina a ztráta času pokud tam člověk není s nějakým cílem. Nejlepší postup by měl být chatovat - najít nové přátele - samozřejmě tím, že se s nimi člověk potká v reálném světě třeba na nějakém srazu - a držet to v této rovině. Pak chat už není potřeba. Stejně to jednou omrzí a pak člověk jen žasne kolik hodin svého života ztratil :)
crapper
Profil *
Jenoduchy a 100% vypíchni si oči :-D
Dranel
Profil
crapper
Si vůl...

lukas650
Taky se ti pokusím něco vysvětlit:
První ale potebuju vědět, kolik je ti let. Každopádně je to i chyba rodičů, mě to omezili na 2hod/den a dělám jen užitečný věci. Nehraju ani jednu hru. Poznal jsem mimo-počítačové hry jako je fotbal, airsoft, parkour atd. Snažím se věnovat tomu a nikoliv nějaký hře, která mi k životu nic nedá.

Ohledně chatu: dřív jsem chtoval na Aragorn.cz. Pak to tam začalo bejt ale pořád dokola: ahoj-pokec-tak čau. A přestalo mě to bavit. Začal jsem dělat výše zmiňované. Btw většinou to změní taneční :)
Timy
Profil
Glad
„Závislot na PC tkvý v online hrách a v systémech fungujících na principu "čím déle vydržíš, tím lépe se mít budeš" (world of warcraft).“
S tím absolutně nesouhlasím. Já si myslím, že závislý na PC & Internetu jsem a žádnou online hru ani jinou hru nehraju (výjimečně UT3 – ale tím myslím fakt výjimečně, sotva jednou za týden). Tedy já vlastně nejsem ani tak závislý na PC, jako spíš na tom internetu, což beru jako jakousi podmnožinu PC.

„Důležité je zbavit se stereotypu. Oblíbit si nějaký seriál, (how i met your mother, prison break) zkusit blogovat, studovat nebo sbírat zkušenosti na internetu, číst plaváčka, novinky, zajímat se o nějaké umění / technologii, zapracovat na svém životě a sebevědomí, zkusit něco užitečného (na internetu se dá vzdělávat/vydělávat), je toho spousta.“
Chceš tím fakt říct, že závislosti na PC se zbavím tím, když budu blogovat (na PC), číst Plaváčka (na PC), číst novinky (na PC), koukat na seriál (beztak na PC) a vzdělávat se (na PC)?
Joker
Profil
Glad
Vztahy a známosti přes internet nemají budoucnost.
Souhlasím s Railbotem, tenhle výrok je blbost. Sám mám některé "online přátele" už roky, některé dokonce od doby, kdy jsem vůbec získal častější přístup k Internetu. A nemyslím si, že přátelství trvající třeba čtvrtý či pátý rok online a druhý či třetí i v reálném světě jsou "bez budoucnosti".
Glad
Profil
Vztahy a známosti přes internet nemají budoucnost
Mám na mysli ty, které vedeš přes internet, (chození se slečnou přes internet), nikoli seznámení. To sme si spíše nerozuměli :)

Timy Bereš závislot na PC moc obecně, pokud jsem Lukáše dobře pochopil nedělá nic jiného než chatuje. Sedím už 2 měsíce ve dne v noci u PC, jsem tedy závislý?

Závislost a Stereotyp je velký rozdíl. Stereotyp, děláš pořád dokola samou věc, protože nemáš příležitost dělat věci jiné.
Závislost, nemůžeš se jít najíst, když můžeš, nemůžeš jít hrát s kamarády fotbal i když na tebe každý den zvoní, nemůžeš jít tancovat když tě kamoška chce vytáhnout, jen proto protože musíš být neustále vylepený na Chatu < to je závislost.

Kdyby na tom byl fakt tak špatně (že by byl závislý) určitě by svůj problém popsal podrobněji. Proto ususji že jde spíše o stereotyp. Jde to však jen odhadovat.

Každopádně přes net nikoho vyliskat nemůžeš, takže je to spíše o jeho sebevědomí a chuť s tím něco dělat.

Nebo je to jen Chvilkový Flame, a Lukáš tuto debatu ani nesleduje :)
Měsíček
Profil
Sedím už 2 měsíce ve dne v noci u PC, jsem tedy závislý?

V určitém smyslu ano.

Jinak co je na tom tak těžkého si říct "Na tři dny dost!" a splnit to, copak opravdu máte tak málo sebevůle? :)
Timy
Profil
Glad
„Závislost a Stereotyp je velký rozdíl. Stereotyp, děláš pořád dokola samou věc, protože nemáš příležitost dělat věci jiné.“
Takže když každý den z nudy vychlastám flašku vodky, tak nejsem alkoholik, protože prostě jen nemám co jiného na práci? :-)

Docela určitě existují různé stupně závislosti; není jen jedno stádium, kdy už je všechno v háji a nejsi schopný dělat nic než pařit/chlastat/šňupat. A jestli sedíš u PC od rána do večera a jestli tak budeš pokračovat ještě pár měsíců, tak se k těm prvním stupňům dostaneš.

Každopádně je to můj laický názor, nejsem psycholog. Ale zítra si schválně promluvím se sestřičkou, která dělá na oddělení protialkoholní léčbě, ta něco o závislostech bude určitě vědět ;-). Pak se zase ozvu.
Railbot
Profil
Závislost na něčem, nemohu bez toho být. Poté nastupuje absťák. Také sedím u počítače téměř každý den více jak 10 hodin. Jsem závislý? Ne. Dokáži bez toho být. Takto vidím závislost já, o jaké se zde bavíme.
quinux
Profil
lukas650
Já bych se zeptal, co vlastně děláš, když můžeš sedět od rána do noci každý den u pc? Do školy nechodíš? Do práce nechodíš? V tom případě stačí když sem dáš adresu a my na tebe pošlem sociálku. Ta tě závislosti zbaví :)
Glad
Profil
A když nepomůže ženská, pořiď si zvíře :)
Joker
Profil
Glad + Timy
To je dobrá otázka, co to vlastně závislost je. (Vizte dále)

Měsíček
Sedím už 2 měsíce ve dne v noci u PC, jsem tedy závislý?
V určitém smyslu ano.

Nosím u sebe skoro neustále mobilní telefon (ačkoliv ho používám spíš sporadicky). Jsem závislák na mobilním telefonu?

Jinak co je na tom tak těžkého si říct "Na tři dny dost!" a splnit to
Pro závislého člověka to skutečně problém je. Například kolik lidí závislých na cigaretách se třeba opakovaně snažilo přestat?

K té závislosti: Podle mého (ovšem laického) názoru prosté používání něčeho ještě neznamená závislost. Závislost se projevuje až věcmi, jako například:
- dotyčný omezuje všechny ostatní své aktivity ve prospěch té, na které je závislý
- závislý má z toho, na čem je závislý, čím dál menší užitek (tzn. zmenšuje se prospěch a přibývají nevýhody), přesto s tím nic nedělá
- asi nejvážnější známka závislosti je, když si tu závislost sám dotyčný uvědomí a snaží se přestat, ale neúspěšně.

Timy
Takže když každý den z nudy vychlastám flašku vodky, tak nejsem alkoholik, protože prostě jen nemám co jiného na práci? :-)
Teoreticky to v takovém případě skutečně není závislost na alkoholu. Závislost to je až v jiné chvíli, která by ovšem v takovém případě nejspíš přišla velice rychle: když začnu mít "co jiného na práci" a nepřestanu chlastat :-)
Timy
Profil
Joker
„Nosím u sebe skoro neustále mobilní telefon (ačkoliv ho používám spíš sporadicky). Jsem závislák na mobilním telefonu?“
Ono se to asi nesmí přehánět a dohánět do absurdna – sedím každý den na židli – jsem na ní závislý?

„Podle mého (ovšem laického) názoru prosté používání něčeho ještě neznamená závislost.“
To je IMHO pravda. Ovšem když někdo sedí u počítače od rána do večera každý den, musí to bezpodmínečně znamenat, že „dotyčný omezuje všechny ostatní své aktivity“. Tedy už splnil minimálně toto tvé kritérium a už může být brán za závislého (ostatní věci z toho už tak lehce usoudit nejdou, ale třeba Lukáš – tím že se tady zeptal – ještě splňuje tvůj poslední bod).

Hezký je tenhle článek: Závislost na počítačích očima odborníka. Je tam i přibližná definice závislosti:

„O závislosti lze tedy mluvit tehdy, pakliže to, co dělám – a nezáleží na tom, zda se jedná o práci s počítačem či konzumaci alkoholu – mi přináší těžkosti v některé z následujících čtyřech oblastí a já v tom pokračuji přes zjevné negativní dopady.“

Tedy neznamená to, že závislý je pouze ten, kdo bez toho nemůže žít. To už je nejspíš krajní stav :-). Teď ty čtyři oblasti:

– „První oblast je oblast rodiny. Například když rodinní příslušníci začínají poukazovat na to, že moje vysedávání u počítače již překračuje určitou jimi tolerovatelnou hranici, nebo se začnou zhoršovat vztahy v rodině. Například děti se mi mohou odcizovat, manželka prohlásí, že už se mnou nechce být. Nemusí přitom nutně dojít k rozvodu, ale vztahy uvnitř rodiny se začnou hroutit.“

– „Druhou oblastní je oblast práce. Kolegové mne upozorní, že bývám až příliš často a příliš dlouho na internetu, ale já si to nepřipouštím jako problém. Moje práce začíná ztrácet na kvalitě nebo prostě nestíhám své běžné pracovní povinnosti a jsem v důsledku toho třeba kárán, finančně postihován, přeřazen na nějaké méně kvalifikované místo, je mi znemožněn přístup na internet a podobně. Pokud na internetu visím doma v noci a do práce chodím nevyspalý, může to mít stejné dopady.“

– „Třetí oblastí je oblast zdraví. Použiji nyní příklad z konzumace alkoholu. Jestliže pan doktor řekne: "Pane Nováku, vaše jaterní testy jsou velmi špatné" a zeptá se, jestli piji alkohol ve větší míře a já odpovím: "Ne, pane doktore, tak maximálně jedno dvě piva týdně, víc ne", a přitom si dám sedm piv denně, tak to může svědčit o závislosti. Takže pokud se objeví nějaké zdravotní poškození, které s tím souvisí (např. potíže s páteří či zrakem), avšak nikterak na to nedbám a v náruživé činnosti pokračuji, anebo jestli popírám důsledky nebo příčiny svého chování, může již jít o závislost.“

– „Čtvrtá oblast by se mohla nazývat trestně právní, nemyslím si však, že je nutné to omezovat jen na konflikty se zákonem. Můžeme to rozšířit i na konflikty s jakoukoliv vyšší kodifikovanou normou, ať již se jedná o právo nebo vnitrofiremní vyhlášku. Jestliže takováto vyhláška upravuje například přístup na internet nebo čas strávený připojením a já toto nařízení vědomě porušuji, a to i přes avizované či uplatněné sankce, pak lze také usuzovat na závislost. Čím více z těchto čtyř oblastí je zasaženo, tím je větší pravděpodobnost, že jde o závislost (závislé chování).“

Ten, kdo sedí u počítače non-stop, automaticky musí splňovat první bod. Je dost možné, že jestli vysedává u počítače hluboko do noci, chodí nevyspalý do školy/práce a začínám pomalu splňovat druhý bod. Postupem času můžou vzniknout zdravotní problémy (zhoršující se zrak, páteř, zápěstí, … Záleží samozřejmě na tom, jak dbám na ergonomii). Ještě bych zdůraznil, že podle této definice stačí, když splňuji jediný bod a už se může mluvit o závislosti, není třeba splňovat všechny body.
Glad
Profil
Joker - to vystihl vcelku dobře.

Na téma Závislot se dá polemizovat do nekonečna. Lukášuv příběh je smutný, přesto však nepatří mezi odstrašující případy.
Vzhledem k tomu že nevíme podrobnosti (věk, dobu kterou tímto způsobem svůj život provozuje) víme jedinou věc "Od té doby co mám internet sedím 90 procent dne u Chatu."

Já když jsem si pořídil svůj první počítač (notebuk) byl mou třetí rukou. To počase přejde.

Lukáš může mít internet doma první týden, je z něj nadšený, těžké se odlepit. Thats all.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0