Autor Zpráva
jerich
Profil *
zdravím, potřeboval bych radu, vyměnil jsem si druhý harddisk a přidal paměť ram, ale po zapnutí mi najede jen úvodní obrazovka s logem bios a klávesnice mi nejede, pouze při nastartování probliknou všechny tři kontrolky (num lock, ...) nevíte kde může být problém? systém mám na prvním hdd, s nímž jsem nic nedělal. První hdd mám na master (::█::) a druhý (nový) mám na slave (:::█:)
Dokupoval jsem si 2gb paměti, ty jsem dal do prvních (modrých) slotů a starší 512 jsem dal do druhých (červených) slotů. Všechny samozřejmě stejného typu.
Poraďte prosím, už nevím co s tím.
Joker
Profil
jerich
Zkontrolujte zapojení kabelů. Do některých disků je možné zapojit kabel obráceně ("vzhůru nohama"); na IDE kabelu by měl být červeně označený "první" drátek. Správné zapojení je tak, že tenhle drátek je nejblíž k napájecímu konektoru.
Neboli, když se podíváte na napájecí Molex, má taky na jedné straně červený drátek. A správné zapojení je "červenými k sobě".
Joker
Profil
jerich
Ještě jedna věc:
První hdd mám na master (::█::) a druhý (nový) mám na slave (:::█:)
Které piny mají být spojené se liší pro každého výrobce disků. Před instalací je dobré si raději dvakrát zkontrolovat, že to nastavení je určitě správně.
Jo a některé disky mají to nastavení tak blbě popsané, že je možné to zrcadlově otočit (tj. není zřejmé, "z jakého pohledu" to na té nálepce je nakreslené)
smajli
Profil
Odpojit disky, ozkoušet jestli se PC rozběhne. Pokud ne tak vyndat paměti, a postupně je přidávat.
jerich
Profil *
pc se rozběhne, ale zastaví se na úvodní obrazovce, kde je např.: pres DEL to SETUP ap.
Railbot
Profil
jerich
A co pak to ještě píše? No hdd device found nebo tak něco? :)
jerich
Profil *
nevím, teď u něj bohužel nejsem, o hdd nepíše nic, hlavně by mě zajímalo, co může způsobovat nefunkčnost klávesnice. Jediné co mě napadlo je, že odešel ps2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0