Autor Zpráva
vertigo4
Profil
Za dnešní den mi to udělal hayzlik už 7x... prostě píšu a najednou pic! a vypne se... nechápu, větráky hučí na plný obrátky, mám otevřený dvě okna Firefoxu... nic víc... a navíc se to stává i ve chvílích, kdy na kompu vůbec nic nedělám... stojím opodál a najednou pic!... zapnu znova a po třech sekundách pic!.... fakt nevím co to má být... dělalo to před půl rokem, pak si to dalo pauzu a ted zase... už jsem docela nasr*nej, protože si dokážete představit, když něco píšete a najednou vám to /*jako třeba ted :(*/ vypne...
Měsíček
Profil
Příčin může být spousta Vertigo .. vyhazuje ti to někdy "modrou obrazovku smrti"? Tam by se dalo něco vyčíst ( i když koluji drby, že microsoft to generuje náhodně :o) ) jinak si zkontroluj teplotu, taky prohlédni základní desku atd .. pak si projeď počítač nějákým antivirákem popřípadě antispywarem, malwarem etc ..
vertigo4
Profil
Měsíček
nic mi to nevyhazuje... teplota, nevím ale předpokládám když není nijaká zvlášť velká zátěž na graf. či procesor, tak by neměla byt hraniční... například při přehrávání filmu, vypalování či něčem takovém se mi to nestalo, většinou se to stává při psaní ve Wordu, či PSPadu atd... prostě nechápu z toho :!

pak si projeď počítač nějákým antivirákem popřípadě antispywarem, malwarem etc
to jsem zkoušel mnohokrát, ale žádná změna...
Nadan
Profil
vertigo4
Mě taky jednou odešel počítač tak, že prostě jsem ho používal, vypnul, zítra příjdu, klikám na vypínač a nic, tak zkontroluju dráty, jestli sedí, jestli vůbec jede elektřina a tak, ale nerozjel jsem ho. Tak jsme ho hodili pryč a v jiné zásuvce funguje. Nekopeš třeba omylem do zásuvky, nebo není napájení nějaké zohýbané, nebo nemáš uvnitř nějak hodně prachu, nebo tak?
Měsíček
Profil
Jo ten prach je zajímavá myšlenka .. taky by se mněl počítač od času pěkně provětrat .. jinak teplotu si můžeš zkontrolovat v BIOSu a věř, že někdy nemusíš poznat, že už je přes hranici.
vertigo4
Profil
Nadan
no to mě právě napadlo, jestli to nemůže být nějakým kolísáním napětí v zásuvce... v bytě máme celkem staré rozvody...
Jinak mne omluvte, jestli bych plácl občas trochu mimomisku, pač přes počítače jako takový moc expert nejsem... ;)
Davex
Profil
vertigo4
1. zkontroluj zda je napájecí kabel pořádně zastrčen do zdroje (opačný konec předpokládám, že jsi kontroloval)
2. podívej se na základní desku, zda na ní nejsou vyboulené nebo vyteklé elektrolytické kondenzátory
3. pokud máš CPU Pentium 4, tak zkontroluj zda nepraskl plastový rámeček okolo procesoru, ke kterému je přichycen chladič a ověř zda chladič správně sedí
4. vyčisti vnitřnosti od prachu
5. zkus vyměnit zdroj
vertigo4
Profil
Davex
díky za rady...
jaco
Profil
5. zkus vyměnit zdroj

Dobrá rada, mne sa stávalo niečo veľmi podobné a chyba bola práve v zdroji.
Jítis
Profil *
Mám takový problém, měla jsem PC v servisu a po té.co jsem si ho přivezla, tak mi nejde ani jedno USB a jelikož mám skoro všechno na USB, tak mě to docela štve, hlavně mě štve, že mi nejde myš..mohli by jste mi někdo poradit, co s tím mám dělat???
TSD
Profil
Jítis
Odvézt zpátky do servisu a seřvat nejvýše postaveného člověka, který ti přijde pod ruku. Pak oznámit, že si pro to přijdeš za dva dny a nezaplatíš za to ani korunu, protože to předtím fungovalo.

Příště si ale založ vlastní vlákno, není to až tak těžké.
vydra
Profil
Za dnešní den mi to udělal hayzlik už 7x..
Jo, jo, měl jsem stejný problém, počítač v záruce, v servisu hledali a hledali a nic nenašli, nesl jsem ho tam dvakrát. Nakonec zkusmo vyměnili paměť a od té doby je vše OK.
Jítis
Profil *
Hm, tak to mám opravdu radost, já jsem si myslela, že udělaly chybu v servisu, protože předtím to všechno šlo, a teď ne, i když jsem tam hned volala, že to nefunguje, tak mi tvrdily, že jim to šlo...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0