Autor Zpráva
Ice
Profil *
Ahoj, koupil jsem si LCD-cko a potrebuji poradit jak vyladit pismo? To velke jeste jde, ale to male je rozmazane a spatne se cte? Monitor je 19 v nativnim rozlisenim 1280x1024, nejake utility na zlepseni obrazu jsem nasel, ale porad to neni ono. Nevite jeste nahodou jak se da globalne zvetsit pismo v programech, tak aby se mi nerozhodily? Mam to zvetsene na 120dpi, kdyz to dam na vic tak mi to rozhodi napr. prohlizeni stranek-je to stejny jako kdyz v opere dam zvetsit pismo v opere na min. 18 px. Mate nejaky tip, radu, predem dik
halogan
Profil
Pomohl by režim usnadnění ve WinXP? Ten by měl zvětšit písmo. Také bych doporučil ClearType.
habendorf
Profil
To velke jeste jde, ale to male je rozmazane a spatne se cte?
No těžko říct takhle na dálku,k ale tipnul bych si, že máš zapnuté vyhlazování hran rastrových písem. To je úplně nanic, chce to vypnout (pravým na plochu - vlastnosti - vzhled - efekty - a zrušit vyhlazování).

S tím zvětšením - obávám se že nad těch 120dpi už to holt na 1280x1024 bude zlobit a nic s tím neuděláš. Prostě už se mu to asi nechce vejít.
tark
Profil *
Ondro, cleartype prave "rozmazava" pismo :-D
Ice
Profil *
jde spis o to ze to pismo neni rozmazane, ale musim se na to divat tak z 15 cm a je to ok , s delsi vzdalenosti to nejni jiz ono?
Ice
Profil *
zeptam se jeste jinak. Vy co mate 19 palcu, tak s tim nemate problemy? S tou velikosti pisma? Ani mi nejde o to rozmazani ale to jak je to pismo male?
marfig
Profil
Doplnil bych svou poznamkou, mam 17 LCD 1280*1024 pismo normalni velikosti a problemy nemam.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0