« 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
WWW
Profil *
Jaky je Vas nazor na Visty? ANO nebo NE?diky
Miloš
Profil
Máš pravdu.
Timy
Profil
Na nový počítač jo, na starý ne. Pokud používáš aplikace, o kterých víš, že na Vistě nepůjdou, tak pochopitelně ne.
souki
Profil
Pokud si třeba kupuješ nový notebook a máš na výběr, tak ber na 100% Visty
WWW
Profil *
dobre, zkonkretnim to. kupuju si notas, dvoujadro, 2G ram. Visty ano ci ne? diky
anonym
Profil
Já bych jí bral.
Miloš
Profil
Stejně je to otázka osobních preferencí; upřímně řečeno – i kdybych měl na sestavení počítače 200 000 Kč, stejně bych zvolil XP. Naučil jsem se s nima existovat a nevidím nic, co by mi Visty přinesly, aby se mi vyplatilo na ně přecházet, zvykat si na nové „nasírací funkce“ (a hledat, jak se jich zbavit)… Pokud jde o moje preference, Visty mi doma nesmí přes práh (snad jen kdyby opravdu nebylo zbytí a nějaký důležitý sw. se nespokojil s XP).

Úplně jiný pohled bude mít hráč, který chce využít DirectX 10.

Zkrátka víc hlav, víc zelí a odpověď na výše uvedenou otázku nemá odpověď, než že se to tu zvrhne ve flame. Co je lepší, teréňák, nebo silniční auto? Plochý nebo křížový šroubovák? Brýle nebo kontaktní čočky? Atd. atd.
Proto na položenou otázku neumím poctivě odpovědět jinak, než „máš pravdu“; takto položená otázka totiž nemá odpověď.
WWW
Profil *
diky
souki
Profil
WWW
Pokud chceš ten systém používat, tak ber určitě Vsity.
Pokud chceš vymýšlet nesmysly typu "podle mě by to ten systém měl dělat takhle" nebo "fotky budou v téhle podsložce, protože jsem to řekl a budu si je organizovat přes Total Commander, protože je cool mít všechno ošklivě či textově", tak si nech XPčka a přepni si jedo "šedivého módu"
Miloš
Profil
souki
A odkdy je používání TCMD, jakož vlastní organizování do adresářů nesmyslem? Možná se M$ domnívá, že je průzkumník nejlepším souborovým manažerem a že zrovna ten jeho způsob organizování dat na disku je ten nejlepší, ale fotky opravdu budou tam, kde jsem to řekl já, protože jsem si na to zvykl, trvám na tom a přes to nejede vlak; ani operační systém mi nemá právo do toho kecat. Nevím proč bych se já měl přizpůsobovat nějakému sw. Sw je tu od toho, aby sloužil mně.
souki
Profil
Miloš
a proto zůstaň u systému jaký máš :)
Visty mají jinou logiku. Pokud budeš dávat třeba filmy do filmů, tak je mediaplayer může rovnou hravě indexovat. Rovnou je můžeš naklikávat, které jsou veřejné a můžeš je hravě sdílet.
Pokud máš obrázky v obrázcích, tak ti tuto složku zase může nabízet, když očekává, že ji potřebuješ. Třeba na webu něco uploaduješ a typ souborů je omezen na obrázky - co ti nabídne explorer? Složku s obrázky. Co mám visty, tak jsem ani nepotřeboval vědět, že mám nějaký disk C. Všechno mám dostupné přes záložky vlevo nebo přes start, který se uzpůsobuje podle toho co dělám. Schválně si všimni, že spoustu času u PC trávíš tím, že data organizuješ podle sebe.
Nebo třeba telefon - připojím ho k PC a on už rovnou synchronizuje nafocené obrázky nebo třeba vyměňuje hudbu. Ano, jde toho docílit i s vlastní organizací - ale proč?
Podle mě je to tedy naopak - já chci PC používat a ne řešit "byrokracii". Od toho tu je systém.
Miloš
Profil
souki Kdo nás rozsoudí? ;-)
Pokud budeš dávat třeba filmy do filmů, tak je mediaplayer může rovnou hravě indexovat
Nepoužívám mediaplayer a nechci nic indexovat. Chci si pustit ten film, na který mám chuť; a vím, kde ho na disku najdu.

můžeš je hravě sdílet.
Nechci je s nikým sdílet. Počítač používám především já sám.

Pokud máš obrázky v obrázcích, tak ti tuto složku zase může nabízet, když očekává, že ji potřebuješ.
Ale já nechci, aby OS něco očekával; perun mě od toho chraň.
A všechny obrázky mám na disku M v adresáři grafika.

Co mám visty, tak jsem ani nepotřeboval vědět, že mám nějaký disk C.
A to je právě to, co nemám rád. Já chci vědět, kde data jsou, protože jinak to skončí tak (katastrofická vize), že bude systém házet všechno do jednoho adresáře a pomocí indexace mi bude nabízet jednotlivý druh obsahu a… …až se něco podělá, tak aby se v tom prase vyznalo.

Všechno mám dostupné přes záložky vlevo nebo přes start
a já mám zase záložky v TCMD – ty nejužívanější jsou zamknuté, méně užívané a důležité najdu v jeho oblíbených.

Schválně si všimni, že spoustu času u PC trávíš tím, že data organizuješ podle sebe.
Ani ne, nejvíc času strávím u internetu, nebo hraju stařičké hry.


Nebo třeba telefon - připojím ho k PC a on už rovnou synchronizuje nafocené obrázky nebo třeba vyměňuje hudbu.
Nikdy jsem v telefonu nic nesynchronizoval. Nanejvýš zkopíruju nějaké (dost nekvalitní) fotky do počítače, nebo nějaké mp3 na microSD.

já chci PC používat a ne řešit "byrokracii". Od toho tu je systém.
Já chci počítač používat tak, jak jsem ho používal vždycky. Systém mi to je povinen umožnit a nemá mi do toho co kecat.
Timy
Profil
Miloš
„Já chci počítač používat tak, jak jsem ho používal vždycky. Systém mi to je povinen umožnit a nemá mi do toho co kecat.“
Ale to jde i na té Vistě :-). Já sice nemám důvod mít obrázky jinde než mi Vista „cpe“, ale když to chceš mít na eMku, měj si to tam…
Timy
Profil
WWW
„dobre, zkonkretnim to. kupuju si notas, dvoujadro, 2G ram. Visty ano ci ne? diky“
Daná konfigurace je na Vistu dostačující, takže ano.
souki
Profil
Miloš
Nepoužívám mediaplayer a nechci nic indexovat. Chci si pustit ten film, na který mám chuť; a vím, kde ho na disku najdu.
Mě jde ale o ten přístup k věci. Proč vědět, kde "fyzicky" ten film je? K čemu?

Ostatní body asi nemá smysl komentovat. Snažím se mluvit obecně a trošku nastínit v čem je ten rozíl používání. Proto jsem na začátku řekl, že když někoho baví používat X let starý přístup k datům a vůbec k používání, ať zlstane u osvědčeného.

Podobné to je s koncovkami souborů. Windows je už do pradávna defaultně schovává. K čemu je ti vědět, že film má koncovku mpeg nebo avi? Podle mě zcela nepodsstatná informace. Stejně se to otevře v nějakém přehrávači. Tak proč to mít zobrazené?

A mě osobně by ani nevadilo, že by dával všechna data do jednoho adresáře. Vlastně by to mělo i výhody. Kdyby docházelo místo na disku, tak by mohl použít třeba druhý disk a já bych ani nemusel vědět, že mám v počítači dva.
Každopádně visty to dávají do skutečných adresářů, které jsou jen rozdělené podle uživatelů.
brumla
Profil *
TIMY:

diky
Miloš
Profil
souki
Proč vědět, kde "fyzicky" ten film je? K čemu?
1) Protože jsem to vždycky věděl, už ve starém DOSu.
2) Abych ta data nemusel složitě hledat, když nabootuji Linux.

Podobné to je s koncovkami souborů. Windows je už do pradávna defaultně schovává.
a já si je od pradávna nechávám zobrazovat.

Stejně jako jsem nikdy nepoužil vymoženost zvanou koš; mažu proto, abych a) smazal, b) uprázdnil místo
A tak dál a tak dál.

a ještě na jednu drobnůstku jsem zapomněl:
budu si je organizovat přes Total Commander, protože je cool mít všechno ošklivě či textově
nebudu používat Wisty, protože je to kůůůůl a trendy, řekněte haf.
Chci říct, že tohle nikam nevede; opravdu se na dané téma může me akorát hádat, ale WWW se nakonec stejně musí rozhodnout sám.
Timy
Profil
Miloš
Pořád ale nechápu, proč Vista nesmí přes práh… To na co seš zvyklý v XP můžeš klidně provozovat i pod Vistou.
WWW
Profil *
to MILOS:

notebook mi bude slouzit prevazne na prezentaci, textovou praci, ale protoze se zabyvam webdesignem, tak take na to. A pokud je takovy notebook s parametry: dvoujadro Intel Core duo, 2G ram, 128 shared grafika..postacujici? v tom pripade jsem rozhodnut. Jeste resim otazecku, jestli Core 2 Duo, nebo postaci Core Duo
Miloš
Profil
Timy
Ale proč bych to provozoval pod Vistou, když mi to pod XP funguje? Měním operační systém, pokud něco nefunguje, nebo pokud mi ten nový nabídne něco, po čem opravdu toužím a co ten starý nemá.
Každý přechod s sebou přináší setkávání s novými funkcemi; na to, že jsem Visty viděl jen z rychlíku, opravdu není o co stát. Nepřinesly by mi nic z toho, co potřebuju a pod XP není (vitruální plochy, funkce always on top nebo zarolování okna jako nativní součásti GUI, skutečné symlinky, tedy odkazy i na soubory, nejen na adresáře), naopak by s sebou přinesly spoustu „vymožeností“, které bych musel beze sporu pozvypínat.
Davex
Profil
WWW
Core 2 Duo, nebo postaci Core Duo
Pro vyšší výkon ber Core 2 Duo a pro delší výdrž na baterie Core Duo. Pokud nehraješ hry, tak postačí i Celeron.

Miloš
Mám k Vistám stejný odpor jako ty. Nejvíc mi vadí, že každou chvíli vyžaduje povolení nějaké akce a že proti mé vůli při přihlášení blokuje spouštění některých aplikací. Ani nemluvím o tom, že startují přes dvě minuty a baterka na notebooku vydrží o hodinu méně než ve WinXP.
DoubleThink
Profil *
Myslím si, ať si každý používá, co mu vyhovuje - dokud mě nebude přesvědčovat o tom, co mám používat já.
Vistu používám už půl roku, zatím žádný problém. Ergonomie použití mi připadá lepší než u XP - ne nějak výrazně, ale lepší. A jako takygrafikovi se mi líbí i aero, jakožto vyvážený kompromis mezi líbivou a zároveň funkční grafikou.

skutečné symlinky, tedy odkazy i na soubory, nejen na adresáře
Ty už ve Vistě jsou.

este resim otazecku, jestli Core 2 Duo, nebo postaci Core Duo
Core (1) je zastaralý 32bitový procesor pro mobilní zařízení. Kupovat dnes neco menšího než Core 2 Quad je vyhazování peněz oknem.
WWW
Profil *
TO DAVEX:

hra na tom nebude ani jedna. rikas pro lepsi vydrz baterie?nevedel jsem ze to ma na to vliv...

TO DOUBLETHINK:

a proc zbytecne davat o 5 tisic vic za tak silny procak Core 2 Quad , kdyz jeho silu nevyuziju?
Miloš
Profil
DoubleThink
Symlinky pod windows? Vzhledem k tomu, že jde o odkazy na úrovni systému souborů, v tomto případě NTFS, pak si nedovedu představit, že by je Vista podporovala a XP nikoli.
Pod XP používám tzv. junction points, které jsou NTFS nativně podporovány. Narozdíl od skutečných symbolických odkazů je však není možné vytvářet na jednotlivé soubory – junction umí odkazovat jen na adresáře.
Oprotitomu hardlinky (NTFS taky umí) jsou sice pevným odkazem na jednotlivé soubory, ale mají omezení na tutéž partition.

Takže ještě jednou – Visty umí opravdové symbolické odkazy na jednotlivé soubory?
Timy
Profil
Miloš
„…naopak by s sebou přinesly spoustu „vymožeností“, které bych musel beze sporu pozvypínat.“
Co jsem stihl zaregistrovat, vypíná se jenom Aero (nechápu proč, pokud není důvod ve slabém výkonu) a UAC. Obojí je práce na dvě minuty i s googlením, jak to vypnout.

„Ale proč bych to provozoval pod Vistou, když mi to pod XP funguje?“
To ale pořád nevysvětluje, proč Vista nesmí přes práh.
souki
Profil
Miloš
možná se zeptám hloupě.. Ale k čemu odkazy na soubory mohou být dobré?

„Ale proč bych to provozoval pod Vistou, když mi to pod XP funguje?“
98čky taky fungovli docela dobře. 2k byly i stabilní. Proč je nepoužíváš?
Miloš
Profil
souki
1) symlinky na soubory pod linuxem využívám a byl bych bez nich jako bezruký – jako poštovního klienta mám Operu, poštu postahovanou na locale. A právě díky symlinkům se k té samé poště, jakož i dalšímu nastavení Opery dostanu z Linuxu i z Windows.
2) Otázka na 98 je dost hloupá. W98 nepoužívám, protože bych pod nima nespustil programy, které pod XP spustím; protože bych musel jak blb instalovat ovladače ke každému USB zařízení, protože neumí NTFS…
A pokud jde o 2K. kdybych je měl tenkrát legální, tak u nich s radostí zůstanu, ale dneska už je M$ neprodává, po bazarech jsem se nepídil a koupil jsem si XP (na XP jsem ostatně přešel jen kvůli problémům s hardware, 2K s ním nedělaly dobrotu, zatímco XP ho skously; chybu jsem nakonec odhalil chybu právě na straně toho železa, Win2K v tom byly nevinně).
souki
Profil
Miloš
1) Jestli není jenodušší používat IMAP. Mě ty symlinky právě zaujaly, protože to je něco, co člověk teoreticky vůbec nepotřebuje. Využití to najde až ve chvíli, kdy se snaží udělat něco, co jde udělat i jinak a jednodušeji. IMHO se totiž symlinkům pod windows říká zástupce :)
Miloš
Profil
Timy
Nejde jen o to, co pozvypínat, ale také o to, že se v různých verzích windows nacházejí (nebo naopak nejsou) různá nastavení na odlišných místech, jmenují se odlišně, přestože slouží k tomutéž.
Nechci se učit nic nového, pokud to nebude vysloveně nutné; proč by měly náklady (= námaha, úsilí…) převyšovat reálný užitek?
souki
Profil
Miloš
Nechci se učit nic nového, pokud to nebude vysloveně nutné; proč by měly náklady (= námaha, úsilí…) převyšovat reálný užitek?
Uvědomuješ absurditu toho co tvrdíš? Snažíš se převést systém do starší překonané verze a stěžuješ si, že to dá dost práce...

Mimochodem asi bude fungovat i průvodce přenesením nastavení z XPček :)
« 1 2 3 4 5 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0