Autor Zpráva
David23
Profil *
Dobry den, chcem kupit sestre do bytu, ktora ma 3 roky stary komp, wifi antenu a nejak si brat signal od inych ludi, bol som tam s notebookom a je tam par sieti. Neviem co to ale bude vpohode fungovat alebo ci bude treba nieco *********, mate s tym niekd skusenosti?
Vopred diki!
vydrus
Profil
David23
Kup si něco přes net, vyzkoušej, v případě nezájmu to můžeš vpoho vrátit.
Mike8748
Profil
David23
kdyz si tam byl s tim notasem, zkousel si se pripojit k nejakej siti? nejsou sifrovany?
nejsou to placeny site ruznejch lokalnich sdruzeni?

vis o tom ze je to trestne?
vydrus
Profil
Mike8748
Proč by to mělo být trestné? Kdo to má otevřené, zřejmě si sám přeje, aby se tam někdo na něj napichoval...
ninja
Profil
vydrus: otevres-li si doma okno, znaqmena to ze ti muzu pokoj vybrat? Asi ne, ze.

Trestne to opravdu byt muze, pravdepodobnejsi ale je jen obcanskopravni spor - neopravnene obohaceni.

David23: Nejpvr si zjistete co je to za site a jestli poskytuji internet pro dalsi subjekty.
David23
Profil *
No bolo tam asi 10 sieti a 8 z nich mi pisalo ze je nezabezpecenych, ale bol tam slaby signal, max. tri hviezdnicka tak sa mi nepodarilo ani na jednu napojit. Zrejme bude stacit na tie nezabezpecene siete iba antena?
warman
Profil
pujcit si od nekoho zarizeni a zkusit to
David23
Profil *
warman: nemam od koho..
vydrus: nevies mi odporucit nieco konkretne? co sa napr. tebe osvedcilo?
quinux
Profil
David23
Nejdříve si zjisti co to jsou za sítě a jaký je v nich režim přístupu. Jak už bylo zmíněno, připojením se můžeš dosatat do křížku se zákonem, navíc fakt, že je síť nešifrovaná neznamená, že se půjde připojit na net - kontrola může probíhat na routeru, který tě jako neznámého uživatele do sítě nepustí.
Takže zjisti si provozovatele sítí a kontaktuj je, pokud umožňují přístup do sítě, tak ti poradí i s výběrem zařízení.
David23
Profil *
quinux
Bohuzial neviem od koho tie siete vychadzaju takze za nimi nemozem zajst. To ze je to nelegalne si nemyslim a nepodarilo sa mi to najst v zakonniku, tak ak to tam je tak ma opravte. A ze sa nemusi dat pripojit na net je dovod preco som zalozil tuto diskusiu
Mike8748
Profil
pokud jde o pripojeni, to ze AP neni sifrovany, neznamena ze se pripojis. nemusi tam bezet DHCP pro ziskani IP, kontrola na MAC adresy,... zpusobu je nekolik

pokud jde o legalitu, legalni to samozdrejme NENI, z ceskyho zakoniku na to napasujes minimalne neopravnene obohacovani, neopravnene uzivani cizi veci,... napada me jeste tak 5 dalsich veci, ale to neni dulezity
anglicky se tohle oznacuje slovickem wardriving (ne vzdy musi jit o jezdeni), na ceskem netu se dane slovo zacina pomalu taky objevovat. (v anglii za to nekdo dostal i 3 roky vezeni, mimochodem)
Petyk
Profil
Mike8748
paneboze tri roky? nejenze tady by za to nebyla ani podminka, ale spravny cech by z toho vytriskal jeste nejaky drobny, ze se mu ten notas pripojoval na nezabezpecenou sit automaticky a ze mu z toho pres tu sit tahali cizi lidi z notaku data, cimz mu v jeho obchodovani vznikla obrovska skoda.
Mike8748
Profil
Petyk
vymluva ze se ti notas pripojuje sam, jaksi neobstoji, obzvlast pokud to chce provozovat dlouhodobe, coz evidentne David23 chce

kazdopadne, pokud uz by se mu povedlo se z toho vylhat, tak stejne bude mit "smulu" protoze na nej spadne placeni soudnich vyloh (ne zrovna mala castka) a uhrada zpusobene skody (naklady na pripojeni cloveka kterymu to krad)
Unreal][
Profil *
Bacha na ty "volne pristupny" site. Nektere maji dashboard, ktery naskoci treba po pul hodine surfovani, kde bude uvedeno cislo uctu a dalsi informace pro legalni odber internetu. Ceny za wifi pripojeni nejsou v dnesni dobe tak hrozny - obzvlast v Praze. Vybirej sdruzeni a ne komercni poskytovatele, jestli to chces mit za rozumnej peniz. Jirka
vydrus
Profil
David23
Mikrotik
David23
Profil *
Jedna vec je ale existencia prava a druha presadzovanie prava, mate nejake informacie zeby sa uz kradnutie wifi v CR/SR niekedy trestne postihovalo? Rovnako sa vsade stahuju a uploaduju filmy a programy a aj ked pokial viem uploadovanie je trestne, nic sa s tym nerobi, teda u nas.
Mike8748
Profil
David23
no nevim jak v SR, ale u nas se po tom jde cim dal tim vic, problem je ze pokud nejde o sakra velkou nebo dobre vybavenou skupinu uploaderu, tak se to tom ve zpravach nemluvi
viz treba pripad z prahy, koleje cvut, nebo "prvni cesky" uploader cesky verze filmu simpsnovi,...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0