Autor Zpráva
Jan Rippl
Profil
Rád bych se dotázal na možnosti (pokud existují), jak ochránit pevný disk na serveru v nepřetržitém provozu před poškozením v důsledku otřesů půdy o síle 4-5 stupňů Rychterovy škály. Předpověď není bohužel nikterak příznivá (otřesy mají následovat i v dalších dnech)... :(
armin
Profil
Jan Rippl: http://www.cdr.cz/a/25025
Jan Rippl
Profil
armin

Díky za odkaz Armine. Bohužel, jde o to, že k otřesům dochází v průběhu, kdy je disk připojen a zapisují se na něj data.
srigi
Profil
Asi jedinou moznostou je prevadzkovat server na notebooku IBM (alebo podobnom) s ochranou hardiskov. Vid napr.
imploder
Profil
Asi to nevude až takový problém, jinak by např. v Japonsku internet asi těžko fungoval.
Tomasds
Profil
Myslím že to video je hodně zjednodušující. Rozhodně záleží na tom, jak ten disk dopadne na zem.
Ale řekl bych, že každý z těch dopadů určitě znamenal větší ráz než jakékoliv myslitelné zemětřesení. Jedná se o zrychlení. V těchto testech si to netroufnu odhadovat, tabulka zrychlení při zemětřesení je tady: http://www.sci.muni.cz/~herber/quake.htm

edit: můžu se plést, ale myslím, že o hodně dřív, než by se disk zničil samotným pohybem, by byl zničen zborcenou konstrukcí budovy.
Jan Rippl
Profil
No přiznám se, že mě napadlo např. podložit server molytanem, apod. No budu doufat, že k poškození dat nedojde. Díky všem za snahu. :)
Tomasds

edit: můžu se plést, ale myslím, že o hodně dřív, než by se disk zničil samotným pohybem, by byl zničen zborcenou konstrukcí budovy.
Naštěstí se jedná o zemětřesení v důsledku podzemní sopečné činnosti, kde otřesy nedosahují takové síly. I když, jednou (1985) zde, jen kousek od místa kde mám umístěn server, dokonce praskla zem :-D Člověk nikdy neví.
srigi
Profil
Jan Rippl
OMFG kde to pracujes. Dufam, ze davaju priplatky za nebezpecnu pracu :D
Jan Rippl
Profil
srigi
:-D no, už jsem uvažoval o tom, že bych vzal kramle...
4li
Profil
Jan Rippl
Normalne to vypodloz nejakym hrubsim molitanem, melo by to stacit.. Good Luck ;)
Railbot
Profil
Jan Rippl
Vždyť 4-5 není nic destruktivního, to snad nadělat škody žádné nemůže. Ty otřesy nejsou tak silné, aby to disk poškodilo.
Davex
Profil
Nejdůležitější je to, aby byly servery a všechny okolní předměty pevně přichyceny k podlaze. Když se potom taková serverovna sesype na jednu hromadu, tak bude silných otřesů habaděj.
Ghosting
Profil
Jan Rippl
Koukám že v tý "serverovně" se dějou teda věci. Co bude dělat Novák? Nespadne mu anténa? :-D
Jan Rippl
Profil
Ghosting

Ta 5GHz anténa bude za dva roky moje, do tý doby to musí vydržet :-D
srigi
Profil
Kazdopadne skus zagooglit
"USB accelerometer"

S trochou bash skriptovania by sa mohol taky detektor celkom ucinne pomocou hdparm parkovat hlavicky (Linux samozrejme).
imploder
Profil
Zavěsit servery do houpacích sítí by pomohlo asi při jakémkoliv zemětřesení.
Jan Rippl
Profil
imploder

:-D
souki
Profil
Nebo koupit disky bez pohyblivých částí :)
Ghosting
Profil

Ta 5GHz anténa bude za dva roky moje, do tý doby to musí vydržet :-D


Moje ještě není a už je v ****** :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0