Autor Zpráva
Cody
Profil
Ahoj, omlouvám se, že píšu tenhle dotaz sem, ačkoliv vím, že je to diskuse převážně o webdesignu, ale vždycky mi tu lidi dobře poradili tak to vyzkouším.

Mám problém s PC a myslím, že je to nějaký hardware, ale nevím kde je přesně problém a abych to mohl opravit, musím vědět co se děje. Má to několik průvodních jevů:

1. Systém občas na chvíli zatuhne, někdy jen pár programů někdy celý a třeba půlminuty či minutu to trvá než s ezase rozeběhne, myš funguje (někdy ani to ne).
2. Občas při stahování to nahlásí že došlo k chybě I/O
3. Občas to nahlásí že došlo k chybě zpožděného zapisu na disk
4. Občas to nahlásí při bootování chybu chybějícího NTLDR, po restartu, ale naběhne normálně, jen začne kontrolovat jeden z disků (D)
5. Sevice Pack 3 to instalovalo asi 3 hodiny a nedoinstalovalo - občas tvrdí, že soubor je poškozen ačkoliv není.
6. Nedokáža to nainstalovat MS Office, hlásí to, že to nedokázalo aktualizovat některé nepřístupné soubory.

Mám windows xp, 2 GB ram, 1,9 Mhz procesor.

Moc by mi pomohlo, kdyby jste mě dokázali správně nasměrovat co má otestovat, co je špatně ... PC mám celý v záruce, takže bych to došel jen vyměnit, ale musím vědět která komponenta zlobí...

Dokážete pomoct prosím? Třeba doporučením nějakého testovacího softwaru, který dokáže odhalit chybu.
Plaváček
Profil
Cody

Podle symptomů bych hádal na nějaký vadný hard disk. Tam bych asi začal.
SwimX
Profil
PC mám celý v záruce
pokud na něm máš zaruční pečetě, pak ho nerozebírej a pošli jim ho celý zpátky..
Gekon
Profil
Pokud máš záruku, není co řešit. Tak jako tak bych ale dokoupil silnější procesor, v dnešní době je 1,9 MHz celkem málo;-)
SwimX
Profil
Gekon
v dnešní době je 1,9 MHz celkem málo;-)
pokud na tom pouze pracuje (tvorba webových stránek např.) tak si myslím že je to dostatečné, mám také slabý procesor a zatím mi stačí - hry nehraju.
Gekon
Profil
SwimX
Prosím, podívej se na to ještě jednou - 1,9 MHz.
SwimX
Profil
Gekon
Omlouvám se :) to sem přehlíd, v tom případě mám i já velmi výkonný procesor :)
Cody
Profil
Takže zkontrolovat disky nějakým specializovaným programem? Třeba od Western Digital? Pokud se to potvrdí neměl by být problém reklamovat.

SwimX V záruce myšleno komponenty...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0